Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgen herstellen zich in Brussel met ruime zege op Polen

Belgen herstellen zich in Brussel met ruime zege op Polen

BRUSSEL (ANP) - België heeft zich in de Nations League met overtuiging hersteld van de nederlaag van afgelopen vrijdag tegen Oranje. Vijf dagen na het verlies tegen Nederland (1-4) wonnen de Belgen, waar Vitesse-aanvaller Loïs Openda zijn debuut opluisterde met een doelpunt, in Brussel met maar liefst 6-1 van Polen.

België kwam in het Koning Boudewijnstadion nog wel op achterstand toen Robert Lewandowski de Polen na een klein half uur op voorsprong zette. De spits van Bayern München, die aast op een vertrek uit Duitsland, tikte behendig raak met links.

Op slag van rust kwamen de Belgen op gelijke hoogte via Axel Witsel, die vanaf de rand van het zestienmetergebied raak schoot. Na een uur maakte Kevin De Bruyne er op aangeven van Eden Hazard 2-1 van en de kort daarvoor ingevallen Leandro Trossard tilde ruim een kwartier voor het einde de marge naar twee: 3-1. Trossard nam ook het vierde doelpunt voor zijn rekening. Na een corner zelf genomen te hebben, kreeg hij de bal terug en krulde die vervolgens fraai in de bovenhoek.

Slotminuut

Met een schot van afstand maakte verdediger Leander Dendoncker er 5-1 van en Openda bepaalde in de slotminuut de eindstand met een stiftje. Openda, die vanwege een schorsing ontbrak tegen Oranje, kwam in de 84e minuut in de ploeg voor Michy Batshuayi.

De Belgen spelen zaterdag in Cardiff tegen Wales en treden dinsdag weer aan tegen Polen, dat de Nations League was begonnen met een 2-1 zege op Wales.

Meer uit Voetbal

Ten Cate moet Surinaamse voetbalploeg naar WK leiden

PARAMARIBO (ANP) - Henk ten Cate moet de nationale voetbalploeg van Suriname voor het eerst naar een WK leiden. De 71-jarige coach is aangesteld als opvolger van Stanley Menzo, die vorige maand na een nederlaag tegen Guatemala is opgestapt.

5 uur geleden
Arsenal voorkomt in extra tijd puntenverlies tegen Wolverhampton

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.

6 uur geleden
PSV-trainer Bosz: alleen het eerste half uur was goed

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.

7 uur geleden
PSV wint moeizaam van Heracles (4-3) en boekt tiende zege op rij

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.

8 uur geleden
FC Groningen rekent af met tien Volendammers: 3-0

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.

9 uur geleden
Raphinha helpt Barcelona aan zege op Osasuna

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.

9 uur geleden
NEC verspeelt na vier zeges op rij punten bij Telstar

VELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.

11 uur geleden