Belgen openen WK-kwalificatie met zege op Wales
LEUVEN (ANP) - België is de WK-kwalificatie begonnen met een overwinning op Wales. De ploeg van bondscoach Roberto Martínez keek al na tien minuten tegen een 1-0-achterstand aan, maar won met 3-1.
Wales kende een ongelukkige start want al na acht minuten moest spelmaker Joe Allen met een blessure naar de kant. Toch kwam de ploeg twee minuten later op voorsprong met een hoofdrol voor Gareth Bale, die de aanval opzette en vervolgens Harry Wilson vrij voor Thibaut Courtois zette. De aanvaller van Cardiff City passeerde de Belgische doelman met een schuiver.
De Belgen kwamen snel met een antwoord. Eerst miste Romelu Lukaku nog van dichtbij op aangeven van Kevin De Bruyne, die dan maar zelf in de 22e minuut de gelijkmaker voor zijn rekening nam. Zes minuten later kopte Thorgan Hazard de thuisploeg in Leuven naar een 2-1-voorsprong. De voorzet was van Thomas Meunier. Beide spelers ontbreken zaterdag in Tsjechië omdat ze in de Bundesliga uitkomen. Tsjechië is vanwege de slechte coronacijfers taboe voor spelers die in Duitsland wonen.
Lukaku schoot de Belgen uit een strafschop naar een 3-1-zege.
Tsjechië had geen problemen met Estland. De thuisploeg kwam nog wel op voorsprong, maar daarna liepen de Tsjechen weg: 1-6. Drie doelpunten kwamen op naam van Tomas Soucek, de middenvelder van West Ham United.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.
2 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.
4 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters die met gezichtsbedekkende kleding het stadion betreden, kunnen een landelijk stadionverbod van 9 maanden verwachten. Dat zegt een woordvoerder van de KNVB, nadat PEC-supporters zondag tijdens de IJsselderby tegen Go Ahead Eagles tegen de afspraken in gezichtsbedekking droegen en uiteindelijk door de ME uit het stadion moesten worden gehaald.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kijkt zondag in een eerste reactie met veel trots terug op de 27e landstitel. "Het is 5 april en normaal gesproken is de titelstrijd nu nog volop bezig. Dit jaar is dat compleet anders, want met 71 punten is PSV nu al niet meer te achterhalen voor de concurrentie. Het is een kampioenschap geworden van nooit eerder vertoonde soevereiniteit. Het laatste stukje van de puzzel viel vandaag op zijn plek", aldus de Eindhovenaren op hun clubwebsite.
5 uur geleden