Belg Verschueren kopt Sparta naar gelijkspel (1-1) tegen AZ
ROTTERDAM (ANP) - AZ is in de Eredivisie verder achterop geraakt bij FC Twente. De Alkmaarders kwamen bij Sparta Rotterdam niet verder dan een gelijkspel: 1-1. AZ heeft nu 7 punten minder dan FC Twente, dat derde staat. De nummer 3 mag komend seizoen meedoen aan de voorronden van de Champions League.
AZ speelde zonder de geschorste Riechedly Bazoer. Bruno Martins Indi zou hem vervangen, maar de verdediger bleek niet fit genoeg nadat hij afgelopen week ziek was geweest. Alexandre Penetra kreeg daardoor een kans.
De eerste kansjes waren voor Sparta. AZ opende echter de score. Na een goede aanval over links kwam de bal, na een overstapje van Sven Mijnans, in de 25e minuut bij Yukinari Sugawara. De Japanner schoot de bal hard in de linkerbenedenhoek: 0-1. Sugawara is daarmee de zesde Japanner met een doelpunt in de Eredivisie dit seizoen. Nog niet eerder scoorden er zoveel verschillende Japanners in een Eredivisie-jaargang.
Blessure
Na een klein uur spelen viel Sugawara uit met een blessure. De 20-jarige Finn Stam verving hem en maakte daarmee zijn debuut op het hoogste niveau in Nederland.
Twee invallers van Sparta stonden een kwartier voor tijd aan de basis van de gelijkmaker. Pelle Clement stuurde Charles-Andreas Brym weg. De Canadees gaf de bal goed voor op de Belg Arno Verschueren, die scoorde met het hoofd: 1-1.
Sparta blijft door het gelijkspel op de negende plaats staan in de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Trainer Francesco Farioli staat met FC Porto in de kwartfinale van de Europa League. Hij won met zijn ploeg ook het thuisduel met VfB Stuttgart (2-0) , na een zege vorige week in Duitsland. William Gomes en Victor Froholdt maakten de doelpunten voor de thuisploeg, waar de Nederlander Pablo Rosario een basisplaats had.
3 uur geledenPRAAG (ANP) - Sven Mijnans was trots op AZ na de gewonnen uitwedstrijd tegen Sparta Praag (0-4) in de achtste finale van de Conference League. "Ik denk dat we het gewoon heel goed hebben gedaan", zei de aanvoerder van de club uit Alkmaar.
3 uur geledenPRAAG (ANP) - AZ staat in de kwartfinale van de Conference League. De club was in de uitwedstrijd veel te sterk voor Sparta Praag (0-4), na een mager uitgevallen zege vorige week in Alkmaar (2-1).
4 uur geledenFREIBURG (ANP) - SC Freiburg heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van de Europa League na een 5-1-thuisoverwinning op KRC Genk. Celta de Vigo heeft zich ook bij de laatste acht gevoegd door met 2-0 te winnen op bezoek bij Olympique Lyon. In de kwartfinale treffen Freiburg en Celta de Vigo elkaar.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalsters hebben in Iran een heldenonthaal gekregen na hun terugkeer uit Australië. Op een centraal plein in Teheran werd het team gehuldigd voor duizenden toeschouwers. "Het is duidelijk dat deze sporters loyaal zijn aan hun thuisland, de vlag, de leider en de revolutie", zei voorzitter van de Iraanse voetbalbond Mehdi Taj terwijl hij naast de speelsters op een podium stond. Op een groot reclamebord op het plein was de selectie te zien met de tekst "mijn keuze, mijn thuisland".
5 uur geledenPRAAG (ANP) - Aanvaller Ro-Zangelo Daal begint om 21.00 uur met AZ aan het uitduel met Sparta Praag in de achtste finales van de Conference League. De vleugelaanvaller viel zondag tijdens het thuisduel met Heracles Almelo geblesseerd uit, maar is op tijd hersteld.
6 uur geledenZÜRICH (ANP) - Elk team in een vrouwencompetitie van de FIFA is voortaan verplicht om ten minste één vrouwelijke hoofd- of assistent-coach in dienst te hebben. Dit maakt deel uit van een reeks nieuwe regels van de wereldvoetbalbond, gericht op het vergroten van het aantal vrouwen dat op het hoogste niveau als coach actief is.
7 uur geleden