België gaat Tedesco aanstellen als bondscoach 'Rode Duivels'
BRUSSEL (ANP) - De Belgische voetbalbond heeft een nieuwe bondscoach voor de 'Rode Duivels' gevonden. Volgens onder meer Sporza en Het Nieuwsblad staat België op het punt om de 37-jarige Domenico Tedesco te benoemen tot opvolger van Roberto Martínez, die direct na de uitschakeling op het WK in Qatar opstapte. De Spanjaard is inmiddels bondscoach van Portugal geworden.
Tedesco (37) werd in september ontslagen bij de Duitse club RB Leipzig na een teleurstellende start van het seizoen. De geboren Italiaan, die ook de Duitse nationaliteit bezit, had eerder Schalke 04 en Spartak Moskou onder zijn hoede.
De Belgische bond moet nog wel een akkoord bereiken met RB Leipzig over de afwikkeling van het contract. De Duitse club betaalt Tedesco sinds zijn ontslag gewoon door. Zodra Leipzig hem vrijgeeft, kan Tedesco aan de slag bij de nationale ploeg van België.
De 'Rode Duivels' beginnen op 24 maart de kwalificatie voor het EK van volgend jaar in Duitsland met een wedstrijd tegen Zweden. Vier dagen later spelen ze een oefeninterland tegen de Duitsers. België bleef eind vorig jaar op het WK in Qatar steken in de groepsfase. Vier jaar eerder was de ploeg onder leiding van Martínez derde geworden op het WK in Rusland.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - In 2025 is er met 86.158 internationale voetbaltransfers een nieuw record gevestigd. Dat staat in het Global Transfer Report dat wereldvoetbalbond FIFA woensdag publiceerde. Het gaat om internationale transfers in het mannen- en vrouwenprofvoetbal en om transfers bij de amateurs.
2 uur geledenALMELO (ANP) - Ajax-doelman Remko Pasveer staat voor een terugkeer bij Heracles Almelo. De hekkensluiter van de Eredivisie verwacht zijn komst woensdag te kunnen afronden, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Voetbal International en De Telegraaf. "Het is in een dusdanig stadium dat we ervan uitgaan dat het rondkomt."
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Vincent Kompany wilde nog niet vertellen of hij woensdag met zijn beste ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "We beschikken over een vrijwel fitte selectie", zei hij op een persconferentie. "We hebben ook spelers die de laatste weken heel veel minuten hebben gemaakt. Ik heb alle vertrouwen in de spelers die ik opstel."
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft woensdagavond in de thuiswedstrijd tegen Olympiakos volgens databureaus een wonder nodig voor een plek in de tussenronde van de Champions League. Trainer Fred Grim heeft ook gelezen dat het voor 92 procent zeker is dat zijn ploeg de laatste Europese wedstrijd van dit seizoen speelt. "Ik denk dat we er alles aan moeten doen om onze wedstrijd te winnen", zei hij op een persconferentie. "Daarna zien we het wel."
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz verwacht dat Bayern München woensdag met de sterkst mogelijke ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "Een topploeg verliest niet twee keer achter elkaar", zei hij op een persconferentie in Eindhoven. "En zij zijn ook niet van de cadeautjes. Ze willen altijd winnen. Daar houd ik wel van."
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - Paul Wanner heeft nog niet besloten dat hij met Oostenrijk naar het WK wil. "Daar heb ik nog geen beslissing over genomen", zei hij op een persconferentie, een dag voor het thuisduel van PSV met zijn oude club Bayern München in de Champions League. "Ik focus me nu alleen op PSV."
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis staat weer op het trainingsveld bij Ajax. Hij liet zich dinsdag zien tijdens de laatste oefensessie voor het thuisduel van woensdag met het Griekse Olympiakos in de Champions League.
1 dag geleden