Belgen zonder Lukaku, Vertonghen en Meunier tegen Belarus
BRUSSEL (ANP) - Romelu Lukaku, Jan Vertonghen en Thomas Meunier hebben de Belgische voetbalploeg verlaten en zijn huiswaarts gekeerd. Het drietal mist zodoende de WK-kwalificatiewedstrijd van woensdag tegen Belarus, die vanwege de politieke situatie in dat land in de Russische stad Kazan wordt afgewerkt.
Lukaku en Vertonghen zijn geschorst, Meunier is nog niet wedstrijdfit na een besmetting met het coronavirus. Ook keeper Thibaut Courtois, die hinder ondervindt van een achillespeesblessure, laat de wedstrijd in Kazan schieten.
De jonge spelers Yari Verschaeren en Charles De Ketelaere (beiden 20 jaar) sluiten aan bij de 'Rode Duivels'. Hugo Siquet (19) mocht maandagochtend meetrainen met de Belgen als beloning voor zijn prestaties bij de beloften. Hij reist echter niet mee af naar Kazan.
België was zondag met 3-0 te sterk voor Tsjechië en versloeg donderdag Estland met 5-2. De Belgen hebben 15 punten na zes kwalificatieduels.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
8 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
11 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
15 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
17 uur geleden