België herstelt zich op EK met zege op Roemenië
KEULEN (ANP) - België heeft zich op het EK voetbal hersteld na de verloren openingswedstrijd tegen Slowakije. De Belgen wonnen in het tweede groepsduel, in Keulen, met 2-0 van Roemenië.
België kwam al na iets meer dan een minuut op voorsprong. Na 73 seconden schoot Youri Tielemans raak vanaf de rand van het strafschopgebied. Het betekende het snelste doelpunt ooit van de Belgen op een EK of WK.
Kort na de 1-0 was Radu Dragusin namens Roemenië met een kopbal dicht bij de gelijkmaker, maar zijn inzet werd gekeerd. Dodi Lukebakio stichtte veel gevaar namens de Belgen, maar hij stuitte net als Romelu Lukaku meermaals op keeper Florin Nita. Lukebakio werd na een klein uur gewisseld voor Leandro Trossard.
Voorsprong
De Belgen wisten de voorsprong pas tien minuten voor tijd te verdubbelen. Na een doorgekopte lange trap van keeper Koen Casteels werkte Kevin De Bruyne de bal al vallend langs de uitgekomen Nita. Voor De Bruyne was het zijn tweede doelpunt ooit op een EK. Drie jaar geleden scoorde hij ook tegen Denemarken.
Kort daarvoor werd nog een doelpunt van Romelu Lukaku afgekeurd, omdat hij net buitenspel stond. De Belgische spits, die meermaals dicht bij een goal was, zag in de eerste EK-wedstrijd ook al twee doelpunten afgekeurd worden.
België speelt woensdag de laatste groepswedstrijd tegen Oekraïne. Alle landen in groep E hebben 3 punten. Het is de eerste keer in de historie van het EK dat alle landen in dezelfde groep na twee speelronden evenveel punten hebben.
Meer uit Voetbal
UDINE (ANP) - Jurgen Ekkelenkamp heeft Udinese aan een 1-0-zege op AS Roma geholpen. De Nederlandse middenvelder maakte vijf minuten na rust de enige treffer van het duel in Udine.
1 uur geledenRIYAD (ANP) - Aanvaller Karim Benzema verruilt in Saudi-Arabië Al-Ittihad voor Al-Hilal. De club uit Riyad maakte de komst van de 38-jarige Fransman bekend op X.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord laat aanvaller Cyle Larin terugkeren naar RCD Mallorca. De Rotterdamse club heeft de huurovereenkomst van de 30-jarige Canadees per direct ontbonden.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA wil dat Rusland weer gaat deelnemen aan de internationale voetbaltoernooien. "Absoluut. Dat moet. In ieder geval op jeugdniveau. Dit verbod heeft niets opgeleverd", zei Infantino in een interview met de Britse zender Sky. "Het heeft alleen maar tot frustratie en haat geleid. Het zou helpen als meisjes en jongens uit Rusland voetbalwedstrijden in andere delen van Europa zouden kunnen spelen."
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht neemt afscheid van Kolbeinn Finnsson, Jesse van de Haar en Ivar Jenner. Finnsson en Van de Haar spelen tot de zomer op huurbasis voor respectievelijk het Noorse Vålerenga IF en SK Beveren in België. Er zijn koopopties opgenomen in de overeenkomsten. Het contract met Jenner werd ontbonden.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal voor Gonçalo Borges. Dat meldt de Rotterdamse club op de eigen website. De 24-jarige aanvaller is daarmee voor twee wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de transfer van doelman Maarten Paes afgerond. De 27-jarige keeper komt per direct over van de Amerikaanse club FC Dallas en heeft een contract getekend tot medio 2029, meldt de Amsterdamse club in een persbericht. De transfer zat eraan te komen; Paes bekeek zondag de wedstrijd tegen Excelsior al vanaf de tribune.
8 uur geleden