Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belg Verschueren kopt Sparta naar gelijkspel (1-1) tegen AZ

Belg Verschueren kopt Sparta naar gelijkspel (1-1) tegen AZ

ROTTERDAM (ANP) - AZ is in de Eredivisie verder achterop geraakt bij FC Twente. De Alkmaarders kwamen bij Sparta Rotterdam niet verder dan een gelijkspel: 1-1. AZ heeft nu 7 punten minder dan FC Twente, dat derde staat. De nummer 3 mag komend seizoen meedoen aan de voorronden van de Champions League.

AZ speelde zonder de geschorste Riechedly Bazoer. Bruno Martins Indi zou hem vervangen, maar de verdediger bleek niet fit genoeg nadat hij afgelopen week ziek was geweest. Alexandre Penetra kreeg daardoor een kans.

De eerste kansjes waren voor Sparta. AZ opende echter de score. Na een goede aanval over links kwam de bal, na een overstapje van Sven Mijnans, in de 25e minuut bij Yukinari Sugawara. De Japanner schoot de bal hard in de linkerbenedenhoek: 0-1. Sugawara is daarmee de zesde Japanner met een doelpunt in de Eredivisie dit seizoen. Nog niet eerder scoorden er zoveel verschillende Japanners in een Eredivisie-jaargang.

Blessure

Na een klein uur spelen viel Sugawara uit met een blessure. De 20-jarige Finn Stam verving hem en maakte daarmee zijn debuut op het hoogste niveau in Nederland.

Twee invallers van Sparta stonden een kwartier voor tijd aan de basis van de gelijkmaker. Pelle Clement stuurde Charles-Andreas Brym weg. De Canadees gaf de bal goed voor op de Belg Arno Verschueren, die scoorde met het hoofd: 1-1.

Sparta blijft door het gelijkspel op de negende plaats staan in de Eredivisie.

Meer uit Voetbal

FC Groningen en NAC Breda beginnen 2026 met gelijkspel

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.

10 uur geleden
PSV-spits Pepi breekt onderarm en wordt zondag geopereerd

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.

10 uur geleden
Egypte ten koste van Ivoorkust naar halve finales Afrika Cup

AGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.

10 uur geleden
PSV begint jaar goed en boekt twaalfde zege op rij in Eredivisie

EINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.

10 uur geleden
FC Twente moet genoegen nemen met punt tegen PEC Zwolle

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.

12 uur geleden
PSV-spits Pepi valt na maken doelpunt uit met blessure

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.

12 uur geleden
Bayer Leverkusen thuis hard onderuit tegen VfB Stuttgart

LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.

12 uur geleden