België blijft Rusland in Sint-Petersburg simpel de baas
SINT-PETERSBURG (ANP) - België is voortvarend begonnen aan het EK. De ploeg van bondscoach Roberto Martinez versloeg Rusland in de eerste groepswedstrijd met 3-0. Romelu Lukaku scoorde twee keer.
De titelkandidaat trad in Sint-Petersburg aan zonder spelmaker Kevin De Bruyne, die nog niet speelklaar is. De blessuregevoelige Eden Hazard, een andere smaakmaker van de 'Rode Duivels', mocht vanaf de 72e minuut nog wat wedstrijdritme opdoen.
Het ernstige ongeval dat de Deense international Christian Eriksen eerder op de avond in Kopenhagen overkwam in het duel met Finland maakte ook in de Belgische selectie diepe indruk. De basisspelers Jan Vertonghen en Toby Alderweireld speelden met hem samen bij Ajax en Lukaku is zijn huidige ploeggenoot bij Internazionale. "Het was een echte shock, veel jongens kennen hem uit de kleedkamer", gaf Martinez toe.
Protest
De spelers van België knielden vlak voor aanvang van het duel als protest tegen discriminatie en racisme. Dat leverde een fluitconcert op van Russische fans. Misschien begon België daardoor wel extra gemotiveerd aan het duel.
Eerst kwam Lukaku tot scoren na geklungel bij Andrei Semenov. Hij zocht na zijn doelpunt meteen een tv-camera op om zijn ploeggenoot Eriksen moed in te spreken. "Chris, Chris, ik hou van je", riep hij in de lens.
Na ruim een half uur profiteerde Thomas Meunier van een zwakke ingreep van doelman Anton Sjoenin. Hij stond nog geen 10 minuten in het veld, als vervanger van de geblesseerd geraakte Timothy Castagne, die mogelijk een jukbeenbreuk heeft opgelopen. Na de rust bleef het spel van Rusland machteloos en krachteloos. België bleef zonder grote problemen overeind en kon dankzij de trefzekere Lukaku in de 88e minuut nog een keer juichen.
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
51 minuten geledenLEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
55 minuten geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
2 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat wil een streep zetten onder de ophef die is ontstaan na zijn nieuwe aanstelling als bondscoach van het Curaçaose voetbalelftal. "Er is de afgelopen dagen genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen", sprak de Hagenaar maandagochtend (lokale tijd) via een Zoom-verbinding met de pers op Curaçao, waarin hij onder meer zijn selectie voor het WK bekendmaakte.
4 uur geleden