Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgen mogen langer en met meer mensen samen tafelen of drinken

Belgen mogen langer en met meer mensen samen tafelen of drinken

BRUSSEL (ANP) - Belgen mogen binnenkort weer langer naar café en restaurant. Nu de corona-epidemie aan kracht blijft inboeten, mogen ze bovendien met dubbel zoveel mensen aan tafel (van vier naar acht), hebben de verantwoordelijke ministers besloten.

Nu moet de horeca nog om 23.30 uur sluiten, maar dat wordt 01.00 uur, zegt premier Alexander De Croo. De versoepeling gaat volgende week zondag in, precies op tijd voor de achtste finales van het Europees kampioenschap voetbal. Daarvoor hebben de Rode Duivels, het Belgische elftal, zich al geplaatst.

Kroegbazen en restauranthouders mogen tafels straks ook weer wat dichter bij elkaar zetten dan 1,5 meter. Mits ze die scheiden door een plexiglaswand. Wie liever thuis mensen ontvangt, krijgt ook meer ruimte. Ook daar zijn niet langer vier, maar acht gasten toegestaan. Het samenscholingsverbod wordt helemaal afgeschaft. Voor kerkdiensten, huwelijken en begrafenissen gelden geen beperkingen meer.

Meer versoepelingen

De verruiming komt bovenop al aangekondigde versoepelingen. Zo wordt thuiswerken niet langer verplicht en mag winkelen weer als vanouds. Over een maand komen de ministers opnieuw bijeen, en "dan zouden we eigenlijk moeten kunnen spreken over de afschaffing van heel veel van de overgebleven beperkingen", zegt De Croo. Dan kan het sluitingsuur voor de horeca er misschien helemaal af en mag mogelijk ook weer worden gedanst.

De premier wijst erop dat er nog maar amper tweehonderd coronapatiënten op de intensive care liggen, waar dat er "nauwelijks een paar weken geleden nog duizend waren". De Croo ziet "allemaal zeer positieve tekenen" en "dat zorgt ervoor dat we een stuk minder zorgen hebben". Dat dankt hij aan "de vaccinatie, die een echt Belgisch succesverhaal aan het worden is".

Meer uit Buitenland

VN-hulpkonvooi bereikt Koerdische stad in Syrië na gevechten

KOBANI (ANP/AFP) - Een VN-hulpkonvooi is zondag aangekomen in de Syrische stad Kobani, waar een Koerdische meerderheid woont. De vrachtwagens hebben onder meer brandstof en voedsel aan boord, zegt VN-hulporganisatie OCHA.

46 minuten geleden
Ngo meldt vrijlating zeker 80 politieke gevangenen in Venezuela

CARACAS (ANP/AFP) - In Venezuela zijn zondag minstens tachtig politieke gevangenen vrijgelaten. Dat meldt de non-gouvernementele organisatie Foro Penal, die stelt dat de vrijlatingen onder druk van de Verenigde Staten plaatsvinden. De vrijlatingen gebeurden in gevangenissen in het hele land, aldus de ngo.

1 uur geleden
Rutte in interview FD: we kunnen Europa niet beschermen zonder VS

DEN HAAG (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte denkt niet dat Europa ooit zonder de VS kan om zichzelf te beschermen. Dat zegt hij in een interview met Het Financieele Dagblad (FD). "Amerika is cruciaal voor onze bescherming", aldus Rutte.

2 uur geleden
VS melden 'constructief' overleg met Netanyahu over plan Gaza

WASHINGTON/JERUZALEM (ANP/RTR) - De gesprekken tussen Amerikaanse functionarissen en de Israëlische premier Benjamin Netanyahu over de tweede fase van president Donald Trumps 20-puntenplan voor de toekomst van Gaza waren "constructief", schrijft speciaal gezant Steve Witkoff op X. Het overleg vond zaterdagavond plaats in Jeruzalem. Ook vastgoedondernemer Jared Kushner, Trumps schoonzoon, nam deel.

2 uur geleden
Labour blokkeert terugkeer mogelijke rivaal Starmer in parlement

LONDEN (ANP) - De burgemeester van Manchester, Andy Burnham, mag van zijn Labourpartij niet terugkeren in het parlement, schrijven Britse media als The Guardian en BBC. Dat besluit lijkt op een politieke zet van premier Keir Starmer en zijn medestanders om een potentiële rivaal voor het partijleiderschap buiten de deur te houden.

3 uur geleden
VN: risico op massaal geweld tegen burgers in Zuid-Soedan

JUBA (ANP/AFP) - De VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR uit haar "grote bezorgdheid" over opgelaaide gevechten in Zuid-Soedan. De situatie vergroot het "risico op massaal geweld tegen burgers", waarschuwen experts.

3 uur geleden
Moskou wil niet met EU-buitenlandchef Kallas praten over Oekraïne

MOSKOU (ANP/DPA/RTR) - Moskou sluit uit dat het ooit met EU-buitenlandchef Kaja Kallas zal spreken over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne. Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov noemde haar en de EU-leiders op de Russische staatstelevisie "incompetent".

3 uur geleden