Belg Wellens soleert naar ritzege in Tour de France
CARCASSONNE (ANP) - De Belg Tim Wellens heeft de vijftiende etappe van de Tour de France gewonnen. Het was een rit van Muret naar Carcassonne met op 50 kilometer voor de streep nog een lastige klim. Wellens sprong op ruim 40 kilometer voor de finish weg uit een kopgroep en bereikte solo de eindstreep. Op anderhalve minuut eindigde zijn landgenoot Victor Campenaerts als tweede. De Fransman Julian Alaphilippe won de sprint om de derde plaats.
Wellens (34) is bij de ploeg UAE Team Emirates een belangrijke helper van geletruidrager Tadej Pogacar, maar de Belgisch kampioen mocht in de vijftiende etappe voor eigen succes gaan. Dankzij zijn zege in Carcassonne heeft hij nu ritzeges in alle drie de grote rondes achter zijn naam. Zowel in de Giro als in de Vuelta won Wellens eerder twee etappes.
Maandag volgt de tweede rustdag van deze Tour. Een dag later wacht een zware klus met de rit naar de top van de Mont Ventoux.
Côte de Sorèze
Een valpartij vroeg in de rit veroorzaakte een splitsing in het peloton. Wittetruidrager Florian Lipowitz was een van de slachtoffers. De Duitser moest in de achtervolging, net als onder anderen de Deen Jonas Vingegaard. Toen zij terugkeerden in de groep was een groep renners al ten aanval getrokken, onder hen Mathieu van der Poel, Pascal Eenkhoorn en de Belg Wout van Aert. Van der Poel pakte de 20 punten bij de tussensprint na 59 kilometer.
Kort voor de Côte de Sorèze, de tweede klim van de dag, viel de omvangrijke kopgroep uit elkaar. Zes renners bleven vooraan over, onder wie de Amerikaan Quinn Simmons, de Australiër Michael Storer en Wellens. De Spanjaard Carlos Rodríguez sloot ook aan, net als onder anderen de Fransman Warren Barguil en de Rus Aleksandr Vlasov.
Geen samenwerking
Op de klim van de tweede categorie waren Simmons en Storer de eerste aanvallers. In eerste instantie sloten alleen Wellens en Campenaerts aan. Het viertal werd een achttal, waaruit Wellens demarreerde op ruim 40 kilometer van de finish.
Met nog 30 kilometer te gaan, voornamelijk in dalende lijn, had Wellens al een voorsprong van een minuut. Achter hem was er geen sprake meer van samenwerking. Campenaerts bleef nog net buiten bereik van een sprintende groep. Alaphilippe klopte daarna Van Aert en leek te denken dat hij daarmee de rit gewonnen had.
Meer uit Sport
MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
13 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
13 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
16 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
17 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
19 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 dag geleden