België draait proef met sneltests
BRUSSEL (ANP) - België draait proef met coronasneltests. In een twintigtal plaatsen kunnen Belgen met coronaverschijnselen een test ondergaan. Binnen een kwartier horen ze de uitslag. Nederland zet al een week of twee sneltests in.
Veertien huisartsenpraktijken en zes testcentra doen aan de proef mee, melden Belgische media. Die moet uitwijzen of de sneltests klaar zijn voor gebruik in heel het land. Als mensen niet langer een dag of nog langer hoeven te wachten voor ze weten of ze besmet zijn, kan de opsporing van personen aan wie ze het coronavirus misschien hebben doorgegeven eerder beginnen. Dat maakt het gemakkelijker om het virus te beletten verder om zich heen te grijpen. Bovendien kan een negatieve sneltest misschien ooit veilige toegang bieden tot een theater of stadion.
Alleen mensen die minder dan vijf dagen coronasymptomen hebben, kunnen een sneltest laten afnemen. Wie al langer ziek is, loopt het risico dat de test niet betrouwbaar is. Het experiment loopt tot 6 januari. Als het goed uitpakt, worden de sneltests vervolgens ook elders ingezet.
Vlaamse leerlingen en leraren kunnen binnenkort ook een sneltest ondergaan als ze nauw contact hebben gehad met een besmet persoon. De eerste proeven zijn al begonnen. De scholen in België zijn nog open en alles is de autoriteiten eraan gelegen om dat zo te houden.
Meer uit Buitenland
TYRUS (ANP) - Bij een Israëlische aanval op de Zuid-Libanese stad Tyrus is een persoon gedood en raakten zeventien mensen gewond, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. Bij de luchtaanval zou een woongebouw zijn geraakt in de buurt van een ziekenhuis, dat door de brokstukken ook schade opliep. Tien van de gewonden zijn medewerkers van het ziekenhuis.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Duizenden ordehandhavers zijn donderdag in Mexico-Stad al vroeg op de been om te voorkomen dat demonstraties het Mexico City Stadium bereiken. Dat ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Politie is in groten getale aanwezig, zodat de openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika doorgang kan vinden.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat de uitvoering van het EU-asiel- en migratiepact nauwlettend in de gaten houden, zegt Eurocommissaris Magnus Brunner (Migratie) donderdag in een interview. EU-lidstaten die zich niet houden aan de afgesproken regels voor screening, beoordeling en opvang van asielzoekers, kunnen rekenen op strafmaatregelen. Een daarvan is dat lidstaten worden verplicht asielzoekers van andere landen over te nemen, ook al kampen ze met hoge migratiedruk.
3 uur geledenARGUINEGUÍN (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft het tijdens zijn bezoek aan de Canarische Eilanden opgenomen voor migranten, van wie er veel vanuit Afrika op de eilanden terechtkomen. Hij bepleit kanalen voor veilige en legale migratie.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse minister van Defensie John Healey stapt op. Dat schrijft hij in een bericht op X, waarin hij ook zijn ontslagbrief aan premier Keir Starmer deelt. In die brief schrijft Healey dat hij niet had verwacht die ooit te moeten schrijven.
5 uur geledenBELFAST (ANP) - Twaalf agenten zijn gewond geraakt tijdens nieuwe nachtelijke rellen in Noord-Ierland. Ook zijn zestien personen opgepakt, meldt minister voor Noord-Ierland Hilary Benn volgens Britse media.
6 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/RTR/AFP) - De Zweedse regering trekt een omstreden plan in om kinderen vanaf dertien jaar te kunnen veroordelen tot gevangenisstraffen. Minister van Justitie Gunnar Strömmer erkent dat daar niet genoeg steun voor is in het parlement.
7 uur geleden