Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

België begint jacht op Europese titel in en tegen Rusland

België begint jacht op Europese titel in en tegen Rusland

SINT-PETERSBURG (ANP) - De 'gouden generatie' van België begint de jacht op de Europese titel in Sint-Petersburg tegen Rusland. Bondscoach Roberto Martinez kan geen beroep doen op spelmaker Kevin De Bruyne, die twee weken geleden in de Champions League-finale tussen zijn Manchester City en Chelsea (0-1) een gebroken neus en oogkas opliep. De 'Rode Duivels' zijn ook zonder Axel Witsel naar Sint-Petersburg gegaan.

België beschikt al jaren over een sterke voetbalploeg, met onder anderen Thibaut Courtois, Jan Vertonghen, Toby Alderweireld, Axel Witsel, De Bruyne, Eden Hazard, Dries Mertens en Romelu Lukaku. De zogeheten 'gouden generatie' voert al drie jaar de wereldranglijst van de FIFA aan. Op het EK hopen de Belgen met al die topvoetballers eindelijk een hoofdprijs te pakken. Bij de vorige Europese eindronde, in 2016, was de kwartfinale het eindstation. Bij het WK van 2018 in Rusland eindigde de ploeg van Martinez op de derde plaats. Het duel tegen de Russen begint om 21.00 uur.

Wales, dat op het vorige EK als debutant verrassend de halve finales haalde, speelt vanaf 15.00 uur in Bakoe de tweede wedstrijd in groep A tegen Zwitserland. Om 18.00 uur begint in Kopenhagen het Noord-Europese duel tussen Denemarken en Finland. Die landen zitten in poule B bij België en Rusland.

Meer uit Voetbal

AZ na 0-0 tegen Jagiellonia naar tussenronde in Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft zich geplaatst voor de tussenronde van de Conference League. De Alkmaarders speelden in de laatste wedstrijd in het hoofdtoernooi doelpuntloos gelijk (0-0) tegen Jagiellonia Bialystok uit Polen.

6 uur geleden
Grote vechtpartij op veld Spakenburg na wedstrijd tegen FC Twente

SPAKENBURG (ANP) - Op het veld van SV Spakenburg is donderdagavond na de wedstrijd tegen FC Twente een grote vechtpartij uitgebroken. De politie hield een persoon aan voor vernieling van een hek, aldus een woordvoerder.

6 uur geleden
Napoli verslaat AC Milan en bereikt finale Italiaanse Supercup

RIYAD (ANP) - Napoli heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. In Riyad in Saudi-Arabië versloeg de ploeg van trainer Antonio Conte AC Milan (2-0), de winnaar van de Supercup vorig seizoen.

7 uur geleden
LTO na boerenprotest in gesprek met Eurocommissarissen

BRUSSEL (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO is na het boerenprotest in Brussel in gesprek gegaan met Eurocommissarissen. Landbouwvertegenwoordigers uit meerdere landen, onder wie LTO-hoofdbestuurslid Thijs Rompelberg, hebben gesproken met vier bestuurders uit het dagelijks EU-bestuur.

7 uur geleden
FC Twente naar achtste finale KNVB-beker na zege op Spakenburg

SPAKENBURG (ANP) - FC Twente heeft zich geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van coach John van den Brom won met 6-3 bij Spakenburg, dat uitkomt in de tweede divisie.

8 uur geleden
'Herdenkingsmoment' bij Fortuna voor eerste wedstrijd nieuwe jaar

SITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard voert een gezamenlijk herdenkingsmoment in tijdens de eerste competitiewedstrijd van het kalenderjaar. De Eredivisieclub uit Limburg wil hier een jaarlijkse traditie van maken, valt te lezen op de website.

8 uur geleden
PSV-doelman Olij maanden aan de kant met liesblessure

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan de komende maanden niet beschikken over Nick Olij. De reservedoelman heeft dinsdag tijdens de warming-up van de bekerwedstrijd tegen GVVV een liesblessure opgelopen, meldt PSV.

12 uur geleden