België betreurt 'kettingreactie' na ophef AstraZeneca-vaccin
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische minister van Volksgezondheid Frank Vandenbroucke betreurt de Europese "kettingreactie" waarbij het ene na het andere land de afgelopen dagen besloot de inentingen met het coronavaccin van AstraZeneca tijdelijk op te schorten. Hij heeft die frustratie ook overgemaakt aan zijn Europese collega's, zei de bewindsman dinsdag tijdens een debat in de Kamer.
België blijft in tegenstelling tot een hele reeks EU-lidstaten waaronder Nederland met het vaccin van AstraZeneca inenten. Andere landen stopten daar na enkele meldingen van bloedklonters na de inenting mee. "Ik denk dat we de goede beslissing hebben genomen", zei Vandenbroucke.
Hij wees erop dat van de 17 miljoen mensen in het Verenigd Koninkrijk en de EU die tot nog toe een AstraZeneca-prik hebben gekregen, er bij 15 "een diepveneuze trombose vastgesteld en bij 22 een longembolie". "Dat gaat dus om 0,0002 procent van de gevallen, terwijl we eigenlijk 0,0009 procent hadden verwacht". Bovendien is het risico op tromboses en longembolie bij een coronabesmetting veel groter, gaf de minister mee.
"Voor ons is het buitengewoon belangrijk dat vaccins veilig zijn, en dat de gegevens over bijwerkingen Europees verzameld en beoordeeld worden. We zouden samen moeten beslissen op basis van zeer specifieke gegevens", zei Vandenbroucke. Die ontbreken volgens hem nog.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De omzet van de detailhandel in Nederland gaat dit jaar verder stijgen, maar wel minder hard dan eerder voorspeld. Dat verwachten onderzoekers van ING Research. Consumenten blijven volgens de onderzoekers voorzichtig met hun bestedingen, waardoor de groei ondanks een verbeterde koopkracht nog altijd "niet uitbundig" is.
31 minuten geledenRIJSWIJK (ANP) - De Nederlandse Loterij heeft opnieuw stappen gezet tegen een aanbieder van een illegale goksite. De kansspelorganisatie achter Staatsloterij en TOTO wil dat de website Skyhills zijn activiteiten in Nederland stopzet en vraagt ook om meer informatie over de bedrijfsstructuur.
1 uur geledenHONGKONG (ANP) - Webwinkel Shein ging dinsdag flink omlaag bij zijn debuut op de aandelenbeurs in Hongkong. Op de eerste handelsdag zakte de koers ongeveer 10 procent. Met de langverwachte beursgang haalde Shein, bekend van de goedkope kleding en andere producten, ongeveer 1,7 miljard dollar op.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veel automobilisten in Nederland bezuinigen om de gestegen brandstofprijzen te kunnen betalen. Dat meldt de ANWB na een onderzoek in juli onder ruim duizend autorijders. Daaruit komt naar voren dat bijna een kwart van de automobilisten veel last heeft van de gestegen brandstofprijzen en meer dan de helft een beetje.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag met verliezen de handel uitgegaan. Beleggers maken zich zorgen over het opnieuw opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. Daardoor stegen de olieprijzen, waardoor ook de inflatiezorgen toenamen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse mededingingsautoriteit FTC en 22 staten hebben Amazon maandag aangeklaagd. Ze beschuldigen het tech- en webwinkelconcern van misleidende en oneerlijke praktijken, waarmee het bedrijf in het geheim de prijzen van zijn onlineveilingen voor zoekadvertenties heeft opgedreven.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag met verlies gesloten. Beleggers vrezen voor een escalatie van het geweld in het Midden-Oosten na nieuwe aanvallen van de Verenigde Staten op Iran, waarna Iran een vergeldingsaanval uitvoerde. SBM Offshore profiteerde van de hogere olieprijzen en was de grootste stijger bij de hoofdfondsen. Het aandeel steeg 2,9 procent.
12 uur geleden