Belg Van Moer soleert naar ritzege in Critérium du Dauphiné
ISSOIRE (ANP) - De Belg Brent Van Moer heeft de eerste etappe van het Critérium du Dauphiné gewonnen. Het was een rit over 182 kilometer met start en finish in Issoire. De renner van Lotto Soudal bleef in de slotfase alleen voorop over van een kopgroep van oorspronkelijk vier vluchters. Het peloton kwam in de laatste kilometers amper dichterbij.
De Italiaan Sonny Colbrelli won de sprint om de tweede plaats, voor de Fransman Clément Venturini. Van Moer boekte zijn eerste profzege een week nadat een blunder hem de winst in de Ronde van Limburg had gekost. Daar nam hij in de laatste kilometer als eenzame vluchter de verkeerde afslag en reed hij niet richting finishdoek maar in het spoor van auto's die van het parcours werden geleid. "Natuurlijk was ik enorm teleurgesteld, maar dit maakt natuurlijk alles goed", vertelde de 23-jarige Belg die in 2019 als grote belofte naar de profs overstapte. "Ik wilde laten zien dat ik een koers kan afmaken."
Na het wegvallen van de Amerikaan Ian Garrison reden nog drie koplopers lang voorop met een voorsprong die maximaal 5 minuten bedroeg. De Oostenrijker Patrick Gamper, de Fransman Cyril Gautier en Van Moer deden op het oog een kansloze poging een massasprint te voorkomen. Maar op het lokale circuit met telkens twee klimmetjes hield het drietal lang stand. De laatste keer dat de Col de la Croix des Gardes moest worden bedwongen - op ruim 15 kilometer voor de finish - ging Van Moer alleen in de aanval.
Voorsprong
Van Moer had eenmaal boven nog een voorsprong van een minuut op het inmiddels jagende peloton. Dalend richting Issoire hield hij verrassend stand. "Ongelooflijk om hier, tussen al die grote namen, mijn eerste profzege te boeken", sprak de Belg. "Het plan was meegaan in een ontsnapping en hopen dat er een paar goede renners bij zouden zitten."
De Dauphiné gaat maandag verder met een rit van Brioude naar Saugues. De lastigste etappes van de achtdaagse rittenkoers door Frankrijk zijn komend weekeinde.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
45 minuten geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
3 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
19 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
20 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
22 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
23 uur geleden