België herstelt zich op EK met zege op Roemenië
KEULEN (ANP) - België heeft zich op het EK voetbal hersteld na de verloren openingswedstrijd tegen Slowakije. De Belgen wonnen in het tweede groepsduel, in Keulen, met 2-0 van Roemenië.
België kwam al na iets meer dan een minuut op voorsprong. Na 73 seconden schoot Youri Tielemans raak vanaf de rand van het strafschopgebied. Het betekende het snelste doelpunt ooit van de Belgen op een EK of WK.
Kort na de 1-0 was Radu Dragusin namens Roemenië met een kopbal dicht bij de gelijkmaker, maar zijn inzet werd gekeerd. Dodi Lukebakio stichtte veel gevaar namens de Belgen, maar hij stuitte net als Romelu Lukaku meermaals op keeper Florin Nita. Lukebakio werd na een klein uur gewisseld voor Leandro Trossard.
Voorsprong
De Belgen wisten de voorsprong pas tien minuten voor tijd te verdubbelen. Na een doorgekopte lange trap van keeper Koen Casteels werkte Kevin De Bruyne de bal al vallend langs de uitgekomen Nita. Voor De Bruyne was het zijn tweede doelpunt ooit op een EK. Drie jaar geleden scoorde hij ook tegen Denemarken.
Kort daarvoor werd nog een doelpunt van Romelu Lukaku afgekeurd, omdat hij net buitenspel stond. De Belgische spits, die meermaals dicht bij een goal was, zag in de eerste EK-wedstrijd ook al twee doelpunten afgekeurd worden.
België speelt woensdag de laatste groepswedstrijd tegen Oekraïne. Alle landen in groep E hebben 3 punten. Het is de eerste keer in de historie van het EK dat alle landen in dezelfde groep na twee speelronden evenveel punten hebben.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
4 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
6 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
6 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.
9 uur geleden