België houdt partijen buskruit voor Israël tegen
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Een Belgische munitiefabrikant mag twee partijen buskruit niet aan Israël leveren. De regering van Wallonië houdt de export tegen uit onvrede over de oorlog die Israël in de Palestijnse Gazastrook voert tegen Hamas.
Munitiefabrikant PB Clermont had twee vergunningen voor leveringen aan Israël, maar die zijn voorlopig ingetrokken. Ook al waren die niet bestemd voor het Israëlische leger, maar om te worden doorverkocht aan klanten in het buitenland. De Waalse regering komt naar eigen zeggen nu toch in actie om de rampzalige toestand in de Gazastrook. Maar ook met de uitspraak van het Internationaal Gerechtshof in het achterhoofd, dat onlangs onderstreepte dat andere landen hun best moeten doen om genocide in Gaza te voorkomen.
België is een van de EU-landen die vanouds wat kritischer kijkt naar Israëls omgang met de Palestijnen.
Nederlandse organisaties hebben de rechter gevraagd de levering van Nederlandse onderdelen voor F-35-gevechtsvliegtuigen aan Israël stil te leggen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Een vrachtschip dat Iran verliet is in de Straat van Hormuz beschoten, meldt de Britse scheepvaartmonitor UKMTO. Er is geen schade gemeld. Het schip is een aantal kilometer van de Iraanse kust tot stilstand gebracht en de bemanning is veilig.
21 minuten geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Hongarije en Slowakije krijgen als het goed is binnen een paar uur weer olie uit Rusland via de veelbesproken Droezjba-pijpleiding. De leveringen via die pijpleiding lagen maanden stil nadat die in januari schade had opgelopen in de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Kyiv heeft de schade inmiddels gerepareerd.
29 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft Turkije gevraagd om een ontmoeting tussen de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin te organiseren. Volgens buitenlandminister Andri Sybiha wil Kyiv de gestrande vredesonderhandelingen nieuw leven inblazen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump stort Iran "financieel in" door de sluiting van de Straat van Hormuz. Dat schrijft hij op zijn Truth Social. Het land zou 500 miljoen dollar per dag verliezen en "hongerig naar geld" zijn.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - In Libanon is een dode gevallen bij een Israëlische droneaanval, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. In het land geldt sinds vorige week een staakt-het-vuren, maar Israël en Hezbollah beschuldigen elkaar van het schenden daarvan.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Op de Straat van Hormuz is opnieuw een containerschip beschoten door de Iraanse Revolutionaire Garde, meldt de Britse scheepvaartmonitor UKMTO. Het zou zware schade hebben opgelopen, maar niemand raakte gewond.
3 uur geledenISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor zijn bereidheid het bestand met Iran te verlengen. "Ik hoop oprecht dat beide partijen het staakt-het-vuren zullen blijven respecteren en tijdens de tweede gespreksronde die gepland staat in Islamabad een alomvattend 'vredesakkoord' kunnen sluiten om definitief een einde te maken aan het conflict", schreef hij op X.
11 uur geleden