
België gaat tientje innen op korte vliegreis
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Wie van Brussel terug naar Schiphol vliegt of op Zaventem het vliegtuig naar Parijs pakt, gaat meer betalen. België gaat op zulke korte vluchten een vliegbelasting van 10 euro heffen.
De Belgische regering wil de kosten van vliegen voor maatschappij en milieu beter uitdrukken in de prijs. Allereerst voor bestemmingen binnen 500 kilometer, waarvoor reizigers ook de trein kunnen nemen. Op zo'n vliegreis int de fiscus straks een tientje. Voor bestemmingen verder weg in Europa bedraagt de vliegtaks 2 euro, voor reizen daarbuiten 4 euro. Invoering van de heffing kost nog zeker enkele maanden.
Nederland heft een vliegbelasting van 7,85 euro op passagiersvluchten, maar in het nieuwe coalitieakkoord is vanaf volgend jaar een verhoging afgesproken. Den Haag zou het liefst op EU-niveau afspraken maken over de taks.
Meer uit Buitenland
TOKYO (ANP/AFP) - De Japanse premier Shigeru Ishiba heeft tientallen zakken licht radioactieve aarde ontvangen voor een bloementuin. De aarde komt uit het gebied rond de kerncentrale van Fukushima, de plek van de kernramp door een aardbeving en tsunami in 2011. De Japanse autoriteiten willen laten zien dat de grond veilig is.
26 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een rechter in de Verenigde Staten heeft implementatie van sancties tegen medewerkers van het Internationaal Strafhof (ICC) tegengehouden. De in februari door president Donald Trump aangekondigde sancties zijn volgens de rechter een inbreuk op de grondwettelijke vrijheid van meningsuiting.
1 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse gevangenen die vrij zijn gekomen na een gevangenenruil tussen de Verenigde Staten en Venezuela, zijn vrijdag aangekomen in hoofdstad Caracas. Zij waren eerder zonder proces de VS uitgezet en vastgezet in een beruchte gevangenis in El Salvador.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft visa ingetrokken van de Braziliaanse opperrechter Alexandre de Moraes, diens "bondgenoten in de rechtbank" en hun familieleden. Reden is, zo stelt Rubio in een verklaring, de "heksenjacht" op de Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro.
5 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Israël en Syrië zijn vrijdag een staakt-het-vuren overeengekomen dat wordt gesteund door Turkije, Jordanië en andere buurlanden. Dat meldt de Amerikaanse gezant voor Syrië, Tom Barrack.
6 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een rechtszaak aangespannen tegen Dow Jones, News Corp, Rupert Murdoch en twee journalisten van The Wall Street Journal. Hij beschuldigt de partijen van laster.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Bijna 80.000 mensen zijn ontheemd in de Zuid-Syrische provincie Suwayda door de jongste golf van geweld tussen druzen en bedoeïenen. Volgens de Internationale Organisatie voor Migratie zijn de voorzieningen voor elektriciteit, water en telecommunicatie ingestort. Een brandstoftekort heeft het transport lamgelegd en bemoeilijkt evacuaties.
13 uur geleden