België houdt partijen buskruit voor Israël tegen
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Een Belgische munitiefabrikant mag twee partijen buskruit niet aan Israël leveren. De regering van Wallonië houdt de export tegen uit onvrede over de oorlog die Israël in de Palestijnse Gazastrook voert tegen Hamas.
Munitiefabrikant PB Clermont had twee vergunningen voor leveringen aan Israël, maar die zijn voorlopig ingetrokken. Ook al waren die niet bestemd voor het Israëlische leger, maar om te worden doorverkocht aan klanten in het buitenland. De Waalse regering komt naar eigen zeggen nu toch in actie om de rampzalige toestand in de Gazastrook. Maar ook met de uitspraak van het Internationaal Gerechtshof in het achterhoofd, dat onlangs onderstreepte dat andere landen hun best moeten doen om genocide in Gaza te voorkomen.
België is een van de EU-landen die vanouds wat kritischer kijkt naar Israëls omgang met de Palestijnen.
Nederlandse organisaties hebben de rechter gevraagd de levering van Nederlandse onderdelen voor F-35-gevechtsvliegtuigen aan Israël stil te leggen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag op Truth Social gedreigd strengere eisen te stellen aan de identificatie van kiezers bij de Congresverkiezingen in november, in de Verenigde Staten de midterms genoemd. Trump kondigde een decreet over de kwestie aan en dreigde daarbij het Congres te passeren.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Waarnemend directeur Todd Lyons van de Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft gezegd dat twee ICE-agenten onder ede "onwaarheden" lijken te hebben verkondigd over het neerschieten van een migrant in de staat Minnesota. De agenten wachten mogelijk federale aanklachten voor hun daden, aldus Lyons.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BELGA) - De man die vrijdagavond in Parijs werd neergeschoten toen hij agenten met een mes bedreigde, is aan zijn verwondingen bezweken. Dat meldt het Franse openbaar ministerie voor terrorismebestrijding.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse politie heeft een man neergeschoten die een agent probeerde neer te steken tijdens een ceremonie bij de Arc de Triomphe in het centrum van Parijs. De man raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht, meldt de zender France24.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Frankrijk bespreekt met Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Zweden en waarschijnlijk nog andere Europese landen hoe het zijn bescherming met kernwapens met hen kan delen. Ze zouden bijvoorbeeld samen kunnen gaan oefenen met Frankrijks nucleaire capaciteiten, opperde president Emmanuel Macron.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering zet een plan door om 38,3 miljard dollar (zo'n 32,3 miljard euro) te steken in een uitbreiding van de detentiecentra die immigratiedienst ICE gebruikt. Volgens overheidsfunctionarissen zal de uitbreiding deportaties van illegale immigranten versnellen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky aangedrongen op een deal met Rusland. Als Zelensky niet nu in actie komt, mist hij een "geweldige kans" voor vrede, aldus Trump tegen verslaggevers bij het Witte Huis. Rusland wil volgens hem een deal sluiten.
6 uur geleden