Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

België begint jacht op Europese titel in en tegen Rusland

België begint jacht op Europese titel in en tegen Rusland

SINT-PETERSBURG (ANP) - De 'gouden generatie' van België begint de jacht op de Europese titel in Sint-Petersburg tegen Rusland. Bondscoach Roberto Martinez kan geen beroep doen op spelmaker Kevin De Bruyne, die twee weken geleden in de Champions League-finale tussen zijn Manchester City en Chelsea (0-1) een gebroken neus en oogkas opliep. De 'Rode Duivels' zijn ook zonder Axel Witsel naar Sint-Petersburg gegaan.

België beschikt al jaren over een sterke voetbalploeg, met onder anderen Thibaut Courtois, Jan Vertonghen, Toby Alderweireld, Axel Witsel, De Bruyne, Eden Hazard, Dries Mertens en Romelu Lukaku. De zogeheten 'gouden generatie' voert al drie jaar de wereldranglijst van de FIFA aan. Op het EK hopen de Belgen met al die topvoetballers eindelijk een hoofdprijs te pakken. Bij de vorige Europese eindronde, in 2016, was de kwartfinale het eindstation. Bij het WK van 2018 in Rusland eindigde de ploeg van Martinez op de derde plaats. Het duel tegen de Russen begint om 21.00 uur.

Wales, dat op het vorige EK als debutant verrassend de halve finales haalde, speelt vanaf 15.00 uur in Bakoe de tweede wedstrijd in groep A tegen Zwitserland. Om 18.00 uur begint in Kopenhagen het Noord-Europese duel tussen Denemarken en Finland. Die landen zitten in poule B bij België en Rusland.

Meer uit Voetbal

Bayern München komende weken zonder talent Karl

MÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.

3 uur geleden
Slot voelt bij Liverpool steun van beleidsbepalers en fans

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot van Liverpool voelt zich nog altijd gesteund door de beleidsbepalers en de supporters van de club. De regerend kampioen is bezig aan een teleurstellend seizoen en heeft alleen in de Champions League nog een kans op een prijs.

4 uur geleden
Assistent-bondscoach Polen op 49-jarige leeftijd overleden

WARSCHAU (ANP/DPA) - De assistent-bondscoach van het Poolse voetbalelftal is overleden, meldt de Poolse voetbalbond PZPN. Jacek Magiera werd 49 jaar.

4 uur geleden
PSV neemt na 'bewustwordingsprogramma' weer fans mee naar Ajax

EINDHOVEN (ANP) - PSV neemt begin mei weer supporters mee naar de uitwedstrijd tegen Ajax. Vorig seizoen bleef het vak voor de fans van de Eindhovenaren leeg. PSV koos daarvoor "omdat meer tijd nodig was om een bewustwordingsprogramma rond antisemitisme goed te implementeren."

4 uur geleden
Schreuder ziet duel NEC - Feyenoord niet als cruciaal voor plek 2

NIJMEGEN (ANP) - Trainer Dick Schreuder van NEC ziet het duel met Feyenoord van zondag niet als cruciaal voor de uiteindelijke tweede plaats in de Eredivisie. "Die tweede plek wordt niet beslist in dit weekend", zei de coach in aanloop naar de wedstrijd tussen de nummers 2 en 3 van de ranglijst.

5 uur geleden
Geen straf voor Depay na gebruik telefoon op bank bij Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft geen straf gekregen na het ongeoorloofde gebruik van zijn telefoon tijdens de wedstrijd van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1) in maart. Het Braziliaanse sporttribunaal STJD besloot de topscorer aller tijden van Oranje slechts een waarschuwing te geven.

6 uur geleden
Naamgenoten Johan Cruijff krijgen gratis ArenA-tour

AMSTERDAM (ANP) - In voetbalstadion de ArenA in Amsterdam kunnen naamgenoten van Johan Cruijff op zijn geboortedag een gratis stadiontour krijgen. De rondleidingen zijn ter gelegenheid van het 30-jarig jubileum van de ArenA. Ze vinden plaats op 25 april tussen 09.30 en 18.00 uur. Bezoekers krijgen de kans om met de Champions League-beker uit 1972 op de foto te gaan.

7 uur geleden