België houdt partijen buskruit voor Israël tegen
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Een Belgische munitiefabrikant mag twee partijen buskruit niet aan Israël leveren. De regering van Wallonië houdt de export tegen uit onvrede over de oorlog die Israël in de Palestijnse Gazastrook voert tegen Hamas.
Munitiefabrikant PB Clermont had twee vergunningen voor leveringen aan Israël, maar die zijn voorlopig ingetrokken. Ook al waren die niet bestemd voor het Israëlische leger, maar om te worden doorverkocht aan klanten in het buitenland. De Waalse regering komt naar eigen zeggen nu toch in actie om de rampzalige toestand in de Gazastrook. Maar ook met de uitspraak van het Internationaal Gerechtshof in het achterhoofd, dat onlangs onderstreepte dat andere landen hun best moeten doen om genocide in Gaza te voorkomen.
België is een van de EU-landen die vanouds wat kritischer kijkt naar Israëls omgang met de Palestijnen.
Nederlandse organisaties hebben de rechter gevraagd de levering van Nederlandse onderdelen voor F-35-gevechtsvliegtuigen aan Israël stil te leggen.
Meer uit Buitenland
MINSK (ANP) - De Belarussen gaan zondag naar de stembus om een president te kiezen, maar volgens de oppositie kunnen ze dat net zo goed niet doen. Winst voor Aleksandr Loekasjenko, die al meer dan dertig jaar aan de macht is, zou toch al vaststaan.
57 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Een zeldzame druk van de Amerikaanse Onafhankelijkheidsverklaring uit 1776 heeft op een veiling in New York ongeveer 2,4 miljoen dollar (ongeveer 2,3 miljoen euro) opgebracht. De koper van het document, dat eerder deel uitmaakte van twee verschillende collecties, wil anoniem blijven, maakte veilinghuis Sotheby's bekend.
1 uur geledenPOKROVSK (ANP) - De Oekraïense autoriteiten hebben alle kinderen uit de frontstad Pokrovsk in veiligheid gebracht. Er zijn ongeveer 10.000 mensen in het district, waarvan 7.000 in de stad in het oosten van het land, zegt het militair bestuur van Pokrovsk. "Er zijn geen kinderen meer in de gemeenschap, ze zijn allemaal vertrokken."
2 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - President Donald Trump zei zaterdag op een rally in Las Vegas dat hij mogelijk zou overwegen de VS weer lid te maken van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Hij voegde eraan toe dat de VS te veel betaalde aan de WHO.
5 uur geledenCHIHUAHUA (ANP/AFP) - In het noorden van Mexico zijn 56 lichamen gevonden in massagraven, maakten lokale aanklagers bekend. De stoffelijke overschotten werden eerder deze week opgegraven in de staat Chihuahua, een broeinest van drugsgerelateerde misdaad en wapenhandel.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft het Amerikaanse leger geïnstrueerd om de blokkade van de levering van bommen van 2000 pond aan Israël op te heffen, melden de Amerikaanse nieuwssite Axios en persbureau Reuters. De blokkade werd vorig jaar opgelegd door zijn voorganger Joe Biden.
7 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR/AFP) - Dertien buitenlandse soldaten zijn omgekomen bij gevechten in het conflictgebied in het oosten van Congo. Zij maakten deel uit van internationale vredesmissies die daar samen met Congolese troepen strijden tegen de gewapende antiregeringsgroep M23. De soldaten waren afkomstig uit Zuid-Afrika, Malawi en Uruguay.
7 uur geleden