België begint tegen Frankrijk met Openda en Carrasco
DÜSSELDORF (ANP/BELGA) - De Belgische voetbalploeg begint de achtste finales op het EK tegen Frankrijk met Loïs Openda en Yannick Carrasco. Zodoende krijgt spits Romelu Lukaku in Düsseldorf voor het eerst dit EK Openda naast zich vanaf de aftrap.
Op het middenveld speelt Amadou Onana centraal voor de verdediging, aanvoerder Kevin De Bruyne moet de aanvallende impulsen voor zijn rekening nemen. Op de flanken staan Jérémy Doku (links) en Carrasco (rechts).
Achterin zijn er geen wijzigingen bij de Belgen. Doelman Koen Casteels krijgt zijn vertrouwde viermansdefensie voor zich, met daarin Arthur Theate, Jan Vertonghen, Wout Faes en Timothy Castagne.
Basisplaats Griezmann
Youri Tielemans en Leandro Trossard en beginnen op de bank.
Bij de Fransen keert aanvaller Antoine Griezmann terug in de ploeg. Hij had in de laatste groepswedstrijd tegen Polen geen basisplaats. Kylian Mbappé verschijnt ook aan de aftrap, die om 18.00 uur is. Datzelfde geldt voor Marcus Thuram.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Trainer José Mourinho van Benfica ziet het Champions League-duel met Ajax van dinsdag als "essentieel voor beide teams". Ajax en Benfica zijn de enige clubs in het belangrijkste Europese toernooi die alle vier duels hebben verloren. "Ajax is geen team voor nul punten na vier wedstrijden, net als wij", zei Mourinho een dag voor het duel in Amsterdam.
1 uur geledenTURIJN (ANP) - Jeugdinternational Jayden Addai heeft Como op weg geholpen naar een ruime 5-1-uitzege op Torino. De 20-jarige aanvaller maakte de eerste twee doelpunten van het elftal van trainer Cesc Fàbregas.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is met Jordi Cruijff in gesprek over de functie van technisch directeur. De club onderzoekt of de zoon van de overleden clublegende Johan Cruijff interesse heeft om Alex Kroes op te volgen.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink heeft in de voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen Portugal drie speelsters geblesseerd zien afhaken. Jill Roord, Janou Levels en Lotte Keukelaar zijn wegens blessures niet meer bij de selectie. Veurink heeft Nina Nijstad, Danique Tolhoek en Kayleigh van Dooren als vervangsters opgeroepen. "November is altijd een uitdagende maand. Voor mij als coach staat de gezondheid van speelsters op één", aldus Veurink in Zeist.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil de thuiswedstrijd tegen Benfica in de Champions League benutten om vertrouwen te winnen. "En dat lukt als we winnen", zei interim-trainer Fred Grim op een persconferentie. "Daar gaan we dus voor. We willen van die hatelijke nul af."
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lucas Rosa kan dinsdagavond met Ajax tegen Benfica uitkomen in de Champions League. "Hij heeft goed getraind", zei interim-trainer Fred Grim. "Hij kan weer spelen."
8 uur geledenBELO HORIZONTE (ANP) - Memphis Depay kan voorlopig niet in actie komen voor zijn club Corinthians. De topscorer aller tijden van Oranje ontbrak in de nacht van zondag op maandag (Nederlandse tijd) bij de verloren wedstrijd van Corinthians tegen Cruzeiro (0-3) vanwege een knieblessure en heeft mogelijk zijn laatste wedstrijd van het jaar al gespeeld.
13 uur geleden