Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgie geeft coronavaccin vrije doorgang en heft geen btw

Belgie geeft coronavaccin vrije doorgang en heft geen btw

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische douane zal de ladingen coronavaccins niet tegenhouden. Het land heeft een zogeheten 'green lane' ingesteld, zodat de middelen zo snel mogelijk kunnen worden vervoerd. De ladingen worden niet geopend, zodat de bewaartemperatuur van 70 graden onder nul in stand blijft. Daarnaast heft België in 2021 en 2022 geen btw op coronavaccins en op testkits.

Vaccinfabrikant Pfizer heeft een vestiging in Puurs, in de buurt van Antwerpen. Van daaruit worden de meeste doses getransporteerd naar de landen die het middel Comirnaty hebben gekocht. "Door de vaccins een vrije doorgang te verlenen, stel ik samen met onze douane alles in het werk om de vaccins snel en veilig op hun bestemming te laten komen", laat minister van Financiën Vincent Van Peteghem weten.

Van Peteghem heeft het btw-tarief voor vaccins en testkits verlaagd naar 0 procent. Dit moet de Europese Commissie en de lidstaten van de Europese Unie in staat stellen om meer vaccins en testkits te kopen.

Meer uit Buitenland

Minstens 8 miljoen demonstranten bij 'No Kings'-protesten VS

WASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.

16 minuten geleden
Iran laat 20 Pakistaanse schepen door Straat van Hormuz

ISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.

5 uur geleden
Houthi's claimen tweede raketaanval op Israël

SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.

5 uur geleden
Eerder vermiste boten bereiken Cuba

HAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.

6 uur geleden
Vlaamse tiener vastgezet voor rol in sadistisch netwerk

GENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.

6 uur geleden
President Syrië bezoekt Duitsland en Verenigd Koninkrijk

DAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.

6 uur geleden
Doden bij Israëlische luchtaanval op auto met journalisten

BEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.

7 uur geleden