Belgen openen WK-kwalificatie met zege op Wales
LEUVEN (ANP) - België is de WK-kwalificatie begonnen met een overwinning op Wales. De ploeg van bondscoach Roberto Martínez keek al na tien minuten tegen een 1-0-achterstand aan, maar won met 3-1.
Wales kende een ongelukkige start want al na acht minuten moest spelmaker Joe Allen met een blessure naar de kant. Toch kwam de ploeg twee minuten later op voorsprong met een hoofdrol voor Gareth Bale, die de aanval opzette en vervolgens Harry Wilson vrij voor Thibaut Courtois zette. De aanvaller van Cardiff City passeerde de Belgische doelman met een schuiver.
De Belgen kwamen snel met een antwoord. Eerst miste Romelu Lukaku nog van dichtbij op aangeven van Kevin De Bruyne, die dan maar zelf in de 22e minuut de gelijkmaker voor zijn rekening nam. Zes minuten later kopte Thorgan Hazard de thuisploeg in Leuven naar een 2-1-voorsprong. De voorzet was van Thomas Meunier. Beide spelers ontbreken zaterdag in Tsjechië omdat ze in de Bundesliga uitkomen. Tsjechië is vanwege de slechte coronacijfers taboe voor spelers die in Duitsland wonen.
Lukaku schoot de Belgen uit een strafschop naar een 3-1-zege.
Tsjechië had geen problemen met Estland. De thuisploeg kwam nog wel op voorsprong, maar daarna liepen de Tsjechen weg: 1-6. Drie doelpunten kwamen op naam van Tomas Soucek, de middenvelder van West Ham United.
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.
8 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Vivianne Miedema kan zich niet herinneren wanneer ze voor het laatst met zo'n goed gevoel op het veld stond bij Oranje. Na een periode van twijfels over haar toekomst als international scoorde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal dinsdag tegen Zuid-Korea (5-0) al voor rust vier keer. "Dit is weer de Vivianne Miedema die zich helemaal goed voelt op het veld", zei de aanvalster na het oefenduel in Waalwijk.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal vindt dat de politiek strengere regels moet maken en die moet handhaven om vuurwerkacties zoals afgelopen zondag bij Ajax-FC Groningen te voorkomen. Dat zei hij bij Pauw & De Wit. "Het is een maatschappelijk probleem. Dit heeft met normen en waarden te maken."
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga verstevigd door een zege op Atlético Madrid. In Camp Nou eindigde de topper in 3-1 voor de thuisploeg van coach Hansi Flick.
10 uur geledenDORTMUND (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in het Duitse bekertoernooi Borussia Dortmund uitgeschakeld in de achtste finales. In Dortmund werd het 1-0 voor de bezoekers, waar Mark Flekken het doel schoon hield.
10 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is koploper Arsenal in de Premier League genaderd tot op 2 punten. De ploeg van trainer Pep Guardiola versloeg Fulham in Londen in een spectaculaire wedstrijd met 5-4 mede door een treffer van Tijjani Reijnders.
10 uur geleden