Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

België besluit over al dan niet verlengen lockdown

België besluit over al dan niet verlengen lockdown

BRUSSEL (ANP) - De Nationale Veiligheidsraad van België overlegt woensdag met premier Sophie Wilmès en de leiders van de deelregeringen over de coronamaatregelen. De verwachting is dat de periode met beperkingen voor burgers en bedrijven opnieuw verlengd wordt, tot maandag 4 mei.

Het land trof op 14 maart met het sluiten van de horeca en scholen de eerste maatregelen. Enkele dagen daarna werden ze verscherpt, met onder meer een samenscholingsverbod. België ging met het sluiten van de grenzen op 20 maart vervolgens nagenoeg op slot. De einddatum van de lockdown werd een week daarna door de veiligheidsraad verschoven van 5 naar 20 april, met de optie daar afhankelijk van de ontwikkelingen nog twee weken aan vast te plakken.

Sinds het begin van de uitbraak zijn 4157 mensen in België overleden aan een bevestigde of veronderstelde besmetting met Covid-19. Hoewel het aantal ziekenhuisopnames licht blijft dalen, blijft het aantal mensen dat overlijdt nog heel hoog.

De beslissing over verlenging wordt onder meer genomen op basis van de aanbevelingen van de werkgroep exitstrategie die begin deze maand in het leven is geroepen. Mogelijk komt er ook nieuws over festivals die deze zomer staan gepland.

Meer uit Buitenland

Trump kondigt productie van nieuwe slagschepen aan

MAR-A-LAGO (ANP) - De Verenigde Staten gaan zeker twee nieuwe slagschepen bouwen. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump maandag aan bij een persconferentie in Mar-a-Lago met defensieminister Pete Hegseth. Uiteindelijk moeten er tussen de 20 en 25 nieuwe schepen worden gebouwd, zei Trump.

46 minuten geleden
Trump: de Verenigde Staten moeten Groenland hebben

PALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat de Verenigde Staten Groenland "moeten hebben". Niet vanwege kritieke mineralen, maar om redenen van nationale veiligheid, aldus Trump.

47 minuten geleden
Geweld laait op in Syrië: meerdere doden in noordwesten

ALEPPO (ANP/AFP/DPA) - Zeker drie mensen zijn om het leven gekomen door nieuw geweld in Syrië. Troepen van de nieuwe regering raakten in conflict met strijders van de door Koerden aangestuurde SDF-militie. Beide partijen hebben hun troepen opdracht gegeven de strijd te staken.

2 uur geleden
Venezuela krijgt 'volledige steun' Rusland in conflict met VS

CARACAS/MOSKOU (ANP/AFP) - Venezuela geniet Ruslands "volledige steun" in het oplopende conflict met de Verenigde Staten. Dat melden zowel Moskou als de regering van het Zuid-Amerikaanse land, nadat hun buitenlandministers elkaar eerder op de dag telefonisch hadden gesproken.

7 uur geleden
Laatste leerlingen massagijzeling Nigeriaanse kostschool vrij

ABUJA (ANP/AFP) - De laatste leerlingen die werden gevangengenomen bij de massagijzeling bij een katholieke kostschool in Nigeria afgelopen maand, zijn vrijgelaten. Dat meldt de regering in dat land. Begin december werd al een honderdtal scholieren vrijgelaten. Nu gaat het om zo'n 130 leerlingen. In totaal werden 303 kinderen en twaalf personeelsleden gegijzeld. Vijftig van hen wisten kort na de ontvoering te ontsnappen.

8 uur geleden
Chris Rea (74), bekend van Driving Home For Christmas, overleden

LONDEN (ANP) - Chris Rea is maandagochtend op 74-jarige leeftijd overleden, dat meldt een woordvoerder van zijn familie aan de BBC. De zanger overleed na een kort ziekbed "vredig in het ziekenhuis, omringd door zijn familie", enkele dagen voor Kerstmis.

9 uur geleden
Rusland: onderhandelingen over Oekraïne verlopen moeizaam

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische onderhandelingen met de Verenigde Staten over een staakt-het-vuren in Oekraïne verlopen moeizaam. Dat zegt de plaatsvervangend minister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov volgens staatspersbureau TASS.

9 uur geleden