Belgen zonder Lukaku, Vertonghen en Meunier tegen Belarus
BRUSSEL (ANP) - Romelu Lukaku, Jan Vertonghen en Thomas Meunier hebben de Belgische voetbalploeg verlaten en zijn huiswaarts gekeerd. Het drietal mist zodoende de WK-kwalificatiewedstrijd van woensdag tegen Belarus, die vanwege de politieke situatie in dat land in de Russische stad Kazan wordt afgewerkt.
Lukaku en Vertonghen zijn geschorst, Meunier is nog niet wedstrijdfit na een besmetting met het coronavirus. Ook keeper Thibaut Courtois, die hinder ondervindt van een achillespeesblessure, laat de wedstrijd in Kazan schieten.
De jonge spelers Yari Verschaeren en Charles De Ketelaere (beiden 20 jaar) sluiten aan bij de 'Rode Duivels'. Hugo Siquet (19) mocht maandagochtend meetrainen met de Belgen als beloning voor zijn prestaties bij de beloften. Hij reist echter niet mee af naar Kazan.
België was zondag met 3-0 te sterk voor Tsjechië en versloeg donderdag Estland met 5-2. De Belgen hebben 15 punten na zes kwalificatieduels.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - FC Utrecht wacht ook na vijf speelronden nog op de eerste zege in het hoofdtoernooi van de Europa League. Het elftal van trainer Ron Jans ging met 2-1 onderuit bij Real Betis, de huidige nummer 5 uit de Spaanse voetbalcompetitie.
8 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft in de Europa League verloren van VfB Stuttgart. In Deventer eindigde de wedstrijd in een 4-0-zege voor de Duitsers.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie vindt niet dat er bij Feyenoord reden is tot paniek. "Het is niet zo moeilijk om positief te blijven. Dit is een beetje de fase waarin we zitten", sprak de trainer van de Rotterdammers na de thuisnederlaag van 3-1 tegen Celtic in de Europa League tegen Ziggo Sport.
10 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft tegen het Ierse Shelbourne de tweede zege in de Conference League geboekt. In Alkmaar eindigde het duel in 2-0 voor de ploeg van coach Maarten Martens door treffers van Mees de Wit en invaller Isak Jensen.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Celtic heeft de problemen van Feyenoord verder vergroot. De regerend kampioen van Schotland won het Europa League-duel in De Kuip met 3-1. Voor Feyenoord, dat goed aan het seizoen was begonnen, betekende het de vierde achtereenvolgende nederlaag. Van de laatste zes wedstrijden verloor het elftal van trainer Robin van Persie er vijf.
10 uur geledenPRISTINA (ANP/RTR) - De voetballers van de nationale ploeg van Kosovo krijgen van de regering van hun land 1,5 miljoen euro als ze zich weten te kwalificeren voor het WK van volgend jaar. Dat heeft interim-premier Albin Kurti gezegd in een op tv uitgezonden kabinetsvergadering.
12 uur geleden