Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgen scoren 'coronahit' met lied Marco Borsato

Belgen scoren 'coronahit' met lied Marco Borsato

BRUSSEL (ANP) - Twee Belgische vrienden scoren een YouTubehit met een 'corona-parodie’ op het lied Hoe het danst van Marco Borsato. Het is een muzikale ode aan de Belgische viroloog Marc Van Ranst die door het coronavirus vrijwel permanent in het nieuws is. De video is al meer dan 80.000 keer bekeken, meldt de Vlaamse omroep VRT.

"We zitten thuis, corona gaat door heel het land. Maar ik reken op de expertise van één man", zingen Pieterjan Marchand uit Brugge en Jeff Bronder uit Aalst. "Zoals iedereen, zijn ook wij op zoek naar een manier om door te gaan in deze coronacrisis", zei Bronder op de radio. "Misschien brengt dit wel wat verlichting."

"Het nummer past perfect bij wat we wilden vertellen", aldus Bronder. "Alles begint heel ingetogen, maar op het einde zit er dan toch wat hoop in de melodie. En danst rijmt op Ranst, dat is ook mooi meegenomen".

Slot

Het openbare leven in België is om 12.00 uur verder op slot gegaan, kort nadat bekend werd gemaakt dat er sinds dinsdag 4 coronapatiënten zijn overleden. Het aantal komt daarmee op 14, aldus het ministerie van Volksgezondheid.

Het aantal bevestigde besmettingen in België is opgelopen met 243 tot 1486 gevallen. 496 mensen liggen in het ziekenhuis, van wie 100 op de intensive care.

Meer uit Buitenland

16 skiërs getroffen door lawine in VS, nog meerdere vermist

SODA SPRINGS (ANP/AFP) - Tien skiërs worden vermist nadat ze getroffen werden door een lawine in de buurt van Lake Tahoe in de Amerikaanse staat Californië. Door een zware storm valt daar veel sneeuw en geldt lawinegevaar.

1 uur geleden
Eerste Europese vlucht geland in Venezuela na ontvoering Maduro

CARACAS (ANP/AFP) - Een vliegtuig van de Spaanse luchtvaartmaatschappij Air Europa is dinsdag geland op de internationale luchthaven Simón Bolívar nabij de Venezolaanse hoofdstad Caracas, aldus Flightradar24 en luchthavenautoriteiten. Het is de eerste commerciële vlucht uit Europa die in Venezuela aankomt sinds de Verenigde Staten op 3 januari Venezuela binnenvielen en president Nicolás Maduro en zijn vrouw ontvoerden.

1 uur geleden
Iran ontbiedt Duitse ambassadeur na demonstratie in München

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Duitse ambassadeur in het land ontboden uit protest tegen recente "anti-Iraanse activiteiten", melden staatsmedia. In München werd zaterdag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. Daar deden volgens schatting van de politie zo'n 250.000 mensen aan mee.

7 uur geleden
Vance: Iran wil Trumps rode lijnen niet erkennen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.

8 uur geleden
Meer arrestaties na fatale mishandeling in Frankrijk

LYON (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque. Het Openbaar Ministerie in Lyon bevestigt dat het aantal arrestaties is opgelopen.

8 uur geleden
AfD-politicus beboet voor nazigroet op verkiezingsposter

FRANKFURT (ANP/DPA) - Een politicus van Alternative für Deutschland (AfD) is veroordeeld voor een verkiezingsposter waarop de nazigroet wordt getoond. Een rechtbank heeft hem een boete van 11.600 euro opgelegd.

9 uur geleden
Oekraïne en Rusland klaar met eerste dag van overleg in Genève

GENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De eerste dag van onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in het Zwitserse Genève is voorbij, meldt de Oekraïense hoofdonderhandelaar. Ze praten woensdag verder, opnieuw onder bemiddeling van de Verenigde Staten.

10 uur geleden