Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgen herstellen zich in Brussel met ruime zege op Polen

Belgen herstellen zich in Brussel met ruime zege op Polen

BRUSSEL (ANP) - België heeft zich in de Nations League met overtuiging hersteld van de nederlaag van afgelopen vrijdag tegen Oranje. Vijf dagen na het verlies tegen Nederland (1-4) wonnen de Belgen, waar Vitesse-aanvaller Loïs Openda zijn debuut opluisterde met een doelpunt, in Brussel met maar liefst 6-1 van Polen.

België kwam in het Koning Boudewijnstadion nog wel op achterstand toen Robert Lewandowski de Polen na een klein half uur op voorsprong zette. De spits van Bayern München, die aast op een vertrek uit Duitsland, tikte behendig raak met links.

Op slag van rust kwamen de Belgen op gelijke hoogte via Axel Witsel, die vanaf de rand van het zestienmetergebied raak schoot. Na een uur maakte Kevin De Bruyne er op aangeven van Eden Hazard 2-1 van en de kort daarvoor ingevallen Leandro Trossard tilde ruim een kwartier voor het einde de marge naar twee: 3-1. Trossard nam ook het vierde doelpunt voor zijn rekening. Na een corner zelf genomen te hebben, kreeg hij de bal terug en krulde die vervolgens fraai in de bovenhoek.

Slotminuut

Met een schot van afstand maakte verdediger Leander Dendoncker er 5-1 van en Openda bepaalde in de slotminuut de eindstand met een stiftje. Openda, die vanwege een schorsing ontbrak tegen Oranje, kwam in de 84e minuut in de ploeg voor Michy Batshuayi.

De Belgen spelen zaterdag in Cardiff tegen Wales en treden dinsdag weer aan tegen Polen, dat de Nations League was begonnen met een 2-1 zege op Wales.

Meer uit Voetbal

Slot rekent ondanks matige prestaties op steun fans Liverpool

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft er ondanks de matige resultaten van de laatste tijd vertrouwen in dat de supporters woensdag achter hun ploeg gaan staan. Liverpool moet in de achtste finales van de Champions League tegen Galatasaray een achterstand van 1-0 wegwerken. In september verloor Liverpool in het hoofdtoernooi van de Champions League ook met 1-0 bij Galatasaray.

59 minuten geleden
Iran is tijdens WK welkom in Mexico, zegt president Sheinbaum

MEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vindt het geen probleem als Iran de drie groepswedstrijden op het WK in haar land speelt. Ze reageerde op het verzoek dat Iran bij de wereldvoetbalbond FIFA heeft ingediend. Voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond heeft de FIFA gevraagd de groepsduels naar Mexico te verplaatsen omdat zijn land in oorlog is met de Verenigde Staten en Israël.

3 uur geleden
FC Volendam speelt rest van seizoen zonder geblesseerde Kwakman

VOLENDAM (ANP) - Dave Kwakman komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Volendam. De middenvelder heeft zaterdag een knieblessure opgelopen in een thuisduel met Fortuna Sittard. FC Volendam huurt hem sinds de winterstop van AZ.

5 uur geleden
FIFA staat in contact met Iran maar houdt vast aan speelschema WK

ZÜRICH (ANP) - De FIFA is voorlopig niet van plan om de wedstrijden van Iran op het WK te verplaatsen naar Mexico. "We hebben regelmatig contact met alle deelnemende landen, waaronder Iran, om de planning voor het WK te bespreken", laat een woordvoerder van de wereldvoetbalbond weten. "FIFA kijkt ernaar uit dat alle deelnemende teams volgens het op 6 december aangekondigde wedstrijdschema zullen spelen."

5 uur geleden
Trainer Flick verlengt contract bij FC Barcelona, zegt voorzitter

BARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick verlengt binnenkort zijn contract bij FC Barcelona. "Dat willen wij en dat wil hij", vertelde de herkozen voorzitter Joan Laporta bij radiozender RAC1.

7 uur geleden
Verdediger Luckassen debuteert in selectie van WK-deelnemer Ghana

ACCRA (ANP) - Derrick Luckassen is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Ghana. De verdediger, geboren in Amsterdam, heeft een uitnodiging ontvangen voor de oefenduels van eind deze maand tegen Oostenrijk en Duitsland.

10 uur geleden
Mbappé kan spelen voor Real tegen ManCity, Bellingham nog niet

MANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.

21 uur geleden