Belgen mogen langer en met meer mensen samen tafelen of drinken
BRUSSEL (ANP) - Belgen mogen binnenkort weer langer naar café en restaurant. Nu de corona-epidemie aan kracht blijft inboeten, mogen ze bovendien met dubbel zoveel mensen aan tafel (van vier naar acht), hebben de verantwoordelijke ministers besloten.
Nu moet de horeca nog om 23.30 uur sluiten, maar dat wordt 01.00 uur, zegt premier Alexander De Croo. De versoepeling gaat volgende week zondag in, precies op tijd voor de achtste finales van het Europees kampioenschap voetbal. Daarvoor hebben de Rode Duivels, het Belgische elftal, zich al geplaatst.
Kroegbazen en restauranthouders mogen tafels straks ook weer wat dichter bij elkaar zetten dan 1,5 meter. Mits ze die scheiden door een plexiglaswand. Wie liever thuis mensen ontvangt, krijgt ook meer ruimte. Ook daar zijn niet langer vier, maar acht gasten toegestaan. Het samenscholingsverbod wordt helemaal afgeschaft. Voor kerkdiensten, huwelijken en begrafenissen gelden geen beperkingen meer.
Meer versoepelingen
De verruiming komt bovenop al aangekondigde versoepelingen. Zo wordt thuiswerken niet langer verplicht en mag winkelen weer als vanouds. Over een maand komen de ministers opnieuw bijeen, en "dan zouden we eigenlijk moeten kunnen spreken over de afschaffing van heel veel van de overgebleven beperkingen", zegt De Croo. Dan kan het sluitingsuur voor de horeca er misschien helemaal af en mag mogelijk ook weer worden gedanst.
De premier wijst erop dat er nog maar amper tweehonderd coronapatiënten op de intensive care liggen, waar dat er "nauwelijks een paar weken geleden nog duizend waren". De Croo ziet "allemaal zeer positieve tekenen" en "dat zorgt ervoor dat we een stuk minder zorgen hebben". Dat dankt hij aan "de vaccinatie, die een echt Belgisch succesverhaal aan het worden is".
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez zegt dat zij "absoluut" bereid is vrije en eerlijke verkiezingen te houden. Het moment daarvoor moet echter worden bepaald in een "politieke dialoog", zei ze in een interview met NBC News dat donderdag werd uitgezonden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sinds de arrestatie van de Venezolaanse president Nicolás Maduro in januari al ruim 1 miljard dollar aan Venezolaanse olie verkocht. In de komende maanden moet daar nog eens circa 5 miljard dollar bijkomen. Dat zei de Amerikaanse minister van Energie Chris Wright in een interview met NBC News.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse publieke omroep gaat de komende jaren flink bezuinigen. De BBC maakte donderdag bekend de kosten over de komende drie jaar met ongeveer 10 procent te verlagen.
5 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar zegt onderdeel te zijn geworden van een lastercampagne in aanloop naar de verkiezingen in april. In een video op sociale media zegt hij dat personen met regeringsbanden voorbereidingen treffen om een sekstape van hem online te zetten. Magyar geldt als de belangrijkste tegenstander van Viktor Orbán en loopt in de meeste peilingen voorop.
6 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse oud-premier Thorbjørn Jagland is aangeklaagd voor "grootschalige corruptie" wegens zijn banden met de Amerikaanse investeerder Jeffrey Epstein. Dat melden onder meer de Noorse publieke omroep en de BBC. Eerder op de dag werden al huiszoekingen verricht in een woning en vakantiewoningen van de oud-premier.
6 uur geledenDHAKA (ANP/RTR/AFP) - De Bangladesh Nationalist Party (BNP) heeft de verkiezingen gewonnen. De partij is bij het tellen van de stemmen niet meer in te halen. Het waren de eerste verkiezingen in Bangladesh sinds premier Sheikh Hasina in 2024 vluchtte na grootschalige protesten in het land.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump heeft bepalend klimaatbeleid teruggedraaid dat onder meer juridische grond gaf aan welke broeikasgassen een gevaar vormen voor mensen en hun leefomgeving. Onder andere methaan en koolstofdioxide werden daarin benoemd als schadelijk voor mensen. Tegelijkertijd wordt wetgeving rond de uitstootregulering van wegvoertuigen ingetrokken.
6 uur geleden