Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

België blijft Rusland in Sint-Petersburg simpel de baas

België blijft Rusland in Sint-Petersburg simpel de baas

SINT-PETERSBURG (ANP) - België is voortvarend begonnen aan het EK. De ploeg van bondscoach Roberto Martinez versloeg Rusland in de eerste groepswedstrijd met 3-0. Romelu Lukaku scoorde twee keer.

De titelkandidaat trad in Sint-Petersburg aan zonder spelmaker Kevin De Bruyne, die nog niet speelklaar is. De blessuregevoelige Eden Hazard, een andere smaakmaker van de 'Rode Duivels', mocht vanaf de 72e minuut nog wat wedstrijdritme opdoen.

Het ernstige ongeval dat de Deense international Christian Eriksen eerder op de avond in Kopenhagen overkwam in het duel met Finland maakte ook in de Belgische selectie diepe indruk. De basisspelers Jan Vertonghen en Toby Alderweireld speelden met hem samen bij Ajax en Lukaku is zijn huidige ploeggenoot bij Internazionale. "Het was een echte shock, veel jongens kennen hem uit de kleedkamer", gaf Martinez toe.

Protest

De spelers van België knielden vlak voor aanvang van het duel als protest tegen discriminatie en racisme. Dat leverde een fluitconcert op van Russische fans. Misschien begon België daardoor wel extra gemotiveerd aan het duel.

Eerst kwam Lukaku tot scoren na geklungel bij Andrei Semenov. Hij zocht na zijn doelpunt meteen een tv-camera op om zijn ploeggenoot Eriksen moed in te spreken. "Chris, Chris, ik hou van je", riep hij in de lens.

Na ruim een half uur profiteerde Thomas Meunier van een zwakke ingreep van doelman Anton Sjoenin. Hij stond nog geen 10 minuten in het veld, als vervanger van de geblesseerd geraakte Timothy Castagne, die mogelijk een jukbeenbreuk heeft opgelopen. Na de rust bleef het spel van Rusland machteloos en krachteloos. België bleef zonder grote problemen overeind en kon dankzij de trefzekere Lukaku in de 88e minuut nog een keer juichen.

Meer uit Voetbal

PSV begint bekertoernooi met eenvoudige zege op GVVV

EINDHOVEN (ANP) - PSV is het bekertoernooi begonnen met een eenvoudige thuiszege op GVVV. Na vroege treffers van Guus Til en Paul Wanner leek de score hoog uit te gaan vallen in Eindhoven, maar de nummer 8 van de tweede divisie hield de schade beperkt tot 3-0.

2 uur geleden
FIFA komt na kritiek met goedkopere kaarten voor WK

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA is na kritiek met goedkopere tickets gekomen voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. 10 procent van de aan nationale bonden toegewezen kaarten gaat 60 dollar per ticket kosten, omgerekend zo'n 51 euro.

4 uur geleden
Wiegman voor vijfde keer beste coach vrouwenteam bij FIFA Awards

DOHA (ANP) - Sarina Wiegman is op een gala van wereldvoetbalbond FIFA in Doha voor de vijfde keer gekozen tot beste coach van een vrouwenteam. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.

5 uur geleden
Oranje-international Dumfries geopereerd aan linkerenkel

MILAAN (ANP) - Oranje-international Denzel Dumfries heeft dinsdag een operatie ondergaan om zijn linkerenkel te stabiliseren. De verdediger van Internazionale zal de komende weken een revalidatieprogramma volgen. Dat meldt de Italiaanse koploper op de eigen website.

7 uur geleden
Aanvaller Oufkir verruilt Sparta Rotterdam voor AZ

ROTTERDAM (ANP) - Voetballer Ayoub Oufkir maakt in de winterstop de overstap van Sparta Rotterdam naar AZ. Dat melden beide Eredivisieclubs. AZ betaalt naar verluidt een bedrag van rond de 5 miljoen euro voor de 19-jarige aanvaller, die afgelopen zomer met Oranje onder 19 de Europese titel won.

8 uur geleden
Ajax legt verdediger Tomiyasu tot het einde van het seizoen vast

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de transfervrije verdediger Takehiro Tomiyasu afgerond. De 27-jarige Japanner tekende een contract tot de zomer van 2026. Tomiyasu speelde in Europa voor Sint-Truiden, Bologna en Arsenal. Hij speelde zijn laatste officiële duel voor Arsenal in oktober 2024, waarna hij door een knieblessure niet meer in actie kwam.

9 uur geleden
FIFA roept Italiaan Donnarumma uit tot beste doelman

DOHA (ANP/DPA) - Gianluigi Donnarumma is door de FIFA uitgeroepen tot beste mannelijke doelman van het jaar. De Italiaan kreeg de voorkeur boven Thibaut Courtois (Real Madrid), Manuel Neuer (Bayern München), David Raya (Arsenal), Yann Sommer (Internazionale), Wojciech Szczesny (FC Barcelona) en Emiliano Martínez (Aston Villa). Martínez won de FIFA-award vorig jaar.

10 uur geleden