Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

België gaat Tedesco aanstellen als bondscoach 'Rode Duivels'

België gaat Tedesco aanstellen als bondscoach 'Rode Duivels'

BRUSSEL (ANP) - De Belgische voetbalbond heeft een nieuwe bondscoach voor de 'Rode Duivels' gevonden. Volgens onder meer Sporza en Het Nieuwsblad staat België op het punt om de 37-jarige Domenico Tedesco te benoemen tot opvolger van Roberto Martínez, die direct na de uitschakeling op het WK in Qatar opstapte. De Spanjaard is inmiddels bondscoach van Portugal geworden.

Tedesco (37) werd in september ontslagen bij de Duitse club RB Leipzig na een teleurstellende start van het seizoen. De geboren Italiaan, die ook de Duitse nationaliteit bezit, had eerder Schalke 04 en Spartak Moskou onder zijn hoede.

De Belgische bond moet nog wel een akkoord bereiken met RB Leipzig over de afwikkeling van het contract. De Duitse club betaalt Tedesco sinds zijn ontslag gewoon door. Zodra Leipzig hem vrijgeeft, kan Tedesco aan de slag bij de nationale ploeg van België.

De 'Rode Duivels' beginnen op 24 maart de kwalificatie voor het EK van volgend jaar in Duitsland met een wedstrijd tegen Zweden. Vier dagen later spelen ze een oefeninterland tegen de Duitsers. België bleef eind vorig jaar op het WK in Qatar steken in de groepsfase. Vier jaar eerder was de ploeg onder leiding van Martínez derde geworden op het WK in Rusland.

Meer uit Voetbal

AZ met Smit en Mijnans in halve finale KNVB-beker tegen Telstar

ALKMAAR (ANP) - Kees Smit en Sven Mijnans staan woensdagavond bij AZ in de basis voor de halve finale van de KNVB-beker tegen Telstar. Beide middenvelders maakten recent hun rentree na blessures. Zondag speelden ze allebei een helft tijdens de verloren wedstrijd bij FC Utrecht (2-0).

21 minuten geleden
NEC verslaat PSV en bereikt voor zesde keer bekerfinale

NIJMEGEN (ANP) - NEC staat op 19 april in de bekerfinale in De Kuip. De club uit Nijmegen won voor eigen publiek een spektakelstuk met PSV (3-2). De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen AZ en Telstar.

21 uur geleden
PSV begint met Obispo en Boadu aan bekerduel met NEC

NIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.

1 dag geleden
Veurink kiest voor Kop in doel van Oranjevrouwen tegen Polen

GDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië.

1 dag geleden
Braziliaan Rodrygo mist WK door kruisbandblessure

MADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.

1 dag geleden
AZ wil revanche voor verloren bekerfinale van vorig seizoen

ALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.

1 dag geleden
Oranje oefent vlak voor WK tegen Algerije

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.

1 dag geleden