Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgen onderzoeken ook mogelijk Russisch spionageschip

Belgen onderzoeken ook mogelijk Russisch spionageschip

BRUSSEL (ANP) - België is een onderzoek begonnen naar waarschijnlijk hetzelfde Russische onderzoeksschip dat eerder was gesignaleerd in Nederlandse wateren. Het mogelijke spionageschip was midden november opgemerkt in het Belgische deel van de Noordzee.

Het schip voer zonder het verplichte veiligheidssysteem dat de identiteit van schepen automatisch kenbaar maakt. Vanwege het "verdacht" vaargedrag van het schip werd een onderzoek ingesteld. De Belgische autoriteiten vermoeden een link met de Oekraïne-oorlog.

De Nederlandse militaire Inlichtingendienst MIVD rapporteerde begin deze week over het incident. Daarbij werd gesuggereerd dat het schip mogelijk de bedoeling had om gevoelige infrastructuur in kaart te brengen, zoals windmolenparken, onderzeese gasleidingen en kabels voor communicatie en dataverkeer. Ook de Belgische inlichtingen- en veiligheidsdiensten houden rekening met dit scenario.

"De precieze motieven van dit Russische schip kennen we niet, toch moeten we hierin niet naïef zijn. Zeker als ze zich verdacht gedragen in de buurt van onze windmolenparken, gasleidingen en datakabels en andere kritieke infrastructuur", aldus minister van Noordzee, Vincent Van Quickenborne. "We stemmen ook af met andere Noordzeelanden om meer informatie uit te wisselen en samen te kunnen ingrijpen."

Meer uit Buitenland

VN-mensenrechtenraad houdt vrijdag spoedzitting over Iran

GENÈVE (ANP) - De VN-mensenrechtenraad houdt vrijdag een spoedzitting over Iran, staat in een brief die persbureau Reuters in handen heeft. Bij de dodelijke protesten vielen volgens een Iraanse overheidsfunctionaris minstens 5000 doden. Landen willen de "alarmerende geweldpleging" tegen demonstranten bespreken.

42 minuten geleden
Von der Leyen: Europa moet sneller onafhankelijk worden

DAVOS (ANP) - Europa moet sneller onafhankelijk worden, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie dinsdag in Davos. Het gaat daarbij van "veiligheid tot economie, van defensie tot democratie", aldus de politica tijdens haar speech op het World Economic Forum. De "seismische verandering" die Europa nu doormaakt, maakt dat volgens haar noodzakelijk.

51 minuten geleden
Rusland wil in Davos met Amerikanen spreken over oorlog Oekraïne

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische gezant Kirill Dmitriev wil tijdens het World Economic Forum in Davos met de Amerikaanse delegatie spreken over pogingen de oorlog in Oekraïne te beëindigen. "Ik kan bevestigen dat hij inderdaad dergelijke plannen heeft met enkele vertegenwoordigers van de Amerikaanse delegatie", zei een Russische regeringswoordvoerder. Hij trad niet in detail over welke Amerikanen de gezant dan wil ontmoeten.

55 minuten geleden
Bezoek Oekraïense president Zelensky aan Davos onzeker

KYIV (ANP/RTR) - Het is onzeker of de Oekraïense president Volodymyr Zelensky deze week naar Davos gaat. Hij heeft daar volgens een Oekraïense bron nog geen besluit over genomen.

1 uur geleden
Israël begonnen met het slopen van UNRWA-hoofdkwartier

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël is begonnen met het slopen van het hoofdkwartier van VN-hulporganisatie UNRWA in Oost-Jeruzalem. De hulporganisatie noemt het een "ongekende aanval" op UNRWA en een schending van het internationaal recht en "de privileges en immuniteiten van de Verenigde Naties".

2 uur geleden
Grootste partij EU-parlement: handelsdeal beste troef tegen Trump

STRAATSBURG (ANP) - De EVP, de grootste partij in het Europees Parlement, ziet de handelsdeal van de EU en de VS als grootste troef tegen intimidatie van de Verenigde Staten om Groenland. Dat zei de voorzitter van de EVP, Manfred Weber, dinsdag.

2 uur geleden
Ook China mag bij vredesraad van Trump

BEIJING (ANP/AFP) - China heeft een uitnodiging gekregen om toe te treden tot de vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat meldt het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken, dat in het midden liet of het land zal ingaan op de uitnodiging.

3 uur geleden