België herstelt zich met zege in IJsland
REYKJAVIK (ANP) - De nationale voetbalploeg van België heeft zich hersteld van de nederlaag zondag tegen Engeland. De ploeg van bondscoach Roberto Martínez versloeg IJsland in Reykjavik dankzij twee doelpunten van Romelu Lukaku met 2-1. Omdat Engeland op eigen veld verrassend onderuit ging tegen Denemarken (0-1) namen de Rode Duivels de leiding weer over in groep 2 van League A van de Nations League.
België kwam in Reykjavik al vroeg op voorsprong door een doelpunt van Lukaku, die de aanvoerdersband droeg. Bondscoach Martínez kon om diverse redenen niet beschikken over onder anderen de broers Eden en Thorgan Hazard, Kevin De Bruyne, Jan Vertonghen en Thibaut Courtois. Dries Mertens was er ook niet bij na een periode van quarantaine vanwege coronagevallen bij zijn club Napoli. Lang hield de voorsprong niet stand. Via Birkir Már Saevarsson stond het na 17 minuten al weer gelijk.
In de 38e minuut kwamen de Belgen weer op voorsprong met opnieuw de hoofdrol voor Lukaku, die in het strafschopgebied onderuit werd gehaald door Holmar Orn Eyjolfsson. De spits van Internazionale ging zelf achter de bal staan en schoot vanaf 11 meter raak. Het bleek na een doelpuntloze tweede helft de eindstand.
Engeland raakte op Wembley tegen Denemarken na een halfuur al verdediger Harry Maguire kwijt die met twee gele kaarten kon vertrekken. Zijn tweede bestrafte overtreding was op oud-Ajacied Kasper Dolberg die niet veel later alsnog geblesseerd het veld moest verlaten. Hij had nog net meegekregen hoe Christian Eriksen de Denen vanaf de strafschopstip op voorsprong had gebracht. De penalty was veroorzaakt door Kyle Walker al leek de overtreding op Thomas Delaney te zwaar bestraft.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
8 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.
13 uur geledenALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.
14 uur geleden