Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

België herstelt zich met zege in IJsland

België herstelt zich met zege in IJsland

REYKJAVIK (ANP) - De nationale voetbalploeg van België heeft zich hersteld van de nederlaag zondag tegen Engeland. De ploeg van bondscoach Roberto Martínez versloeg IJsland in Reykjavik dankzij twee doelpunten van Romelu Lukaku met 2-1. Omdat Engeland op eigen veld verrassend onderuit ging tegen Denemarken (0-1) namen de Rode Duivels de leiding weer over in groep 2 van League A van de Nations League.

België kwam in Reykjavik al vroeg op voorsprong door een doelpunt van Lukaku, die de aanvoerdersband droeg. Bondscoach Martínez kon om diverse redenen niet beschikken over onder anderen de broers Eden en Thorgan Hazard, Kevin De Bruyne, Jan Vertonghen en Thibaut Courtois. Dries Mertens was er ook niet bij na een periode van quarantaine vanwege coronagevallen bij zijn club Napoli. Lang hield de voorsprong niet stand. Via Birkir Már Saevarsson stond het na 17 minuten al weer gelijk.

In de 38e minuut kwamen de Belgen weer op voorsprong met opnieuw de hoofdrol voor Lukaku, die in het strafschopgebied onderuit werd gehaald door Holmar Orn Eyjolfsson. De spits van Internazionale ging zelf achter de bal staan en schoot vanaf 11 meter raak. Het bleek na een doelpuntloze tweede helft de eindstand.

Engeland raakte op Wembley tegen Denemarken na een halfuur al verdediger Harry Maguire kwijt die met twee gele kaarten kon vertrekken. Zijn tweede bestrafte overtreding was op oud-Ajacied Kasper Dolberg die niet veel later alsnog geblesseerd het veld moest verlaten. Hij had nog net meegekregen hoe Christian Eriksen de Denen vanaf de strafschopstip op voorsprong had gebracht. De penalty was veroorzaakt door Kyle Walker al leek de overtreding op Thomas Delaney te zwaar bestraft.

Meer uit Voetbal

Arsenal na krappe zege op Burnley dicht bij Engelse titel

LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.

2 uur geleden
Koeman vreest voor WK-deelname verdediger Timber

HILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.

5 uur geleden
Leeds gaat stadionverboden opleggen voor homofobe spreekkoren

LEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.

5 uur geleden
Dastgir (36) nieuwe hoofdcoach Almere City FC

ALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.

6 uur geleden
Brugge volgt Correia op als trainer van Telstar

VELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.

7 uur geleden
Onderzoekers zien na kopbal tekenen van hersenschade in het bloed

AMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.

7 uur geleden
KNVB vraagt burgemeester Volendam alsnog uitfans toe te laten

ZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.

7 uur geleden