België begint tegen Frankrijk met Openda en Carrasco
DÜSSELDORF (ANP/BELGA) - De Belgische voetbalploeg begint de achtste finales op het EK tegen Frankrijk met Loïs Openda en Yannick Carrasco. Zodoende krijgt spits Romelu Lukaku in Düsseldorf voor het eerst dit EK Openda naast zich vanaf de aftrap.
Op het middenveld speelt Amadou Onana centraal voor de verdediging, aanvoerder Kevin De Bruyne moet de aanvallende impulsen voor zijn rekening nemen. Op de flanken staan Jérémy Doku (links) en Carrasco (rechts).
Achterin zijn er geen wijzigingen bij de Belgen. Doelman Koen Casteels krijgt zijn vertrouwde viermansdefensie voor zich, met daarin Arthur Theate, Jan Vertonghen, Wout Faes en Timothy Castagne.
Basisplaats Griezmann
Youri Tielemans en Leandro Trossard en beginnen op de bank.
Bij de Fransen keert aanvaller Antoine Griezmann terug in de ploeg. Hij had in de laatste groepswedstrijd tegen Polen geen basisplaats. Kylian Mbappé verschijnt ook aan de aftrap, die om 18.00 uur is. Datzelfde geldt voor Marcus Thuram.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Liverpool is uitgeschakeld in de FA Cup. Het elftal van trainer Arne Slot verloor in de kwartfinale met 4-0 bij Manchester City. Liverpool strandde eerder dit seizoen al in de League Cup en staat in de Premier League vijfde. De club doet qua prijzen alleen nog mee in de Champions League, waar woensdag in de kwartfinale de eerste ontmoeting met Paris Saint-Germain wacht.
7 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman, Paul Wanner en Mauro Júnior keren zaterdag tegen FC Utrecht terug in het basiselftal van PSV. Het drietal zat in de vorige competitiewedstrijd tegen Telstar nog op de reservebank, na net hersteld te zijn van blessures.
46 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Jeremie Frimpong maakt zaterdag alweer deel uit van de wedstrijdselectie van Liverpool. De rechtervleugelverdediger zit in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City op de reservebank.
2 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP) - Victor Wanyama heeft zijn voetballoopbaan beëindigd. Dat meldt de 34-jarige voormalige aanvoerder van het Keniaanse elftal op X.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.
17 uur geledenDEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.
17 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
18 uur geleden