Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgen herstellen zich in Brussel met ruime zege op Polen

Belgen herstellen zich in Brussel met ruime zege op Polen

BRUSSEL (ANP) - België heeft zich in de Nations League met overtuiging hersteld van de nederlaag van afgelopen vrijdag tegen Oranje. Vijf dagen na het verlies tegen Nederland (1-4) wonnen de Belgen, waar Vitesse-aanvaller Loïs Openda zijn debuut opluisterde met een doelpunt, in Brussel met maar liefst 6-1 van Polen.

België kwam in het Koning Boudewijnstadion nog wel op achterstand toen Robert Lewandowski de Polen na een klein half uur op voorsprong zette. De spits van Bayern München, die aast op een vertrek uit Duitsland, tikte behendig raak met links.

Op slag van rust kwamen de Belgen op gelijke hoogte via Axel Witsel, die vanaf de rand van het zestienmetergebied raak schoot. Na een uur maakte Kevin De Bruyne er op aangeven van Eden Hazard 2-1 van en de kort daarvoor ingevallen Leandro Trossard tilde ruim een kwartier voor het einde de marge naar twee: 3-1. Trossard nam ook het vierde doelpunt voor zijn rekening. Na een corner zelf genomen te hebben, kreeg hij de bal terug en krulde die vervolgens fraai in de bovenhoek.

Slotminuut

Met een schot van afstand maakte verdediger Leander Dendoncker er 5-1 van en Openda bepaalde in de slotminuut de eindstand met een stiftje. Openda, die vanwege een schorsing ontbrak tegen Oranje, kwam in de 84e minuut in de ploeg voor Michy Batshuayi.

De Belgen spelen zaterdag in Cardiff tegen Wales en treden dinsdag weer aan tegen Polen, dat de Nations League was begonnen met een 2-1 zege op Wales.

Meer uit Voetbal

Japanse voetballer (58) maakt zich op voor 41e seizoen als prof

TOKIO (ANP/RTR) - De 58-jarige Japanner Kazuyoshi Miura maakt zich op voor zijn 41e seizoen als profvoetballer. "Mijn passie voor het voetbal is niet veranderd, hoe oud ik ook ben", zei hij tijdens een presentatie bij zijn nieuwe club Fukushima United.

2 uur geleden
Infantino: voetbal profiteert wereldwijd van kaartverkoop WK

DUBAI (ANP) - Alle inkomsten uit de kaartverkoop van het WK 2026 worden geïnvesteerd in het voetbal wereldwijd, verzekert voorzitter Gianni Infantino van de FIFA. "We zijn de enige organisatie in de wereld die voetbal wereldwijd financiert", zei de Zwitser. "Daarom wordt er in zoveel landen gevoetbald."

2 uur geleden
Gastland Marokko als groepswinnaar naar knock-outfase Afrika Cup

RABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.

12 uur geleden
De Ligt 'sukkelt' met blessure en mist weer duel ManUnited

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.

14 uur geleden
AZ wijzigt technische staf rond hoofdtrainer Martens

ALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.

16 uur geleden
FIFA krijgt meer dan 150 miljoen aanmeldingen voor WK-tickets

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.

17 uur geleden
Coach Sarri van Lazio ondergaat hartoperatie

ROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.

18 uur geleden