België houdt partijen buskruit voor Israël tegen
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Een Belgische munitiefabrikant mag twee partijen buskruit niet aan Israël leveren. De regering van Wallonië houdt de export tegen uit onvrede over de oorlog die Israël in de Palestijnse Gazastrook voert tegen Hamas.
Munitiefabrikant PB Clermont had twee vergunningen voor leveringen aan Israël, maar die zijn voorlopig ingetrokken. Ook al waren die niet bestemd voor het Israëlische leger, maar om te worden doorverkocht aan klanten in het buitenland. De Waalse regering komt naar eigen zeggen nu toch in actie om de rampzalige toestand in de Gazastrook. Maar ook met de uitspraak van het Internationaal Gerechtshof in het achterhoofd, dat onlangs onderstreepte dat andere landen hun best moeten doen om genocide in Gaza te voorkomen.
België is een van de EU-landen die vanouds wat kritischer kijkt naar Israëls omgang met de Palestijnen.
Nederlandse organisaties hebben de rechter gevraagd de levering van Nederlandse onderdelen voor F-35-gevechtsvliegtuigen aan Israël stil te leggen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De stijging van de olieprijs door de oorlog tegen Iran doet de Verenigde Staten juist goed, stelt president Donald Trump. De VS verdienen zo meer aan hun eigen olie, pareerde hij nu de zorgen over de wereldeconomie en hogere inflatie in binnen- en buitenland groeien.
25 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Straat van Hormuz moet volgens de nieuwe hoogste leider van Iran gesloten blijven. De afsluiting van de voor de oliehandel belangrijke zeeroute helpt om de druk op de vijanden van Iran hoog te houden, zei Mojtaba Khamenei in zijn eerste verklaring als nieuwe leider. Hij riep ook op tot eenheid binnen het land en zei dat de dood van mensen die voor Iran gestorven zijn gewroken zal worden.
42 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - Transgenderpersonen in de EU hebben het recht om het geslacht waarmee ze zich identificeren in hun identiteitsdocumenten te laten wijzigen. Dat oordeelt het Europese Hof van Justitie donderdag in een zaak van een Bulgaarse burger die als man geregistreerd stond, maar zich inmiddels als vrouw identificeert.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De bemiddeling van China heeft ertoe geleid dat de aanhoudende gevechten tussen Pakistan en Afghanistan zijn verminderd, meldden drie Pakistaanse overheidsfunctionarissen. De Chinese president Xi Jinping zou eind vorige maand zelf in een persoonlijke boodschap hebben opgeroepen de vijandelijkheden te staken.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een factfindingmissie voorgesteld naar de beschadigde Droezjba-pijpleiding in Oekraïne. Dat heeft een woordvoerder van de Europese Commissie donderdag gezegd. Oekraïne heeft volgens de woordvoerder nog niet op het aanbod gereageerd.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde claimt aanvallen uitgevoerd te hebben op Israëlische en Amerikaanse doelen in de Verenigde Arabische Emiraten, Irak en Koeweit. Meerdere doelen werden volgens de Garde getroffen.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Minstens 52 miljoen kinderen kunnen niet naar school door de oorlog in het Midden-Oosten, blijkt uit onderzoek van Save the Children. Volgens de hulporganisatie zijn veel scholen in de regio beschadigd, gesloten of omgevormd tot opvanglocaties.
2 uur geleden