België besluit over festivals en versoepeling coronaregels
BRUSSEL (ANP) - Gaan grote festivals als Pukkelpop en Tomorrowland deze zomer nog door? Het Belgische Overlegcomité buigt zich dinsdag vanaf 09.00 uur over deze vraag en over mogelijke verdere versoepeling van de coronaregels voor de komende maanden. De druk op de politiek is groot. Ook de Belgen snakken naar meer vrijheid en leuke dingen om naar uit te zien, zeker nu steeds meer mensen zijn gevaccineerd.
Premier Alexander De Croo heeft de hoop doen oplaaien door afgelopen weekend "vanaf half augustus" te noemen als het moment waarop festivals en andere grote (sport-)evenementen weer zouden kunnen plaatsvinden. Het comité waarin de zes regeringen van België zijn vertegenwoordigd zal de details bespreken, zoals de toegangsvoorwaarden en het maximaal aantal deelnemers. Hoe dan ook zou toegang via voorverkoop verlopen en worden beperkt tot Europese burgers, inclusief Britten, die een vaccinbewijs of een negatief PCR-testresultaat kunnen voorleggen. Er wordt overwogen daarvoor de komende Europese ‘coronapas’ te gebruiken, schrijven Belgische media.
Ook de heropening van de cafés en restaurants ligt op tafel. De terrassen zijn sinds zaterdag weer open. Nu moet worden gekeken of ook de horeca binnen al in juni weer van het slot kan, met wel nog maar maximaal vier mensen aan een tafel.
In elk geval zullen besluiten over versoepelingen steeds weer worden afgezet tegen de coronacijfers, met de ziekenhuisopnames als leidend element.
Meer uit Buitenland
PYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Koreaans leider Kim Jong-un heeft het negende congres van de regerende Arbeiderspartij geopend tijdens een grote ceremonie in Pyongyang, meldt het staatspersagentschap KCNA.
50 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering waarschuwt voor deepfakebeelden van president Jennifer Simons. Op de beelden die rondgaan op sociale media wordt Simons neergezet alsof zij het volk toespreekt, waarbij ze opmerkelijke en onjuiste uitspraken doet. De regering benadrukt dat dergelijke video's strafbaar zijn.
4 uur geledenMINSK (ANP) - Belarus kreeg niet tijdig de benodigde visa om donderdag bij de bijeenkomst van Donald Trumps Vredesraad in Washington te zijn. Dat schrijft het ministerie van Buitenlandse Zaken van dat land op X. Onder meer de minister van dat departement, Maxim Ryzhenkov, zou aanwezig zijn.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - NASA heeft een kritisch rapport gepubliceerd over de mislukte ruimtemissie met de Boeing Starliner in 2024, waarbij twee astronauten in de ruimte vastkwamen te zitten. Zij moesten hierdoor ruim negen maanden op ruimtestation ISS doorbrengen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt de arrestatie van de voormalige Britse prins Andrew "triest". Dat zei Trump tegen verslaggevers aan boord van Air Force One.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump krijgt van de rechter een week de tijd om te reageren op het verwijt dat in de rechtszaak die hij aanspande tegen de belastingdienst IRS sprake is van belangenverstrengeling.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De voormalige Britse prins Andrew Mountbatten-Windsor heeft het politiebureau weer verlaten, melden journalisten ter plekke. De politie van Thames Valley bevestigt tegenover de BBC dat hij is vrijgelaten, maar dat het onderzoek nog loopt.
6 uur geleden