België draait proef met sneltests
BRUSSEL (ANP) - België draait proef met coronasneltests. In een twintigtal plaatsen kunnen Belgen met coronaverschijnselen een test ondergaan. Binnen een kwartier horen ze de uitslag. Nederland zet al een week of twee sneltests in.
Veertien huisartsenpraktijken en zes testcentra doen aan de proef mee, melden Belgische media. Die moet uitwijzen of de sneltests klaar zijn voor gebruik in heel het land. Als mensen niet langer een dag of nog langer hoeven te wachten voor ze weten of ze besmet zijn, kan de opsporing van personen aan wie ze het coronavirus misschien hebben doorgegeven eerder beginnen. Dat maakt het gemakkelijker om het virus te beletten verder om zich heen te grijpen. Bovendien kan een negatieve sneltest misschien ooit veilige toegang bieden tot een theater of stadion.
Alleen mensen die minder dan vijf dagen coronasymptomen hebben, kunnen een sneltest laten afnemen. Wie al langer ziek is, loopt het risico dat de test niet betrouwbaar is. Het experiment loopt tot 6 januari. Als het goed uitpakt, worden de sneltests vervolgens ook elders ingezet.
Vlaamse leerlingen en leraren kunnen binnenkort ook een sneltest ondergaan als ze nauw contact hebben gehad met een besmet persoon. De eerste proeven zijn al begonnen. De scholen in België zijn nog open en alles is de autoriteiten eraan gelegen om dat zo te houden.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - De Duitse politie heeft de voortvluchtige verdachte van een reeks sabotageaanvallen op de elektriciteitsvoorziening opgepakt. Daniel V. werd aangehouden bij een verkeerscontrole, meldt de Frankfurter Allgemeine Zeitung. De krant vernam dat "in veiligheidskringen". V. zou in Weisweiler in Noordrijn-Westfalen, niet ver van zijn woonplaats, zijn opgepakt.
10 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De lokale leider van de Spaanse exclave Ceuta, Juan Jesús Vivas, vraagt de EU om hulp bij de "onhoudbare situatie". Die is ontstaan nadat eind juli 80.000 immigranten vanuit Marokko Ceuta binnenkwamen. Vivas wil onder meer geld om de grenzen beter te beschermen en voor humanitaire hulp, zei hij dinsdag tijdens een persconferentie in het Europees Parlement. Daarnaast wil hij dat de EU-grensbewakingsdienst Frontex en het Asielagentschap van de EU zichtbaarder aanwezig zijn in Ceuta.
24 minuten geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk gaat 100 miljoen Britse pond (116 miljoen euro) bijdragen aan een luchtverdedigingspakket voor Oekraïne voor de winter. Het gaat om onder meer felbegeerde Patriot-luchtverdedigingsraketten, maakte de regering in Londen dinsdag bekend. Die worden voor Oekraïne gekocht in de Verenigde Staten.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Ursula von der Leyen, voorzitter van de Europese Commissie, noemt de beelden van de begrafenis van de veroordeelde oorlogsmisdadiger Ratko Mladić in Servië "schokkend". Dat schrijft ze op X.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR/DPA) - Rusland heeft de aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv hervat na het vertrek van de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner. Die waren in Moskou en Kyiv om over vrede tussen Rusland en Oekraïne te onderhandelen. De autoriteiten zeggen tegen Oekraïense media dat daarbij zeker twee doden zijn gevallen en tien mensen gewond zijn geraakt.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Inwoners van New York zijn na de aanslagen van 11 september in 2001 misleid over de luchtkwaliteit. Dat tonen volgens The New York Times documenten van in totaal 170.000 pagina's aan die het gemeentebestuur onder burgemeester Zohran Mamdani vrijgeeft.
7 uur geledenVIACHA (ANP) - Het bevestigde dodental door een explosie op een legerbasis in de Boliviaanse plaats Viacha is opgelopen tot negen. Dat maakten de autoriteiten van het land bekend.
9 uur geleden