Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

België blijft Rusland in Sint-Petersburg simpel de baas

België blijft Rusland in Sint-Petersburg simpel de baas

SINT-PETERSBURG (ANP) - België is voortvarend begonnen aan het EK. De ploeg van bondscoach Roberto Martinez versloeg Rusland in de eerste groepswedstrijd met 3-0. Romelu Lukaku scoorde twee keer.

De titelkandidaat trad in Sint-Petersburg aan zonder spelmaker Kevin De Bruyne, die nog niet speelklaar is. De blessuregevoelige Eden Hazard, een andere smaakmaker van de 'Rode Duivels', mocht vanaf de 72e minuut nog wat wedstrijdritme opdoen.

Het ernstige ongeval dat de Deense international Christian Eriksen eerder op de avond in Kopenhagen overkwam in het duel met Finland maakte ook in de Belgische selectie diepe indruk. De basisspelers Jan Vertonghen en Toby Alderweireld speelden met hem samen bij Ajax en Lukaku is zijn huidige ploeggenoot bij Internazionale. "Het was een echte shock, veel jongens kennen hem uit de kleedkamer", gaf Martinez toe.

Protest

De spelers van België knielden vlak voor aanvang van het duel als protest tegen discriminatie en racisme. Dat leverde een fluitconcert op van Russische fans. Misschien begon België daardoor wel extra gemotiveerd aan het duel.

Eerst kwam Lukaku tot scoren na geklungel bij Andrei Semenov. Hij zocht na zijn doelpunt meteen een tv-camera op om zijn ploeggenoot Eriksen moed in te spreken. "Chris, Chris, ik hou van je", riep hij in de lens.

Na ruim een half uur profiteerde Thomas Meunier van een zwakke ingreep van doelman Anton Sjoenin. Hij stond nog geen 10 minuten in het veld, als vervanger van de geblesseerd geraakte Timothy Castagne, die mogelijk een jukbeenbreuk heeft opgelopen. Na de rust bleef het spel van Rusland machteloos en krachteloos. België bleef zonder grote problemen overeind en kon dankzij de trefzekere Lukaku in de 88e minuut nog een keer juichen.

Meer uit Voetbal

De Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal bij KNVB

ZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."

6 uur geleden
FIFA maakt schorsing Prestianni om racisme wereldwijd

ZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.

11 uur geleden
FIFA-baas Infantino noemt peperdure WK-tickets 'marktconform'

BEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.

16 uur geleden
Arsenal bereikt finale Champions League door zege op Atlético

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.

1 dag geleden
International Simons geopereerd aan rechterknie

LONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.

1 dag geleden
Willem II wint eerste duel met RKC Waalwijk in play-offs met 1-0

WAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.

1 dag geleden
NAC Breda accepteert uitspraak en ziet af van verdere procedures

BREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.

1 dag geleden