Belgen zonder Lukaku, Vertonghen en Meunier tegen Belarus
BRUSSEL (ANP) - Romelu Lukaku, Jan Vertonghen en Thomas Meunier hebben de Belgische voetbalploeg verlaten en zijn huiswaarts gekeerd. Het drietal mist zodoende de WK-kwalificatiewedstrijd van woensdag tegen Belarus, die vanwege de politieke situatie in dat land in de Russische stad Kazan wordt afgewerkt.
Lukaku en Vertonghen zijn geschorst, Meunier is nog niet wedstrijdfit na een besmetting met het coronavirus. Ook keeper Thibaut Courtois, die hinder ondervindt van een achillespeesblessure, laat de wedstrijd in Kazan schieten.
De jonge spelers Yari Verschaeren en Charles De Ketelaere (beiden 20 jaar) sluiten aan bij de 'Rode Duivels'. Hugo Siquet (19) mocht maandagochtend meetrainen met de Belgen als beloning voor zijn prestaties bij de beloften. Hij reist echter niet mee af naar Kazan.
België was zondag met 3-0 te sterk voor Tsjechië en versloeg donderdag Estland met 5-2. De Belgen hebben 15 punten na zes kwalificatieduels.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Chelsea heeft de komst van trainer Xabi Alonso bevestigd. De Spaanse coach tekende een contract voor vier jaar bij de club uit Londen. Hij begint op 1 juli aan zijn nieuwe baan.
10 minuten geledenMADRID (ANP) - De Spanjaard Xabi Alonso lijkt de nieuwe trainer van Chelsea te worden. De voormalige coach van Real Madrid, waar hij in januari vertrok, ging op X zelf kort op de eventuele overgang in.
26 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
11 uur geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
12 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).
13 uur geleden