Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belg Verschueren kopt Sparta naar gelijkspel (1-1) tegen AZ

Belg Verschueren kopt Sparta naar gelijkspel (1-1) tegen AZ

ROTTERDAM (ANP) - AZ is in de Eredivisie verder achterop geraakt bij FC Twente. De Alkmaarders kwamen bij Sparta Rotterdam niet verder dan een gelijkspel: 1-1. AZ heeft nu 7 punten minder dan FC Twente, dat derde staat. De nummer 3 mag komend seizoen meedoen aan de voorronden van de Champions League.

AZ speelde zonder de geschorste Riechedly Bazoer. Bruno Martins Indi zou hem vervangen, maar de verdediger bleek niet fit genoeg nadat hij afgelopen week ziek was geweest. Alexandre Penetra kreeg daardoor een kans.

De eerste kansjes waren voor Sparta. AZ opende echter de score. Na een goede aanval over links kwam de bal, na een overstapje van Sven Mijnans, in de 25e minuut bij Yukinari Sugawara. De Japanner schoot de bal hard in de linkerbenedenhoek: 0-1. Sugawara is daarmee de zesde Japanner met een doelpunt in de Eredivisie dit seizoen. Nog niet eerder scoorden er zoveel verschillende Japanners in een Eredivisie-jaargang.

Blessure

Na een klein uur spelen viel Sugawara uit met een blessure. De 20-jarige Finn Stam verving hem en maakte daarmee zijn debuut op het hoogste niveau in Nederland.

Twee invallers van Sparta stonden een kwartier voor tijd aan de basis van de gelijkmaker. Pelle Clement stuurde Charles-Andreas Brym weg. De Canadees gaf de bal goed voor op de Belg Arno Verschueren, die scoorde met het hoofd: 1-1.

Sparta blijft door het gelijkspel op de negende plaats staan in de Eredivisie.

Meer uit Voetbal

Mexicaanse president geeft veiligheidsgarantie voor WK voetbal

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.

59 minuten geleden
Real Madrid staat 100 procent achter Vinícius in racismezaak

MADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.

2 uur geleden
Carleer valt af bij Oranje-voetbalsters, Levels opgeroepen

ZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.

3 uur geleden
Marokkaans international Hakimi staat terecht voor verkrachting

PARIJS (ANP/RTR) - Marokkaans international Achraf Hakimi (27) moet zich voor de rechter verantwoorden voor verkrachting. Dat heeft de voetballer van Paris Saint-Germain dinsdag in een bericht op X bekendgemaakt. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.

4 uur geleden
United wint van Everton en staat vierde in Premier League

LIVERPOOL (ANP) - Benjamin Sesko heeft Manchester United aan een uitzege op Everton geholpen. De invaller maakte in de 71e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd: 0-1.

18 uur geleden
UEFA schorst Prestianni na vermeend racisme voor return in Madrid

NYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.

1 dag geleden
Advocaat stopt per direct als bondscoach van WK-deelnemer Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.

1 dag geleden