Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

België draait proef met sneltests

België draait proef met sneltests

BRUSSEL (ANP) - België draait proef met coronasneltests. In een twintigtal plaatsen kunnen Belgen met coronaverschijnselen een test ondergaan. Binnen een kwartier horen ze de uitslag. Nederland zet al een week of twee sneltests in.

Veertien huisartsenpraktijken en zes testcentra doen aan de proef mee, melden Belgische media. Die moet uitwijzen of de sneltests klaar zijn voor gebruik in heel het land. Als mensen niet langer een dag of nog langer hoeven te wachten voor ze weten of ze besmet zijn, kan de opsporing van personen aan wie ze het coronavirus misschien hebben doorgegeven eerder beginnen. Dat maakt het gemakkelijker om het virus te beletten verder om zich heen te grijpen. Bovendien kan een negatieve sneltest misschien ooit veilige toegang bieden tot een theater of stadion.

Alleen mensen die minder dan vijf dagen coronasymptomen hebben, kunnen een sneltest laten afnemen. Wie al langer ziek is, loopt het risico dat de test niet betrouwbaar is. Het experiment loopt tot 6 januari. Als het goed uitpakt, worden de sneltests vervolgens ook elders ingezet.

Vlaamse leerlingen en leraren kunnen binnenkort ook een sneltest ondergaan als ze nauw contact hebben gehad met een besmet persoon. De eerste proeven zijn al begonnen. De scholen in België zijn nog open en alles is de autoriteiten eraan gelegen om dat zo te houden.

Meer uit Buitenland

Trump: aanval op Iran duurt niet te lang, we slaan zo weer toe

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de nieuwe aanvalscampagne tegen Iran "niet te lang" zal duren. Tegelijkertijd dreigde hij met nieuwe aanvallen op het land.

1 uur geleden
Maltese zakenman vrijgesproken in moordzaak journalist Galizia

VALLETTA (ANP) - De Maltese zakenman Yorgen Fenech is vrijgesproken van betrokkenheid bij de moord op journalist Daphne Caruana Galizia in 2017. De moord leidde tot een grote politieke crisis in Malta en wereldwijde verontwaardiging.

2 uur geleden
EU-landen zeggen Kyiv extra luchtafweer toe, geen details bekend

WICKLOW (ANP) - Een aantal EU-lidstaten heeft woensdag toegezegd Oekraïne te helpen aan extra luchtverdediging, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas woensdag. Om welke landen het gaat, zei Kallas niet op de persconferentie na de bijeenkomst van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Ierland. Landen die onderscheppingsraketten zoals Patriots op voorraad hebben, maar die zelf willen houden, werden door onder meer Nederland aangespoord die aan Oekraïne ter beschikking te stellen.

4 uur geleden
Kallas: steun EU voor visabeperkingen voor Russen groeit

WICKLOW (ANP) - Er is brede steun voor een EU-visumverbod voor Russische ex-strijders en strengere visumbeperkingen voor Russische toeristen. Dat heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas woensdag gezegd. Diverse EU-landen pleiten daar al langer voor, maar overeenstemming is er nog niet. Kallas hoopt dat het drone-incident in Leipzig de nog twijfelende lidstaten ervan overtuigt dat visarestricties nodig zijn voor de veiligheid van Oekraïne en Europa.

4 uur geleden
WHO: opschalen ebolabestrijding in DRC nodig

GENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het opschalen van de ebolabestrijding is nodig om de uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) tegen te gaan, volgens hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus. Het traceren van besmette personen en hun contacten blijft een uitdaging. Veel ebolaslachtoffers stonden niet bekend als contacten van besmette personen.

5 uur geleden
Dodental overstromingen Nepal en Tibet verder opgelopen

KATHMANDU (ANP/AFP) - Het dodental na de verwoestende overstromingen in Nepal en Tibet is gestegen naar 1225. Ze hebben in Nepal zeker 1204 mensen het leven gekost, aldus de Nepalese rampendienst. Volgens Chinese staatsmedia ligt het dodental in Tibet op 21.

5 uur geleden
Noorse politie krijgt bij uitvaart Harald hulp uit buitenland

OSLO (ANP) - De Noorse politie krijgt bij de veiligheidsoperatie rond de uitvaart van koning Harald hulp van Zweden en Denemarken, zo meldt het Noorse persbureau NTB. De operatie behoort volgens de politie tot een van de grootste in de Noorse geschiedenis.

5 uur geleden