Belg Van Moer soleert naar ritzege in Critérium du Dauphiné
ISSOIRE (ANP) - De Belg Brent Van Moer heeft de eerste etappe van het Critérium du Dauphiné gewonnen. Het was een rit over 182 kilometer met start en finish in Issoire. De renner van Lotto Soudal bleef in de slotfase alleen voorop over van een kopgroep van oorspronkelijk vier vluchters. Het peloton kwam in de laatste kilometers amper dichterbij.
De Italiaan Sonny Colbrelli won de sprint om de tweede plaats, voor de Fransman Clément Venturini. Van Moer boekte zijn eerste profzege een week nadat een blunder hem de winst in de Ronde van Limburg had gekost. Daar nam hij in de laatste kilometer als eenzame vluchter de verkeerde afslag en reed hij niet richting finishdoek maar in het spoor van auto's die van het parcours werden geleid. "Natuurlijk was ik enorm teleurgesteld, maar dit maakt natuurlijk alles goed", vertelde de 23-jarige Belg die in 2019 als grote belofte naar de profs overstapte. "Ik wilde laten zien dat ik een koers kan afmaken."
Na het wegvallen van de Amerikaan Ian Garrison reden nog drie koplopers lang voorop met een voorsprong die maximaal 5 minuten bedroeg. De Oostenrijker Patrick Gamper, de Fransman Cyril Gautier en Van Moer deden op het oog een kansloze poging een massasprint te voorkomen. Maar op het lokale circuit met telkens twee klimmetjes hield het drietal lang stand. De laatste keer dat de Col de la Croix des Gardes moest worden bedwongen - op ruim 15 kilometer voor de finish - ging Van Moer alleen in de aanval.
Voorsprong
Van Moer had eenmaal boven nog een voorsprong van een minuut op het inmiddels jagende peloton. Dalend richting Issoire hield hij verrassend stand. "Ongelooflijk om hier, tussen al die grote namen, mijn eerste profzege te boeken", sprak de Belg. "Het plan was meegaan in een ontsnapping en hopen dat er een paar goede renners bij zouden zitten."
De Dauphiné gaat maandag verder met een rit van Brioude naar Saugues. De lastigste etappes van de achtdaagse rittenkoers door Frankrijk zijn komend weekeinde.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - AC Milan en Juventus hebben voor de tweede keer dit seizoen 0-0 gespeeld in de Serie A. Dit keer was San Siro in Milaan het decor van een saaie wedstrijd zonder doelpunten tussen twee grootmachten in het voetbal. Milan en Juventus kunnen als nummers 3 en 4 in de stand een ticket voor deelname aan de Champions League veiligstellen.
2 uur geledenDEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.
7 uur geledenLUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.
8 uur geledenLUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.
10 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.
10 uur geledenJEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.
11 uur geleden