België herstelt zich op EK met zege op Roemenië
KEULEN (ANP) - België heeft zich op het EK voetbal hersteld na de verloren openingswedstrijd tegen Slowakije. De Belgen wonnen in het tweede groepsduel, in Keulen, met 2-0 van Roemenië.
België kwam al na iets meer dan een minuut op voorsprong. Na 73 seconden schoot Youri Tielemans raak vanaf de rand van het strafschopgebied. Het betekende het snelste doelpunt ooit van de Belgen op een EK of WK.
Kort na de 1-0 was Radu Dragusin namens Roemenië met een kopbal dicht bij de gelijkmaker, maar zijn inzet werd gekeerd. Dodi Lukebakio stichtte veel gevaar namens de Belgen, maar hij stuitte net als Romelu Lukaku meermaals op keeper Florin Nita. Lukebakio werd na een klein uur gewisseld voor Leandro Trossard.
Voorsprong
De Belgen wisten de voorsprong pas tien minuten voor tijd te verdubbelen. Na een doorgekopte lange trap van keeper Koen Casteels werkte Kevin De Bruyne de bal al vallend langs de uitgekomen Nita. Voor De Bruyne was het zijn tweede doelpunt ooit op een EK. Drie jaar geleden scoorde hij ook tegen Denemarken.
Kort daarvoor werd nog een doelpunt van Romelu Lukaku afgekeurd, omdat hij net buitenspel stond. De Belgische spits, die meermaals dicht bij een goal was, zag in de eerste EK-wedstrijd ook al twee doelpunten afgekeurd worden.
België speelt woensdag de laatste groepswedstrijd tegen Oekraïne. Alle landen in groep E hebben 3 punten. Het is de eerste keer in de historie van het EK dat alle landen in dezelfde groep na twee speelronden evenveel punten hebben.
Meer uit Voetbal
EMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.
6 uur geledenZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.
6 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.
9 uur geledenPERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
15 uur geleden