België draait proef met sneltests
BRUSSEL (ANP) - België draait proef met coronasneltests. In een twintigtal plaatsen kunnen Belgen met coronaverschijnselen een test ondergaan. Binnen een kwartier horen ze de uitslag. Nederland zet al een week of twee sneltests in.
Veertien huisartsenpraktijken en zes testcentra doen aan de proef mee, melden Belgische media. Die moet uitwijzen of de sneltests klaar zijn voor gebruik in heel het land. Als mensen niet langer een dag of nog langer hoeven te wachten voor ze weten of ze besmet zijn, kan de opsporing van personen aan wie ze het coronavirus misschien hebben doorgegeven eerder beginnen. Dat maakt het gemakkelijker om het virus te beletten verder om zich heen te grijpen. Bovendien kan een negatieve sneltest misschien ooit veilige toegang bieden tot een theater of stadion.
Alleen mensen die minder dan vijf dagen coronasymptomen hebben, kunnen een sneltest laten afnemen. Wie al langer ziek is, loopt het risico dat de test niet betrouwbaar is. Het experiment loopt tot 6 januari. Als het goed uitpakt, worden de sneltests vervolgens ook elders ingezet.
Vlaamse leerlingen en leraren kunnen binnenkort ook een sneltest ondergaan als ze nauw contact hebben gehad met een besmet persoon. De eerste proeven zijn al begonnen. De scholen in België zijn nog open en alles is de autoriteiten eraan gelegen om dat zo te houden.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft uitspraken tegen Arabische burgers tijdens de verkiezingscampagne veroordeeld en "racistisch" genoemd. Premier Benjamin Netanyahu had meermaals Arabische partijen beschuldigd van verkiezingsfraude.
20 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Amerikaanse first lady Melania Trump een onderscheiding toegekend na haar bemiddeling tussen Oekraïne en Rusland. Die inspanningen leidden tot een humanitair bestand vorige week in de bezette Oekraïense stad Olesjky.
1 uur geledenSAINT PAUL (ANP) - De Democratische politica Ilhan Omar heeft haar kiezers bedankt voor haar verkiezingszege. Ze versloeg de Republikein John Nagel om namens de staat Minnesota lid te worden van het Huis van Afgevaardigden, ondanks een inval in haar woning tijdens de campagne. "We laten Trump ons niet het zwijgen opleggen", schrijft ze op X.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De kiescommissie in Israël heeft geconcludeerd dat de integriteit van de parlementsverkiezingen van vorige week niet is aangetast. Premier Benjamin Netanyahu had Arabische partijen beschuldigd van verkiezingsfraude.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Zakenman Elon Musk zegt dat zijn inspanningen om de Republikeinen te steunen niet hebben gewerkt. De partij heeft bij de verkiezingen een grote nederlaag geleden, ondanks de honderden miljoenen euro's steun die Musk aan de campagne heeft bijgedragen. "Ik geloof dat mijn verkiezingsbeïnvloedende ruimtelasers deze keer niet gewerkt hebben", schrijft hij sarcastisch op zijn socialemediaplatform X, met een schouderophalende emoji erbij.
4 uur geledenLANSING (ANP) - De progressieve Abdul El-Sayed wordt de eerste islamitische senator in Washington, voorspelt Decision Desk HQ, een organisatie die verkiezingsuitslagen verzamelt. El-Sayed is de Democratische kandidaat in de staat Michigan en wordt gesteund door andere linkse Congresleden zoals Bernie Sanders en Alexandria Ocasio-Cortez.
5 uur geledenAUSTIN (ANP) - James Talarico zegt dat bij de Senaatsverkiezingen in Texas de onderliggende partij heeft gewonnen. Hij vergeleek zichzelf met de Bijbelse figuur David die streed tegen de sterkere Goliath. Talarico moest het naar eigen zeggen opnemen tegen het grote geld en de macht in Washington.
5 uur geleden