Belgen zonder Lukaku, Vertonghen en Meunier tegen Belarus
BRUSSEL (ANP) - Romelu Lukaku, Jan Vertonghen en Thomas Meunier hebben de Belgische voetbalploeg verlaten en zijn huiswaarts gekeerd. Het drietal mist zodoende de WK-kwalificatiewedstrijd van woensdag tegen Belarus, die vanwege de politieke situatie in dat land in de Russische stad Kazan wordt afgewerkt.
Lukaku en Vertonghen zijn geschorst, Meunier is nog niet wedstrijdfit na een besmetting met het coronavirus. Ook keeper Thibaut Courtois, die hinder ondervindt van een achillespeesblessure, laat de wedstrijd in Kazan schieten.
De jonge spelers Yari Verschaeren en Charles De Ketelaere (beiden 20 jaar) sluiten aan bij de 'Rode Duivels'. Hugo Siquet (19) mocht maandagochtend meetrainen met de Belgen als beloning voor zijn prestaties bij de beloften. Hij reist echter niet mee af naar Kazan.
België was zondag met 3-0 te sterk voor Tsjechië en versloeg donderdag Estland met 5-2. De Belgen hebben 15 punten na zes kwalificatieduels.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.
2 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.
3 uur geledenSARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.
6 uur geledenAUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.
12 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.
13 uur geleden