België begint tegen Frankrijk met Openda en Carrasco
DÜSSELDORF (ANP/BELGA) - De Belgische voetbalploeg begint de achtste finales op het EK tegen Frankrijk met Loïs Openda en Yannick Carrasco. Zodoende krijgt spits Romelu Lukaku in Düsseldorf voor het eerst dit EK Openda naast zich vanaf de aftrap.
Op het middenveld speelt Amadou Onana centraal voor de verdediging, aanvoerder Kevin De Bruyne moet de aanvallende impulsen voor zijn rekening nemen. Op de flanken staan Jérémy Doku (links) en Carrasco (rechts).
Achterin zijn er geen wijzigingen bij de Belgen. Doelman Koen Casteels krijgt zijn vertrouwde viermansdefensie voor zich, met daarin Arthur Theate, Jan Vertonghen, Wout Faes en Timothy Castagne.
Basisplaats Griezmann
Youri Tielemans en Leandro Trossard en beginnen op de bank.
Bij de Fransen keert aanvaller Antoine Griezmann terug in de ploeg. Hij had in de laatste groepswedstrijd tegen Polen geen basisplaats. Kylian Mbappé verschijnt ook aan de aftrap, die om 18.00 uur is. Datzelfde geldt voor Marcus Thuram.
Meer uit Voetbal
GLASGOW (ANP) - Schotland heeft een ervaren selectie opgeroepen voor de eerste WK-deelname in 28 jaar. Een aanzienlijk deel van de selectie was al geboren toen Schotland in 1998 in Frankrijk niet verder kwam dan de groepsfase. De Schotten bereikten dit WK door in een enerverende kwalificatiewedstrijd met Denemarken af te rekenen.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Fans van FC Groningen zijn donderdag toch welkom bij het play-offduel met Ajax in Volendam. Dat heeft de burgemeester van Volendam besloten, meldt FC Groningen op de website. Maandag had de gemeente Edam-Volendam nog bekendgemaakt dat er vanwege eerdere ongeregeldheden geen uitfans welkom waren, maar daar was zowel FC Groningen als voetbalbond KNVB het niet mee eens.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keept bij Duitsland tijdens het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat verrassende besluit heeft bondscoach Julian Nagelsmann genomen, meldt de Duitse krant Bild. Neuer (40) nam na het EK van 2024 in eigen land afscheid van de nationale ploeg en speelde sindsdien geen interland meer.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
13 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
16 uur geledenLEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
16 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
18 uur geleden