Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

België als een van laatste EU-landen begonnen met inenten

België als een van laatste EU-landen begonnen met inenten

BRUSSEL (ANP/BELGA) - België is als een van de laatste EU-landen begonnen met het inenten van mensen tegen het coronavirus. De 96-jarige Jos Hermans in Sint-Pieters-Woluwe kreeg als eerste Belg het vaccin.

Luxemburg en Letland beginnen maandag ook met vaccineren. Alleen Ierland en Nederland beginnen binnen de Europese Unie later met vaccineren. Ierland begint dinsdag en Nederland op 8 januari, ruim anderhalve week na de rest van de EU.

De eerste inenting werd gefilmd en live uitgezonden. De 96-jarige Hermans zei van tevoren dat hij er klaar voor was. Achteraf voelde hij zich prima. "Het voelt als een engeltje dat op mijn tong piest. Ik voel me dertig jaar jonger. Het deed absoluut geen pijn." De Belg hoopt dat al zijn landgenoten zich laten inenten. "Dan zijn we weer vrij en kan ik mijn kinderen en kleinkind weer zien."

In België worden maandag 450 mensen ingeënt tegen het coronavirus. De inentingen vinden plaats in drie verzorgingshuizen. De meeste mensen worden in hun eigen kamer gevaccineerd.

Meer uit Buitenland

Drie doden bij Israëlische aanval in zuiden van Libanon

CHOUKINE (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische aanval in het zuiden van Libanon zijn drie doden gevallen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid. De Libanese krant L'Orient-Le Jour meldt dat het ging om een droneaanval op de weg tussen Nabatieh en Choukine.

4 uur geleden
Federale overheid VS versoepelt beleid tegenover marihuana

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft marihuana in een andere drugscategorie ingedeeld. Volgens justitieminister Todd Blanche gaat marihuana van de gevaarlijke klasse I naar klasse III en daarmee wordt dit verdovende middel veel toegankelijker voor onder anderen onderzoekers, geneeskundigen, patiënten en ondernemingen die producten met cannabis maken of verhandelen.

8 uur geleden
EU-leiding verwelkomt lening van 90 miljard euro aan Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.

9 uur geleden
Ook 20e sanctiepakket voor Rusland rond na staken Hongaars verzet

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft donderdag ingestemd met een twintigste pakket strafmaatregelen voor Rusland. Hongarije en Slowakije hebben hun verzet tegen de nieuwe sancties opgegeven, net als ze bij de miljardenlening voor Oekraïne deden.

9 uur geleden
VN: 30 miljoen mensen vallen terug in bittere armoede door oorlog

BANGKOK (ANP/RTR) - Meer dan 30 miljoen mensen vallen terug in bittere armoede door de gevolgen van de oorlog die Israël en de VS tegen Iran zijn begonnen. Dit stelt de chef van het VN-ontwikkelingsprogramma, de voormalige Belgische premier Alexander De Croo.

10 uur geleden
Hongarije en Slowakije ontvangen weer Russische olie

BOEDAPEST/BRATISLAVA (ANP/RTR) - Hongarije en Slowakije hebben de eerste leveringen Russische olie ontvangen sinds de heropening van de Droezjba-pijpleiding. Sinds woensdag stroomt er weer olie door de pijpleidingen in Oekraïne, na maandenlange reparaties.

10 uur geleden
Man gooit vloeistof naar ex-kroonprins Iran in Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA) - De voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, is tijdens zijn bezoek aan Berlijn met een soort vloeistof bekogeld na een bijeenkomst met politici. Op zijn pak kreeg hij een rode vlek. Hij bleef ongedeerd. Zijn belager is aangehouden.

10 uur geleden