Belgie geeft coronavaccin vrije doorgang en heft geen btw
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische douane zal de ladingen coronavaccins niet tegenhouden. Het land heeft een zogeheten 'green lane' ingesteld, zodat de middelen zo snel mogelijk kunnen worden vervoerd. De ladingen worden niet geopend, zodat de bewaartemperatuur van 70 graden onder nul in stand blijft. Daarnaast heft België in 2021 en 2022 geen btw op coronavaccins en op testkits.
Vaccinfabrikant Pfizer heeft een vestiging in Puurs, in de buurt van Antwerpen. Van daaruit worden de meeste doses getransporteerd naar de landen die het middel Comirnaty hebben gekocht. "Door de vaccins een vrije doorgang te verlenen, stel ik samen met onze douane alles in het werk om de vaccins snel en veilig op hun bestemming te laten komen", laat minister van Financiën Vincent Van Peteghem weten.
Van Peteghem heeft het btw-tarief voor vaccins en testkits verlaagd naar 0 procent. Dit moet de Europese Commissie en de lidstaten van de Europese Unie in staat stellen om meer vaccins en testkits te kopen.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/RTR) - Bij een reddingsactie van het Rode Kruis woensdag in het zuiden van Libanon zijn vrijwilligers aangevallen, meldt de hulporganisatie in een statement. Vier teams moesten na de reddingsactie gecheckt worden in het ziekenhuis. Het incident gebeurde in de zuidelijke plaats Tayri, dezelfde locatie waar woensdag een Libanese journalist om het leven kwam.
31 minuten geledenGENÈVE (ANP) - De huidige conflicten in de wereld zouden kunnen leiden tot een nieuwe wereldwijde kernwapenwedloop. Daarvoor waarschuwt Rafael Grossi, de baas van VN-atoomwaakhond IAEA. Hij zegt in een interview met The Telegraph dat de bestaande instabiliteit kan leiden tot een situatie waarin wel twintig landen nucleaire wapens zouden ontwikkelen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft zijn eerste inkomsten ontvangen uit tolheffingen die het heeft opgelegd op de strategische Straat van Hormuz, aldus een hoge Iraanse parlementaire functionaris. De verklaring is gepubliceerd door verschillende Iraanse media.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - Het Internationaal Strafhof (ICC) heeft bekendgemaakt dat de Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte wordt vervolgd voor misdaden tegen de menselijkheid. Duterte werd vorig jaar opgepakt en uitgeleverd aan het strafhof in Den Haag. Daar is nu vastgesteld dat er genoeg bewijs is om over te gaan tot vervolging.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse Senaat heeft ingestemd met een financieringsplan voor immigratiedienst ICE en de grenswacht. Dat betekent dat er een einde kan komen aan de gedeeltelijke shutdown, als het Huis van Afgevaardigden ook akkoord gaat.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie denkt dat het tot een half jaar kan duren om de Straat van Hormuz volledig te ontdoen van Iraanse mijnen, meldt The Washington Post op basis van bronnen. De krant wijst erop dat de gas- en olieprijzen daardoor hoog kunnen blijven na een eventuele vredesdeal.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - Bij een frontale botsing tussen twee passagierstreinen in Denemarken zijn zeventien gewonden gevallen. De toestand van vijf slachtoffers is kritiek. Het ongeluk gebeurde bij Hillerød, een stad op ongeveer 30 kilometer ten noorden van Kopenhagen.
4 uur geleden