Belgen scoren 'coronahit' met lied Marco Borsato
BRUSSEL (ANP) - Twee Belgische vrienden scoren een YouTubehit met een 'corona-parodie’ op het lied Hoe het danst van Marco Borsato. Het is een muzikale ode aan de Belgische viroloog Marc Van Ranst die door het coronavirus vrijwel permanent in het nieuws is. De video is al meer dan 80.000 keer bekeken, meldt de Vlaamse omroep VRT.
"We zitten thuis, corona gaat door heel het land. Maar ik reken op de expertise van één man", zingen Pieterjan Marchand uit Brugge en Jeff Bronder uit Aalst. "Zoals iedereen, zijn ook wij op zoek naar een manier om door te gaan in deze coronacrisis", zei Bronder op de radio. "Misschien brengt dit wel wat verlichting."
"Het nummer past perfect bij wat we wilden vertellen", aldus Bronder. "Alles begint heel ingetogen, maar op het einde zit er dan toch wat hoop in de melodie. En danst rijmt op Ranst, dat is ook mooi meegenomen".
Slot
Het openbare leven in België is om 12.00 uur verder op slot gegaan, kort nadat bekend werd gemaakt dat er sinds dinsdag 4 coronapatiënten zijn overleden. Het aantal komt daarmee op 14, aldus het ministerie van Volksgezondheid.
Het aantal bevestigde besmettingen in België is opgelopen met 243 tot 1486 gevallen. 496 mensen liggen in het ziekenhuis, van wie 100 op de intensive care.
Meer uit Buitenland
HERAKLION (ANP/AFP) - In de buurt van het Griekse eiland Kreta zijn zeventien doden gevonden in een migrantenboot. Er waren nog twee levende mensen aan boord, meldt de kustwacht. Volgens hen was de boot in slecht weer terechtgekomen en hadden de opvarenden niets om onder te schuilen en niets om te eten of drinken.
42 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas zegt bereid te zijn al zijn wapens in te leveren, als de Israëlische bezetting van de Gazastrook ten einde is gekomen. Hamas zou de wapens overdragen aan een Palestijnse autoriteit, die het gebied zou gaan besturen.
2 uur geledenAMMAN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft voor zijn reis naar Israël ook een bezoek gebracht aan Jordanië. Hij prees de rol die dat land heeft gespeeld in de Gaza-oorlog.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.
4 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - Oekraïne zegt opnieuw een aanval te hebben uitgevoerd op de Russische olie-industrie. Doelwit was een raffinaderij diep in Rusland, op 200 kilometer ten zuidoosten van Moskou.
5 uur geledenDOHA (ANP/AFP/RTR/DPA) - De onderhandelingen over het lot van de Gazastrook zijn volgens de premier van Qatar, Mohammed bin Abdulrahman al-Thani, in een kritieke fase beland. Hij dringt aan op een volledige terugtrekking van Israëlische troepen uit de Gazastrook. "De wapenstilstand is niet compleet" als Israël de strook niet verlaat.
9 uur geledenBANDA ATJEH (ANP/AFP) - Het dodental door het noodweer op het Indonesische eiland Sumatra is opgelopen tot boven de 900. Er worden nog steeds honderden mensen vermist.
10 uur geleden