Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belg Van Moer soleert naar ritzege in Critérium du Dauphiné

Belg Van Moer soleert naar ritzege in Critérium du Dauphiné

ISSOIRE (ANP) - De Belg Brent Van Moer heeft de eerste etappe van het Critérium du Dauphiné gewonnen. Het was een rit over 182 kilometer met start en finish in Issoire. De renner van Lotto Soudal bleef in de slotfase alleen voorop over van een kopgroep van oorspronkelijk vier vluchters. Het peloton kwam in de laatste kilometers amper dichterbij.

De Italiaan Sonny Colbrelli won de sprint om de tweede plaats, voor de Fransman Clément Venturini. Van Moer boekte zijn eerste profzege een week nadat een blunder hem de winst in de Ronde van Limburg had gekost. Daar nam hij in de laatste kilometer als eenzame vluchter de verkeerde afslag en reed hij niet richting finishdoek maar in het spoor van auto's die van het parcours werden geleid. "Natuurlijk was ik enorm teleurgesteld, maar dit maakt natuurlijk alles goed", vertelde de 23-jarige Belg die in 2019 als grote belofte naar de profs overstapte. "Ik wilde laten zien dat ik een koers kan afmaken."

Na het wegvallen van de Amerikaan Ian Garrison reden nog drie koplopers lang voorop met een voorsprong die maximaal 5 minuten bedroeg. De Oostenrijker Patrick Gamper, de Fransman Cyril Gautier en Van Moer deden op het oog een kansloze poging een massasprint te voorkomen. Maar op het lokale circuit met telkens twee klimmetjes hield het drietal lang stand. De laatste keer dat de Col de la Croix des Gardes moest worden bedwongen - op ruim 15 kilometer voor de finish - ging Van Moer alleen in de aanval.

Voorsprong

Van Moer had eenmaal boven nog een voorsprong van een minuut op het inmiddels jagende peloton. Dalend richting Issoire hield hij verrassend stand. "Ongelooflijk om hier, tussen al die grote namen, mijn eerste profzege te boeken", sprak de Belg. "Het plan was meegaan in een ontsnapping en hopen dat er een paar goede renners bij zouden zitten."

De Dauphiné gaat maandag verder met een rit van Brioude naar Saugues. De lastigste etappes van de achtdaagse rittenkoers door Frankrijk zijn komend weekeinde.

Meer uit Sport

Snowboardster Dekker strandt op Spelen in achtste finale

LIVIGNO (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is er op de Olympische Spelen niet in geslaagd de kwartfinales op de parallelreuzenslalom te bereiken. De 29-jarige Nederlandse lag in haar achtste finale tegen de Oostenrijkse Sabine Payer lange tijd voorop, maar in het slot van haar race gaf ze die voorsprong in het Livigno Snow Park uit handen. Payer passeerde de finish 0,13 seconde eerder dan Dekker.

13 minuten geleden
Skiester Johnson wint afdaling na zware crash landgenote Vonn

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Amerikaanse skiester Breezy Johnson heeft met minimaal verschil de olympische afdaling gewonnen. Op de fraaie piste Olimpia delle Tofane in Cortina d'Ampezzo was de regerend wereldkampioene 4 honderdsten van een seconde sneller dan Emma Aicher uit Duitsland. De Italiaanse Sofia Goggia eindigde voor eigen publiek als derde op 0,59 seconde.

17 minuten geleden
Hockeyers winnen opnieuw moeizaam van Spanje in Pro League

VALENCIA (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben ook hun tweede Pro League-duel met Spanje met veel moeite gewonnen. In Valencia maakte Duco Telgenkamp in de slotfase het winnende doelpunt: 2-3. Oranje verspeelde een 2-0-voorsprong, die was ontstaan door treffers van Pepijn van der Heijden en Telgenkamp.

25 minuten geleden
Nederland na verlies in dubbel achter in Davis Cup tegen India

BENGALURU (ANP) - Nederland is op een 2-1-achterstand gekomen in de Davis Cup-ontmoeting met India. Sander Arends en David Pel verloren zondag het dubbelspel van Yuki Bhambri en Dhakshineswar Suresh in drie sets: 6-7 (0) 6-3 6-7 (6). Er volgen nog twee enkelspelen in het duel in de kwalificaties van het landentoernooi.

26 minuten geleden
Skiester Vonn crasht al snel tijdens olympische afdaling

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Amerikaanse skivedette Lindsey Vonn is al vroeg tijdens haar olympische afdaling ten val gekomen. De 41-jarige olympisch kampioen van 2010 had in Cortina d'Ampezzo veel ogen op zich gericht door met een kunstknie en gescheurde kruisband aan de start te verschijnen, maar het ging al snel mis.

1 uur geleden
Kok kijkt uit naar haar olympisch debuut op de 1000 meter 

MILAAN (ANP) - Femke Kok kijkt ernaar uit te beginnen aan het olympisch schaatstoernooi. De 25-jarige Friezin komt in het Milano Speed Skating Stadium drie keer in actie, waarvan de 1000 meter op maandag de eerste afstand is.

1 uur geleden
Hockeysters opnieuw oppermachtig tegen China in Pro League

GUANGZHOU (ANP) - De hockeysters van Oranje hebben ook hun tweede Pro League-duel met gastland China overtuigend gewonnen. De olympisch kampioen versloeg de verliezend finalist van 2024 in Parijs met 6-1. Felice Albers en Marijn Veen scoorden in Guangzhou ieder twee keer, Frédérique Matla en Yibbi Jansen één keer.

1 uur geleden