België blijft Rusland in Sint-Petersburg simpel de baas
SINT-PETERSBURG (ANP) - België is voortvarend begonnen aan het EK. De ploeg van bondscoach Roberto Martinez versloeg Rusland in de eerste groepswedstrijd met 3-0. Romelu Lukaku scoorde twee keer.
De titelkandidaat trad in Sint-Petersburg aan zonder spelmaker Kevin De Bruyne, die nog niet speelklaar is. De blessuregevoelige Eden Hazard, een andere smaakmaker van de 'Rode Duivels', mocht vanaf de 72e minuut nog wat wedstrijdritme opdoen.
Het ernstige ongeval dat de Deense international Christian Eriksen eerder op de avond in Kopenhagen overkwam in het duel met Finland maakte ook in de Belgische selectie diepe indruk. De basisspelers Jan Vertonghen en Toby Alderweireld speelden met hem samen bij Ajax en Lukaku is zijn huidige ploeggenoot bij Internazionale. "Het was een echte shock, veel jongens kennen hem uit de kleedkamer", gaf Martinez toe.
Protest
De spelers van België knielden vlak voor aanvang van het duel als protest tegen discriminatie en racisme. Dat leverde een fluitconcert op van Russische fans. Misschien begon België daardoor wel extra gemotiveerd aan het duel.
Eerst kwam Lukaku tot scoren na geklungel bij Andrei Semenov. Hij zocht na zijn doelpunt meteen een tv-camera op om zijn ploeggenoot Eriksen moed in te spreken. "Chris, Chris, ik hou van je", riep hij in de lens.
Na ruim een half uur profiteerde Thomas Meunier van een zwakke ingreep van doelman Anton Sjoenin. Hij stond nog geen 10 minuten in het veld, als vervanger van de geblesseerd geraakte Timothy Castagne, die mogelijk een jukbeenbreuk heeft opgelopen. Na de rust bleef het spel van Rusland machteloos en krachteloos. België bleef zonder grote problemen overeind en kon dankzij de trefzekere Lukaku in de 88e minuut nog een keer juichen.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester City is er in de Premier League niet in geslaagd de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde West Ham United te winnen. In Londen werd het 1-1. Koploper Arsenal won eerder op zaterdag van Everton met 2-0 en heeft 9 punten meer dan Manchester City, dat wel een wedstrijd minder speelde.
10 minuten geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft drie dagen na de zege op Manchester City in de Champions League (3-0) ook in de Spaanse voetbalcompetitie gewonnen. De thuiswedstrijd tegen Elche eindigde in 4-1.
11 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García is met een ruime zege op Sparta Rotterdam (4-0) aan zijn nieuwe functie bij Ajax begonnen. Met de Spaanse opvolger van Fred Grim op de bank speelde de thuisploeg met veel meer passie dan in de meeste duels na de winterstop. Zo won Ajax wat vertrouwen in de aanloop naar de komende wedstrijden tegen Feyenoord en FC Twente.
13 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen zet de opmars in de Eredivisie voort. De ploeg van trainer Robin Veldman won in het Abe Lenstra Stadion met 3-0 van Telstar door treffers van Lasse Nordas, Maxence Rivera en Jacob Trenskow.
57 minuten geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een moeizame zege geboekt op Everton. In het Emirates Stadium in Londen werd het 2-0 dankzij twee doelpunten in de slotfase.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer deze maand van NEC verloren. Na de nederlaag van 3-2 in Nijmegen in de halve finale van de KNVB-beker, ging het voor de koploper ook mis in de competitie. NEC won in het Philips Stadion in Eindhoven opnieuw met 3-2.
2 uur geledenLORIENT (ANP) - RC Lens heeft in de Franse voetbalcompetitie de kans op de koppositie laten liggen. FC Lorient was met 2-1 te sterk voor de nummer 2, die 1 punt minder heeft dan Paris Saint-Germain. Het elftal van trainer Luis Enrique komt dit weekend niet in actie.
4 uur geleden