België herstelt zich met zege in IJsland
REYKJAVIK (ANP) - De nationale voetbalploeg van België heeft zich hersteld van de nederlaag zondag tegen Engeland. De ploeg van bondscoach Roberto Martínez versloeg IJsland in Reykjavik dankzij twee doelpunten van Romelu Lukaku met 2-1. Omdat Engeland op eigen veld verrassend onderuit ging tegen Denemarken (0-1) namen de Rode Duivels de leiding weer over in groep 2 van League A van de Nations League.
België kwam in Reykjavik al vroeg op voorsprong door een doelpunt van Lukaku, die de aanvoerdersband droeg. Bondscoach Martínez kon om diverse redenen niet beschikken over onder anderen de broers Eden en Thorgan Hazard, Kevin De Bruyne, Jan Vertonghen en Thibaut Courtois. Dries Mertens was er ook niet bij na een periode van quarantaine vanwege coronagevallen bij zijn club Napoli. Lang hield de voorsprong niet stand. Via Birkir Már Saevarsson stond het na 17 minuten al weer gelijk.
In de 38e minuut kwamen de Belgen weer op voorsprong met opnieuw de hoofdrol voor Lukaku, die in het strafschopgebied onderuit werd gehaald door Holmar Orn Eyjolfsson. De spits van Internazionale ging zelf achter de bal staan en schoot vanaf 11 meter raak. Het bleek na een doelpuntloze tweede helft de eindstand.
Engeland raakte op Wembley tegen Denemarken na een halfuur al verdediger Harry Maguire kwijt die met twee gele kaarten kon vertrekken. Zijn tweede bestrafte overtreding was op oud-Ajacied Kasper Dolberg die niet veel later alsnog geblesseerd het veld moest verlaten. Hij had nog net meegekregen hoe Christian Eriksen de Denen vanaf de strafschopstip op voorsprong had gebracht. De penalty was veroorzaakt door Kyle Walker al leek de overtreding op Thomas Delaney te zwaar bestraft.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.
51 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."
1 uur geledenROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
18 uur geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
20 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
21 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
22 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
22 uur geleden