Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

België houdt maatregelen intact en verwacht sterke coronastijging

België houdt maatregelen intact en verwacht sterke coronastijging

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische coronamaatregelen blijven intact. Het Overlegcomité van Belgische regeringen ziet door de nu dominante omikronvariant en recordaantallen besmettingen deze week geen reden om te versoepelen, zei premier Alexander De Croo op een persconferentie. "We kiezen voor het pad van voorzichtigheid."

Afgelopen week steeg het Belgische gemiddelde aantal besmettingen per dag naar ruim 11.000. Dat is een stijging van 82 procent ten opzichte van de week daarvoor. Maandag werd met ruim 27.000 besmettingen een record gebroken, dinsdag komt het aantal infecties waarschijnlijk nog hoger uit, zei viroloog Steven van Gucht tegenover de pers.

De stijging is volgens het Overlegcomité vooral te wijten aan het grote aantal bijeenkomsten tijdens de kerstdagen en de besmettelijkere omikronvariant. Die maakt nu 80 tot 90 procent van de besmettingen uit, maakte Van Gucht bekend.

Vijfde golf

De regering gaat er vanuit dat de coronacijfers de komende dagen flink zullen stijgen. Van Gucht stelde rekening te houden met een piek in januari van 35.000 tot 125.000 besmettingen per dag. "De vijfde golf is begonnen", zei hij. Ook in de ziekenhuisbezetting wordt een stijging verwacht. De viroloog zei echter dat de ic-capaciteit waarschijnlijk niet overschreden wordt, doordat mensen minder ziek lijken te worden door de omikronvariant en ook de boostervaccins goede bescherming bieden.

Inmiddels hebben zo'n 4,5 miljoen Belgen een boosterprik gekregen, zei premier De Croo. Het gaat volgens hem om een op de twee Belgische volwassenen. Tegen het eind van januari kunnen alle Belgen die in aanmerking komen een oppepprik hebben gehad, aldus de premier.

Cultuursector blijft dicht

Door het aanhouden van de maatregelen is het onder meer tot 28 januari niet toegestaan om met meer dan twee personen te winkelen en is het devies vier dagen per week thuis te werken. Ook moeten cafés en restaurants om 23.00 uur dicht. Veel Nederlanders brachten de afgelopen tijd een bezoekje aan Antwerpen of Brussel, nu de horeca en winkels in eigen land dicht zijn.

Een eerder besluit van het Overlegcomité om ook de cultuursector dicht te houden, werd na protest teruggedraaid door de Belgische Raad van State. Er zou onvoldoende zijn gemotiveerd waarom het bezoeken van bijvoorbeeld bioscopen en theaters een gevaar zou zijn voor de volksgezondheid.

Meer uit Gezond

RIVM werkt nog aan plan voor Nederlanders op besmet cruiseschip

BILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) weet nog niet hoe het om zal gaan met de tien Nederlanders aan boord van het cruiseschip Hondius waar het hantavirus is uitgebroken. "We werken nog aan een plan. Daarvoor moeten we kijken wat passend bij de situatie is", zegt de woordvoerder Infectieziektebestrijding van het RIVM.

1 dag geleden
Berendsen overlegt met WHO en Spanje over verdere stappen Hondius

DEN HAAG (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) overlegt nog onder meer met de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) en Spanje voordat duidelijk wordt wanneer en hoe de opvarenden van cruiseschip Hondius terug naar huis gaan. Op het schip zijn nog tien Nederlanders, zowel passagiers als bemanningsleden. Berendsen zegt dat Nederland "zich verantwoordelijk voelt voor het schip en alle mensen die aan boord zijn".

1 dag geleden
Patiënt van KLM-vlucht gehaald die later aan hantavirus overleed

JOHANNESBURG (ANP) - De Nederlandse vrouw die op 26 april aan het hantavirus overleed is een dag eerder "korte tijd" aan boord geweest van een KLM-vliegtuig in Johannesburg. Dat meldt de vliegtuigmaatschappij, na geïnformeerd te zijn door het RIVM. "Vanwege de gezondheidstoestand van de passagier op dat moment heeft de crew besloten om de passagier niet mee te nemen op de vlucht", aldus KLM in een verklaring.

1 dag geleden
Installatie Tata stoot na proefdraaien nog te veel chroom-6 uit

WIJK AAN ZEE (ANP) - Tata Steel heeft zijn gietwalsinstallatie nog niet herstart, omdat er nog steeds een te hoge uitstoot is van chroom-6. Deze voor de gezondheid zeer schadelijke stof is nog niet voldoende teruggebracht, zo heeft de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied geconstateerd. In april werd de zogeheten Direct Sheet Plant (DSP) stilgelegd omdat de uitstoot in maart veel te hoog was. Na drie dagen proefdraaien bleek dat de vergunde norm nog steeds werd overschreden, aldus de dienst.

1 dag geleden
LUMC vangt patiënt op die mogelijk besmet is met het hantavirus

DEN HAAG (ANP) - Een patiënt van het cruiseschip MV Hondius die mogelijk is besmet met het hantavirus zal worden opgevangen in het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC). Wanneer de patiënt in Nederland aankomt en wordt overgebracht naar het LUMC is nog niet exact bekend, meldt het ziekenhuis op de website.

1 dag geleden
WHO: hantavirus op cruiseschip lijkt niet op begin covid-pandemie

GENÈVE (ANP/AFP) - De directeur-generaal van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, denkt niet dat de dodelijke uitbraak van het hantavirus op cruiseschip Hondius lijkt op het begin van de covidpandemie. Dat zegt hij tegen persbureau AFP.

1 dag geleden
LUMC bereidt mogelijke komst patiënt cruiseschip voor

DEN HAAG (ANP) - Bij het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC) worden voorbereidingen getroffen voor de mogelijke komst van zeker één patiënt van het cruiseschip MV Hondius, zegt een woordvoerder. "Het LUMC is beschikbaar om een patiënt op te vangen en we hebben er de expertise voor in huis."

1 dag geleden