Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

België besluit over al dan niet verlengen lockdown

België besluit over al dan niet verlengen lockdown

BRUSSEL (ANP) - De Nationale Veiligheidsraad van België overlegt woensdag met premier Sophie Wilmès en de leiders van de deelregeringen over de coronamaatregelen. De verwachting is dat de periode met beperkingen voor burgers en bedrijven opnieuw verlengd wordt, tot maandag 4 mei.

Het land trof op 14 maart met het sluiten van de horeca en scholen de eerste maatregelen. Enkele dagen daarna werden ze verscherpt, met onder meer een samenscholingsverbod. België ging met het sluiten van de grenzen op 20 maart vervolgens nagenoeg op slot. De einddatum van de lockdown werd een week daarna door de veiligheidsraad verschoven van 5 naar 20 april, met de optie daar afhankelijk van de ontwikkelingen nog twee weken aan vast te plakken.

Sinds het begin van de uitbraak zijn 4157 mensen in België overleden aan een bevestigde of veronderstelde besmetting met Covid-19. Hoewel het aantal ziekenhuisopnames licht blijft dalen, blijft het aantal mensen dat overlijdt nog heel hoog.

De beslissing over verlenging wordt onder meer genomen op basis van de aanbevelingen van de werkgroep exitstrategie die begin deze maand in het leven is geroepen. Mogelijk komt er ook nieuws over festivals die deze zomer staan gepland.

Meer uit Buitenland

Onduidelijkheid over lot gardisten na schietpartij bij Witte Huis

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn neergeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Aanvankelijk had de gouverneur van de staat West Virginia, waaruit de twee gardisten afkomstig zijn, gemeld dat ze waren overleden. Later zei de gouverneur dat hij tegenstrijdige berichten ontving over de toestand van de twee.

4 uur geleden
Twee gardisten doodgeschoten in buurt van Witte Huis

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn doodgeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Dat ging tijdelijk op slot. De Amerikaanse president Donald Trump was in Florida. Het motief van de schietpartij is nog onbekend.

5 uur geleden
Witte Huis op slot na schietpartij in de buurt

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis in Washington is op slot gegaan door een schietpartij in de buurt. De lockdown werd gemeld door het kantoor van de Amerikaanse president Donald Trump.

6 uur geleden
President Nigeria roept noodtoestand uit om ontvoeringen

ABUJA (ANP/AFP) - De president van Nigeria, Bola Tinubu, heeft een noodtoestand afgekondigd, nu het land kampt met een golf van massale ontvoeringen.

6 uur geleden
Kevin Spacey in oktober opnieuw voor de rechter

LONDEN (ANP/AFP) - Kevin Spacey staat volgend jaar een nieuwe rechtszaak te wachten. De Hollywood-acteur moet in oktober in Londen voorkomen in een zaak die draait om drie aanklachten van seksueel misbruik, is woensdag bekendgemaakt.

7 uur geleden
Weer celstraf voor een ex-president in Peru

LIMA (ANP/DPA) - Weer moet een ex-president in Peru achter de tralies. Martín Vizcarra, die van 2018 tot 2020 aan de macht was, is veroordeeld tot 14 jaar gevangenisstraf wegens corruptie. Hij nam in 2014 als gouverneur van een provincie smeergeld aan van bouwbedrijven.

7 uur geleden
Dodental door brand woontorens Hongkong loopt op naar 36

HONGKONG (ANP/RTR) - Het dodental door een verwoestende brand in meerdere woontorens in Hongkong is opgelopen naar 36, meldt de lokale brandweer. Met 279 andere personen zou geen contact zijn, aldus de autoriteiten. Zeker 29 mensen zijn opgenomen in een ziekenhuis. De brandweer krijgt de brand langzaam onder controle.

8 uur geleden