Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgen openen WK-kwalificatie met zege op Wales

Belgen openen WK-kwalificatie met zege op Wales

LEUVEN (ANP) - België is de WK-kwalificatie begonnen met een overwinning op Wales. De ploeg van bondscoach Roberto Martínez keek al na tien minuten tegen een 1-0-achterstand aan, maar won met 3-1.

Wales kende een ongelukkige start want al na acht minuten moest spelmaker Joe Allen met een blessure naar de kant. Toch kwam de ploeg twee minuten later op voorsprong met een hoofdrol voor Gareth Bale, die de aanval opzette en vervolgens Harry Wilson vrij voor Thibaut Courtois zette. De aanvaller van Cardiff City passeerde de Belgische doelman met een schuiver.

De Belgen kwamen snel met een antwoord. Eerst miste Romelu Lukaku nog van dichtbij op aangeven van Kevin De Bruyne, die dan maar zelf in de 22e minuut de gelijkmaker voor zijn rekening nam. Zes minuten later kopte Thorgan Hazard de thuisploeg in Leuven naar een 2-1-voorsprong. De voorzet was van Thomas Meunier. Beide spelers ontbreken zaterdag in Tsjechië omdat ze in de Bundesliga uitkomen. Tsjechië is vanwege de slechte coronacijfers taboe voor spelers die in Duitsland wonen.

Lukaku schoot de Belgen uit een strafschop naar een 3-1-zege.

Tsjechië had geen problemen met Estland. De thuisploeg kwam nog wel op voorsprong, maar daarna liepen de Tsjechen weg: 1-6. Drie doelpunten kwamen op naam van Tomas Soucek, de middenvelder van West Ham United.

Meer uit Voetbal

Iran verwacht dat de FIFA visums voor reizen naar VS regelt

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond verwacht dat de FIFA een visum voor meerdere reizen naar de Verenigde Staten faciliteert voor het Iraanse nationale team in aanloop naar het WK. Dat zegt voorzitter Mehdi Taj in een video die donderdag door Iraanse media werd uitgezonden.

40 minuten geleden
Willem II neemt verdediger Stam definitief over van AZ

TILBURG (ANP) - Finn Stam blijft bij Willem II voetballen. De naar de Eredivisie gepromoveerde Tilburgers nemen de 23-jarige verdediger definitief over van AZ. Stam kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor Willem II, dat de optie tot koop in het contract nu heeft gelicht.

1 uur geleden
Oranje-spits Depay verliest als basisspeler met Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft na twee maanden zijn rentree als basisspeler van Corinthians gemaakt. De 32-jarige spits van het Nederlands elftal verloor met zijn Braziliaanse werkgever in de Copa Libertadores van Platense: 0-2. Depay, die net hersteld is van een bovenbeenblessure, speelde alleen de eerste helft mee.

1 uur geleden
NAC Breda gaat na degradatie door met Belgische trainer Hoefkens

BREDA (ANP) - Carl Hoefkens is ook komend seizoen trainer van NAC Breda. De 47-jarige Belg degradeerde onlangs met de Brabanders uit de Eredivisie.

2 uur geleden
Mateta helpt Crystal Palace aan winst van Conference League

LEIPZIG (ANP) - Crystal Palace heeft de Conference League gewonnen. De club uit het zuiden van Londen rekende in de finale af met Rayo Vallecano (1-0). Jean-Philippe Mateta maakte het winnende doelpunt in Leipzig.

12 uur geleden
Doelman Neuer mist oefenduel van Duitsland met Finland

MÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.

14 uur geleden
New York en New Jersey dagvaarden FIFA om WK-ticketverkoop

NEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.

17 uur geleden