België geeft AstraZeneca-vaccin ook aan veertiger
BRUSSEL (ANP) - België gaat het coronavaccin van AstraZeneca ook toedienen aan veertigers. Nog jongere Belgen die al een AstraZeneca-prik hebben gekregen, krijgen ook een tweede. De heel kleine kans op bloedstollingsproblemen weegt niet op tegen de bescherming die het middel veertigers en vijftigers biedt tegen het coronavirus, vinden de Belgische autoriteiten.
Uit ongerustheid over de zeldzame maar gevaarlijke combinatie van bloedklonters en een bloedplaatjestekort prikte België tot dusver enkel nog mensen van 56 jaar en ouder met het AstraZeneca-vaccin. Wie jonger is, heeft meer kans op de bijwerking en minder te winnen bij inenting. Nederland heeft die grens op 60 jaar gelegd.
Maar ook voor veertigers winnen de voordelen van de nadelen, concludeert België nu. Het land kan de AstraZeneca-vaccins ook niet missen om het inenten van burgers van middelbare leeftijd op stoom te houden. De leeftijdsgrens zakt daarom naar 41.
Zwangere vrouwen
Wie zonder problemen al eens is geprikt met het vaccin, kan zorgeloos de tweede nemen, wijst onderzoek volgens de Vlaamse minister Wouter Beke (Volksgezondheid) uit. Voor hen is daarom helemaal geen leeftijdsgrens meer.
Dat geldt ook voor het Janssen-vaccin. Dat middel lijkt heel soms dezelfde bijwerking te vertonen, maar het risico is zo klein dat ook bijvoorbeeld Nederland het voor alle leeftijden gebruikt. België volgt dat voorbeeld.
België gaat verder, anders dan Nederland, zwangere vrouwen met voorrang inenten.
Meer uit Gezond
NIJMEGEN (ANP) - De wekenlange quarantaine van twaalf Radboudumc-medewerkers omdat zij mogelijk waren blootgesteld aan het hantavirus, was vermijdbaar. Dat concludeert een onderzoeksteam in een rapport dat het ziekenhuis vrijdag publiceerde.
6 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR) - De ebola-uitbraak in Congo is de op een na grootste uitbraak van het virus die ooit wereldwijd is vastgelegd. Alleen de epidemie van 2014-2016 in West-Afrika was omvangrijker.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een commerciële pijnkliniek in Velsen-Noord mag mensen met chronische coronaklachten niet zomaar meer het middel lidocaïne geven. De stof is daar namelijk niet voor goedgekeurd. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) zegt dat er "een risico voor de patiëntveiligheid" bestaat en wil dat Excellent Care Clinics daarom stopt met de behandeling.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn getroffen door de zwaarste uitbraak van de mazelen in 35 jaar. Nieuwszender CNN bericht dat in de laatste achttien maanden meer besmettingen zijn gemeld dan in de voorgaande 25 jaar samen.
1 week geledenZWOLLE (ANP) - Twee psychiaters en twee gz-psychologen hebben van het Regionaal Tuchtcollege Zwolle (RTG) een waarschuwing gekregen omdat ze hun beroepsgeheim hebben geschonden. Een voormalig verpleegkundige die werd verdacht van betrokkenheid bij ongeveer twintig sterfgevallen in het Wilhelmina Ziekenhuis Assen, had een klacht tegen ze ingediend.
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - De speciale expertisecentra waarin mensen met postcovid kunnen worden behandeld, blijven zeker een jaar langer open. Zorgminister Sophie Hermans (VVD) meldt in een Kamerbrief dat geld dat hiervoor is vrijgemaakt nog niet op is, waardoor de centra in 2027 open kunnen blijven.
2 weken geledenKAMPALA (ANP/RTR) - In Oeganda is de laatst bekende ebolapatiënt ontslagen uit het ziekenhuis. De persoon is hersteld na het oplopen van de ziekte die dodelijk kan aflopen. In het Oost-Afrikaanse land zijn sinds 22 juni geen nieuwe besmettingen meer gemeld.
2 weken geleden