Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

België herstelt zich op EK met zege op Roemenië

België herstelt zich op EK met zege op Roemenië

KEULEN (ANP) - België heeft zich op het EK voetbal hersteld na de verloren openingswedstrijd tegen Slowakije. De Belgen wonnen in het tweede groepsduel, in Keulen, met 2-0 van Roemenië.

België kwam al na iets meer dan een minuut op voorsprong. Na 73 seconden schoot Youri Tielemans raak vanaf de rand van het strafschopgebied. Het betekende het snelste doelpunt ooit van de Belgen op een EK of WK.

Kort na de 1-0 was Radu Dragusin namens Roemenië met een kopbal dicht bij de gelijkmaker, maar zijn inzet werd gekeerd. Dodi Lukebakio stichtte veel gevaar namens de Belgen, maar hij stuitte net als Romelu Lukaku meermaals op keeper Florin Nita. Lukebakio werd na een klein uur gewisseld voor Leandro Trossard.

Voorsprong

De Belgen wisten de voorsprong pas tien minuten voor tijd te verdubbelen. Na een doorgekopte lange trap van keeper Koen Casteels werkte Kevin De Bruyne de bal al vallend langs de uitgekomen Nita. Voor De Bruyne was het zijn tweede doelpunt ooit op een EK. Drie jaar geleden scoorde hij ook tegen Denemarken.

Kort daarvoor werd nog een doelpunt van Romelu Lukaku afgekeurd, omdat hij net buitenspel stond. De Belgische spits, die meermaals dicht bij een goal was, zag in de eerste EK-wedstrijd ook al twee doelpunten afgekeurd worden.

België speelt woensdag de laatste groepswedstrijd tegen Oekraïne. Alle landen in groep E hebben 3 punten. Het is de eerste keer in de historie van het EK dat alle landen in dezelfde groep na twee speelronden evenveel punten hebben.

Meer uit Voetbal

PSV-spits Boadu na knieoperatie zes tot acht weken aan de kant

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Myron Boadu heeft zich dinsdag laten opereren aan zijn kniegewricht. De 24-jarige aanvaller moet zes tot acht weken revalideren, meldt de Eindhovense club.

31 minuten geleden
FIFA overweegt aanpassing buitenspelregel

DUBAI (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA overweegt een aanpassing van de buitenspelregel. "Misschien moet de speler in de toekomst volledig voorbij de verdediger zijn om buitenspel te staan", zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens de World Sports Summit in Dubai. In dat geval zou het geen buitenspel meer zijn als een been of arm van de aanvaller voor de laatste verdediger uitsteekt.

1 uur geleden
NAC Breda laat oud-international Kongolo buiten selectie

BREDA (ANP) - Terence Kongolo maakt in de voorbereiding op de tweede seizoenshelft geen onderdeel uit van het eerste elftal van NAC. De 31-jarige verdediger komt voorlopig niet in de plannen voor en traint na de winterstop mee met NAC Onder 21, meldt de club uit Breda op de website.

1 uur geleden
Japanse voetballer (58) maakt zich op voor 41e seizoen als prof

TOKIO (ANP/RTR) - De 58-jarige Japanner Kazuyoshi Miura maakt zich op voor zijn 41e seizoen als profvoetballer. "Mijn passie voor het voetbal is niet veranderd, hoe oud ik ook ben", zei hij tijdens een presentatie bij zijn nieuwe club Fukushima United.

9 uur geleden
Infantino: voetbal profiteert wereldwijd van kaartverkoop WK

DUBAI (ANP) - Alle inkomsten uit de kaartverkoop van het WK 2026 worden geïnvesteerd in het voetbal wereldwijd, verzekert voorzitter Gianni Infantino van de FIFA. "We zijn de enige organisatie in de wereld die voetbal wereldwijd financiert", zei de Zwitser. "Daarom wordt er in zoveel landen gevoetbald."

9 uur geleden
Gastland Marokko als groepswinnaar naar knock-outfase Afrika Cup

RABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.

20 uur geleden
De Ligt 'sukkelt' met blessure en mist weer duel ManUnited

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.

21 uur geleden