Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgen geschokt over Dutroux-uitspraak Israëlische ambassadeur

Belgen geschokt over Dutroux-uitspraak Israëlische ambassadeur

BRUSSEL (ANP) - Belgische politici zijn woedend over een vergelijking die de Israëlische ambassadeur in België heeft getrokken tussen het oorlogsleed in de Gazastrook en het leed dat de Belgische kindermoordenaar Marc Dutroux heeft veroorzaakt.

Ambassadeur Idit Rosenzweig-Abu had de vergelijking op X gemaakt. Na een reactie van de Belgische regering heeft de ambassadeur het bericht aangepast. Maar persbureau Belga meldt dat donderdag Belgische parlementariërs de Belgische regering hebben opgeroepen om de Israëlische ambassadeur officieel op het matje te roepen. In de Kamer zei de Belgische minister van Buitenlandse Zaken Hadja Lahbib dat ze "gechoqueerd" was door de vergelijking. Parlementsleden lieten zich vergelijkbaar uit.

De zaak draait om een fotomontage van de Vlaamse krant De Morgen met vrijgelaten Israëlische gijzelaars en Palestijnse gevangenen. De krant had erbij geschreven dat die slachtoffers "altijd iemands vader of kind" zijn. "Marc Dutroux was ook iemands kind", reageerde de ambassadeur op X, verwijzend naar de kindermoordenaar die in de jaren negentig zes meisjes opsloot en verkrachtte en die nog steeds staat voor een collectief Belgisch trauma.

Gevoelig

De Israëlische ambassadeur vindt dat haar punt wel "overeind blijft". Voor de Vlaamse omroep VRT legde ze uit dat voor haar een "crimineel van Hamas" niet op één lijn gesteld mag worden "met een onschuldige Israëlische gijzelaar".

De situatie ligt politiek extra gevoelig omdat andersom vorige week de Belgische ambassadeur in Israël wel werd ontboden. Dat gebeurde nadat de Belgische premier Alexander De Croo, op reis in Israël, zich aan de grens met Gaza kritisch had uitgelaten over Israëls optreden.

Meer uit Buitenland

Grootste deel Tsjernihiv zonder stroom na Russische droneaanval

TSJERNIHIV (ANP/RTR) - Het grootste deel van de Oekraïense regio Tsjernihiv is zonder stroom komen te zitten na een Russische droneaanval, meldt de lokale gouverneur. Er zijn reparatiewerkzaamheden bezig om de schade te herstellen.

56 minuten geleden
WSJ: Iran vuurde raketten af richting basis in Indische Oceaan

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran heeft onlangs twee ballistische raketten afgevuurd richting de Amerikaans-Britse militaire basis op Diego Garcia in de Indische Oceaan. Dat bevestigt het Iraanse persbureau Mehr na berichtgeving van The Wall Street Journal.

5 uur geleden
Iran praat met Japan over toegang Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP) - Iran is bereid om Japanse schepen door de Straat van Hormuz te laten varen. Dat heeft de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gezegd in een interview met het Japanse persbureau Kyodo.

5 uur geleden
New York Times wint zaak rond persvrijheid Pentagon

NEW YORK (ANP) - Het besluit van de regering-Trump om de activiteiten van verslaggevers in het Pentagon aan banden te leggen, is in strijd met de Amerikaanse grondwet. Dat heeft een rechter vrijdag bepaald in een zaak die was aangespannen door The New York Times, meldt de krant.

7 uur geleden
Trump overweegt militaire operaties Iran af te schalen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt te overwegen om de militaire operaties tegen Iran af te schalen. Hij begon drie weken geleden samen met Israël met het aanvallen van het land en claimt dat de oorlog zo goed als afgerond is.

8 uur geleden
Trump sluit staakt-het-vuren in Iran uit

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.

12 uur geleden
VS sturen 2500 extra mariniers naar Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.

16 uur geleden