Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

België herstelt zich met zege in IJsland

België herstelt zich met zege in IJsland

REYKJAVIK (ANP) - De nationale voetbalploeg van België heeft zich hersteld van de nederlaag zondag tegen Engeland. De ploeg van bondscoach Roberto Martínez versloeg IJsland in Reykjavik dankzij twee doelpunten van Romelu Lukaku met 2-1. Omdat Engeland op eigen veld verrassend onderuit ging tegen Denemarken (0-1) namen de Rode Duivels de leiding weer over in groep 2 van League A van de Nations League.

België kwam in Reykjavik al vroeg op voorsprong door een doelpunt van Lukaku, die de aanvoerdersband droeg. Bondscoach Martínez kon om diverse redenen niet beschikken over onder anderen de broers Eden en Thorgan Hazard, Kevin De Bruyne, Jan Vertonghen en Thibaut Courtois. Dries Mertens was er ook niet bij na een periode van quarantaine vanwege coronagevallen bij zijn club Napoli. Lang hield de voorsprong niet stand. Via Birkir Már Saevarsson stond het na 17 minuten al weer gelijk.

In de 38e minuut kwamen de Belgen weer op voorsprong met opnieuw de hoofdrol voor Lukaku, die in het strafschopgebied onderuit werd gehaald door Holmar Orn Eyjolfsson. De spits van Internazionale ging zelf achter de bal staan en schoot vanaf 11 meter raak. Het bleek na een doelpuntloze tweede helft de eindstand.

Engeland raakte op Wembley tegen Denemarken na een halfuur al verdediger Harry Maguire kwijt die met twee gele kaarten kon vertrekken. Zijn tweede bestrafte overtreding was op oud-Ajacied Kasper Dolberg die niet veel later alsnog geblesseerd het veld moest verlaten. Hij had nog net meegekregen hoe Christian Eriksen de Denen vanaf de strafschopstip op voorsprong had gebracht. De penalty was veroorzaakt door Kyle Walker al leek de overtreding op Thomas Delaney te zwaar bestraft.

Meer uit Voetbal

Ajax rekent voorlopig niet op geblesseerde Regeer

AMSTERDAM (ANP) - Youri Regeer komt voorlopig niet in actie voor Ajax. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen in het gewonnen thuisduel met Sparta Rotterdam (4-0).

1 uur geleden
Manchester City ziet Arsenal verder uitlopen met gelijkspel

LONDEN (ANP) - Manchester City is er in de Premier League niet in geslaagd de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde West Ham United te winnen. In Londen werd het 1-1. Koploper Arsenal won eerder op zaterdag van Everton met 2-0 en heeft 9 punten meer dan Manchester City, dat wel een wedstrijd minder speelde.

2 uur geleden
Valverde opnieuw trefzeker voor winnend Real Madrid

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft drie dagen na de zege op Manchester City in de Champions League (3-0) ook in de Spaanse voetbalcompetitie gewonnen. De thuiswedstrijd tegen Elche eindigde in 4-1.

2 uur geleden
Ajax toont strijd en passie met nieuwe coach en verslaat Sparta

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García is met een ruime zege op Sparta Rotterdam (4-0) aan zijn nieuwe functie bij Ajax begonnen. Met de Spaanse opvolger van Fred Grim op de bank speelde de thuisploeg met veel meer passie dan in de meeste duels na de winterstop. Zo won Ajax wat vertrouwen in de aanloop naar de komende wedstrijden tegen Feyenoord en FC Twente.

2 uur geleden
Sc Heerenveen zet met zege op Telstar opmars in Eredivisie voort

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen zet de opmars in de Eredivisie voort. De ploeg van trainer Robin Veldman won in het Abe Lenstra Stadion met 3-0 van Telstar door treffers van Lasse Nordas, Maxence Rivera en Jacob Trenskow.

3 uur geleden
Arsenal verslaat Everton in slotfase, Timber valt uit

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een moeizame zege geboekt op Everton. In het Emirates Stadium in Londen werd het 2-0 dankzij twee doelpunten in de slotfase.

4 uur geleden
NEC bezorgt aanstaand kampioen PSV derde nederlaag

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer deze maand van NEC verloren. Na de nederlaag van 3-2 in Nijmegen in de halve finale van de KNVB-beker, ging het voor de koploper ook mis in de competitie. NEC won in het Philips Stadion in Eindhoven opnieuw met 3-2.

4 uur geleden