Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgen onderzoeken ook mogelijk Russisch spionageschip

Belgen onderzoeken ook mogelijk Russisch spionageschip

BRUSSEL (ANP) - België is een onderzoek begonnen naar waarschijnlijk hetzelfde Russische onderzoeksschip dat eerder was gesignaleerd in Nederlandse wateren. Het mogelijke spionageschip was midden november opgemerkt in het Belgische deel van de Noordzee.

Het schip voer zonder het verplichte veiligheidssysteem dat de identiteit van schepen automatisch kenbaar maakt. Vanwege het "verdacht" vaargedrag van het schip werd een onderzoek ingesteld. De Belgische autoriteiten vermoeden een link met de Oekraïne-oorlog.

De Nederlandse militaire Inlichtingendienst MIVD rapporteerde begin deze week over het incident. Daarbij werd gesuggereerd dat het schip mogelijk de bedoeling had om gevoelige infrastructuur in kaart te brengen, zoals windmolenparken, onderzeese gasleidingen en kabels voor communicatie en dataverkeer. Ook de Belgische inlichtingen- en veiligheidsdiensten houden rekening met dit scenario.

"De precieze motieven van dit Russische schip kennen we niet, toch moeten we hierin niet naïef zijn. Zeker als ze zich verdacht gedragen in de buurt van onze windmolenparken, gasleidingen en datakabels en andere kritieke infrastructuur", aldus minister van Noordzee, Vincent Van Quickenborne. "We stemmen ook af met andere Noordzeelanden om meer informatie uit te wisselen en samen te kunnen ingrijpen."

Meer uit Buitenland

VN: zeker 70 doden door bendegeweld in Haïti

PORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - Door bendegeweld zijn afgelopen weekend zeker zeventig doden gevallen in Haïti, bevestigt een VN-functionaris. De aanvallen vonden plaats op verschillende plaatsen in de regio Petite-Rivière-de-l'Artibonite in de nacht van zaterdag op zondag.

29 minuten geleden
Rechter VS legt bouw balzaal Witte Huis tijdelijk stil

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de bouw van een balzaal in het Witte Huis tijdelijk stilgelegd. Het is het prestigeproject van 400 miljoen dollar van de Amerikaanse president Donald Trump. Een non-profitorganisatie heeft een rechtszaak aangespannen tegen de bouw. Zolang deze loopt, wordt het project tijdelijk stilgelegd.

43 minuten geleden
VN-mensenrechtenchef wil dat Israël doodstrafwet intrekt

GENÈVE (ANP) - De VN-mensenrechtenchef Volker Türk roept Israël op om de nieuwe doodstrafwet in te trekken. Hij noemt de wet in strijd met de internationale mensenrechten en de toepassing ervan een oorlogsmisdaad.

1 uur geleden
President: Iran heeft 'noodzakelijke wil' om oorlog te beëindigen

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een "noodzakelijke wil" om de oorlog met Israël en de Verenigde Staten te beëindigen, maar is daarbij op zoek naar garanties dat het conflict zich niet zal herhalen. Dat heeft de Iraanse president Masoud Pezeshkian gezegd in een telefoongesprek met de voorzitter van EU-leiders António Costa.

1 uur geleden
Frankrijk 'verbaasd' over bericht Trump over weigeren vliegtuigen

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Frankrijk is "verbaasd" over de kritiek van Donald Trump. De Amerikaanse president schreef eerder boos op Truth Social dat Frankrijk weigerde Amerikaanse vliegtuigen met militaire voorraden door het Franse luchtruim te laten vliegen.

3 uur geleden
Iran dreigt met aanvallen op grote Amerikaanse techbedrijven

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt Amerikaanse techbedrijven als Apple, Google en Meta aan te zullen vallen als er meer Iraanse leiders worden gedood. De krijgsmacht beweert dat de techbedrijven "de belangrijkste rol spelen bij het bedenken en volgen van doelwitten voor moordaanslagen".

3 uur geleden
Merz komt terug op uitspraken over Syrische vluchtelingen

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is teruggekomen op uitspraken die hij een dag eerder deed over Syrische vluchtelingen in zijn land. Op een persconferentie met de Syrische leider Ahmed al-Sharaa zei hij te verwachten dat in de komende drie jaar 80 procent van de vluchtelingen zal terugkeren naar Syrië, maar nuanceert die uitspraak nu.

3 uur geleden