België begint jacht op Europese titel in en tegen Rusland
SINT-PETERSBURG (ANP) - De 'gouden generatie' van België begint de jacht op de Europese titel in Sint-Petersburg tegen Rusland. Bondscoach Roberto Martinez kan geen beroep doen op spelmaker Kevin De Bruyne, die twee weken geleden in de Champions League-finale tussen zijn Manchester City en Chelsea (0-1) een gebroken neus en oogkas opliep. De 'Rode Duivels' zijn ook zonder Axel Witsel naar Sint-Petersburg gegaan.
België beschikt al jaren over een sterke voetbalploeg, met onder anderen Thibaut Courtois, Jan Vertonghen, Toby Alderweireld, Axel Witsel, De Bruyne, Eden Hazard, Dries Mertens en Romelu Lukaku. De zogeheten 'gouden generatie' voert al drie jaar de wereldranglijst van de FIFA aan. Op het EK hopen de Belgen met al die topvoetballers eindelijk een hoofdprijs te pakken. Bij de vorige Europese eindronde, in 2016, was de kwartfinale het eindstation. Bij het WK van 2018 in Rusland eindigde de ploeg van Martinez op de derde plaats. Het duel tegen de Russen begint om 21.00 uur.
Wales, dat op het vorige EK als debutant verrassend de halve finales haalde, speelt vanaf 15.00 uur in Bakoe de tweede wedstrijd in groep A tegen Zwitserland. Om 18.00 uur begint in Kopenhagen het Noord-Europese duel tussen Denemarken en Finland. Die landen zitten in poule B bij België en Rusland.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.
1 uur geledenGOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
4 uur geledenCARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
21 uur geleden