Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgen herstellen zich in Brussel met ruime zege op Polen

Belgen herstellen zich in Brussel met ruime zege op Polen

BRUSSEL (ANP) - België heeft zich in de Nations League met overtuiging hersteld van de nederlaag van afgelopen vrijdag tegen Oranje. Vijf dagen na het verlies tegen Nederland (1-4) wonnen de Belgen, waar Vitesse-aanvaller Loïs Openda zijn debuut opluisterde met een doelpunt, in Brussel met maar liefst 6-1 van Polen.

België kwam in het Koning Boudewijnstadion nog wel op achterstand toen Robert Lewandowski de Polen na een klein half uur op voorsprong zette. De spits van Bayern München, die aast op een vertrek uit Duitsland, tikte behendig raak met links.

Op slag van rust kwamen de Belgen op gelijke hoogte via Axel Witsel, die vanaf de rand van het zestienmetergebied raak schoot. Na een uur maakte Kevin De Bruyne er op aangeven van Eden Hazard 2-1 van en de kort daarvoor ingevallen Leandro Trossard tilde ruim een kwartier voor het einde de marge naar twee: 3-1. Trossard nam ook het vierde doelpunt voor zijn rekening. Na een corner zelf genomen te hebben, kreeg hij de bal terug en krulde die vervolgens fraai in de bovenhoek.

Slotminuut

Met een schot van afstand maakte verdediger Leander Dendoncker er 5-1 van en Openda bepaalde in de slotminuut de eindstand met een stiftje. Openda, die vanwege een schorsing ontbrak tegen Oranje, kwam in de 84e minuut in de ploeg voor Michy Batshuayi.

De Belgen spelen zaterdag in Cardiff tegen Wales en treden dinsdag weer aan tegen Polen, dat de Nations League was begonnen met een 2-1 zege op Wales.

Meer uit Voetbal

Messi trefzeker voor Inter Miami bij succesvol debuut Hoyos

DENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.

1 uur geleden
Real Sociedad wint Spaanse beker na strafschoppen

SEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.

9 uur geleden
Kaptein houdt kippenvel over aan teamprestatie Oranjevrouwen

AUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.

9 uur geleden
Veurink spreekt van 'goede uitgangspositie' voor voetbalsters

AUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.

9 uur geleden
Manchester United blijft derde dankzij zege op Chelsea

LONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.

10 uur geleden
Voetbalsters blijven koploper in kwalificatie na 1-1 in Frankrijk

AUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.

10 uur geleden
Tottenham geeft belangrijke zege uit handen in degradatiestrijd

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.

12 uur geleden