Belgen herstellen zich in Brussel met ruime zege op Polen
BRUSSEL (ANP) - België heeft zich in de Nations League met overtuiging hersteld van de nederlaag van afgelopen vrijdag tegen Oranje. Vijf dagen na het verlies tegen Nederland (1-4) wonnen de Belgen, waar Vitesse-aanvaller Loïs Openda zijn debuut opluisterde met een doelpunt, in Brussel met maar liefst 6-1 van Polen.
België kwam in het Koning Boudewijnstadion nog wel op achterstand toen Robert Lewandowski de Polen na een klein half uur op voorsprong zette. De spits van Bayern München, die aast op een vertrek uit Duitsland, tikte behendig raak met links.
Op slag van rust kwamen de Belgen op gelijke hoogte via Axel Witsel, die vanaf de rand van het zestienmetergebied raak schoot. Na een uur maakte Kevin De Bruyne er op aangeven van Eden Hazard 2-1 van en de kort daarvoor ingevallen Leandro Trossard tilde ruim een kwartier voor het einde de marge naar twee: 3-1. Trossard nam ook het vierde doelpunt voor zijn rekening. Na een corner zelf genomen te hebben, kreeg hij de bal terug en krulde die vervolgens fraai in de bovenhoek.
Slotminuut
Met een schot van afstand maakte verdediger Leander Dendoncker er 5-1 van en Openda bepaalde in de slotminuut de eindstand met een stiftje. Openda, die vanwege een schorsing ontbrak tegen Oranje, kwam in de 84e minuut in de ploeg voor Michy Batshuayi.
De Belgen spelen zaterdag in Cardiff tegen Wales en treden dinsdag weer aan tegen Polen, dat de Nations League was begonnen met een 2-1 zege op Wales.
Meer uit Voetbal
GLASGOW (ANP) - Celtic heeft op de laatste speelronde toch weer de Schotse landstitel veroverd. Daizen Maeda maakte in de 88e minuut een belangrijke treffer (2-1) in het thuisduel met Heart of Midlothian. Het doelpunt van de Japanner werd eerst nog afgekeurd, maar de videoscheidsrechter zag dat hij niet buitenspel stond. Vervolgens bepaalde Callum Osmand in de 98e minuut de eindstand (3-1).
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Robert Lewandowski vertrekt aan het einde van het seizoen bij FC Barcelona. "Na vier jaar vol uitdagingen en hard werk is het tijd om verder te gaan", schrijft de Poolse spits op Instagram. "Ik vertrek met het gevoel dat de missie is volbracht. Vier seizoenen, drie kampioenschappen. Ik zal nooit de liefde vergeten die ik vanaf mijn allereerste dagen van de fans heb gekregen. Catalonië is mijn thuis. Dank aan iedereen die ik tijdens deze prachtige vier jaar heb ontmoet. Barça is terug waar het thuishoort."
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong mist zondag ook de thuiswedstrijd van FC Barcelona tegen Real Betis. "Hij vertelde me dat hij zich niet goed voelt", zei trainer Hansi Flick op een persconferentie. "Dus hij speelt niet."
3 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Mattias Grafström spreekt zaterdag in Istanbul met functionarissen van de Iraanse voetbalbond. Hij wil ze geruststellen over deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mika Godts respecteert dat bondscoach Rudi Garcia van België hem niet heeft opgenomen in zijn selectie voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "De coach heeft zijn keuzes gemaakt en die respecteer ik volledig", meldt de linksbuiten van Ajax op Instagram.
7 uur geledenBIRMINGHAM (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot voelt geen extra druk na de nederlaag van Liverpool bij Aston Villa (4-2). "We moeten ons nu richten op de thuiswedstrijd van volgende week tegen Brentford", zei hij. "Met goed spel moeten we de steun van onze fans verdienen."
8 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Liverpool is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het elftal van trainer Arne Slot verloor met 4-2 bij Aston Villa en zakte daardoor naar de vijfde plaats. Aston Villa is als nummer 4 nu wel zeker van deelname aan de Champions League.
18 uur geleden