
Belgen onderzoeken ook mogelijk Russisch spionageschip
BRUSSEL (ANP) - België is een onderzoek begonnen naar waarschijnlijk hetzelfde Russische onderzoeksschip dat eerder was gesignaleerd in Nederlandse wateren. Het mogelijke spionageschip was midden november opgemerkt in het Belgische deel van de Noordzee.
Het schip voer zonder het verplichte veiligheidssysteem dat de identiteit van schepen automatisch kenbaar maakt. Vanwege het "verdacht" vaargedrag van het schip werd een onderzoek ingesteld. De Belgische autoriteiten vermoeden een link met de Oekraïne-oorlog.
De Nederlandse militaire Inlichtingendienst MIVD rapporteerde begin deze week over het incident. Daarbij werd gesuggereerd dat het schip mogelijk de bedoeling had om gevoelige infrastructuur in kaart te brengen, zoals windmolenparken, onderzeese gasleidingen en kabels voor communicatie en dataverkeer. Ook de Belgische inlichtingen- en veiligheidsdiensten houden rekening met dit scenario.
"De precieze motieven van dit Russische schip kennen we niet, toch moeten we hierin niet naïef zijn. Zeker als ze zich verdacht gedragen in de buurt van onze windmolenparken, gasleidingen en datakabels en andere kritieke infrastructuur", aldus minister van Noordzee, Vincent Van Quickenborne. "We stemmen ook af met andere Noordzeelanden om meer informatie uit te wisselen en samen te kunnen ingrijpen."
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De activiteiten op luchthaven Charleroi in België zijn weer hervat, meldt de luchthaven. Dinsdagochtend werden de activiteiten stilgelegd vanwege een bommelding aan boord van een vliegtuig van Ryanair uit Portugal.
55 seconden geledenANKARA (ANP/AFP) - PKK-leider Abdullah Öcalan is blij met het besluit om de partij op te heffen. Dat meldt hij dinsdag in een verklaring vanuit de gevangenis.
13 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Kim Kardashian had het dinsdag zwaar tijdens haar verklaring over de roofoverval in Parijs waarvan zij in 2016 het slachtoffer werd. "Ik was ervan overtuigd dat ze me gingen neerschieten, dat het voorbij was", zei de realityster in tranen in de rechtbank van Parijs.
28 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zal Gaza in de komende dagen "met volle kracht" betreden "om de operatie te voltooien". Dat meldt het kantoor van premier Benjamin Netanyahu dinsdag.
53 minuten geledenPARIJS (ANP) - Twee mensen zijn in Parijs op straat ontkomen aan een ontvoering, meldt de Franse krant Le Parisien. Het zou gaan om de dochter van een ondernemer in cryptovaluta en de vader van haar kind. Het kind bleef ongedeerd. In Frankrijk zijn vergelijkbare ontvoeringen geweest.
1 uur geledenNAPELS (ANP/AFP/DPA) - Een aardbeving met een kracht van 4.4 heeft in de omgeving van Napels voor onrust gezorgd. In de stad Pozzuoli renden inwoners in paniek de straat op. Burgemeester Gigi Manzoni riep mensen via sociale media op kalm te blijven en een open plek op te zoeken.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De activiteiten op de Belgische luchthaven Charleroi zijn dinsdag stilgelegd vanwege een bommelding aan boord van een vliegtuig, meldt de beheerder van de luchthaven.
3 uur geleden