Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belg Van Aert soleert naar zege in Strade Bianche

Belg Van Aert soleert naar zege in Strade Bianche

SIENA (ANP) - De Nederlandse wielerploeg Jumbo-Visma heeft in de eerste 'klassieker' van het hervatte wielerseizoen meteen succes geboekt. Kopman Wout van Aert won op magistrale wijze de Strade Bianche. De Belg ontsnapte op 12 kilometer van de finish uit een kopgroep van vijf en hield stand tot aan de meet in Siena.

De zege kwam niet eens als een grote verassing, want Van Aert was in de vorige twee edities van de woeste koers door de heuvels van Toscane als derde geëindigd. De Italiaan Davide Formolo (Team Emirates) eindigde op een halve minuut als tweede. Hij was in het gezelschap van de Duitse kampioen Maximilian Schachmann (Bora-hansgrohe).

Mathieu van der Poel, vooraf bestempeld als een van de grote favorieten, moest te vroeg in de wedstrijd lossen en speelde geen rol van betekenis meer. Hij reed de race wel uit, maar kwam op vele minuten na Van Aert, jarenlang zijn grote rivaal in het veldrijden, binnen.

Zware omstandigheden

De Strade Bianche werd verreden onder zware omstandigheden, met name door de hitte. De vele onverharde stroken waren gortdroog en de renners wierpen hoge stofwolken op bij het passeren van de grindpaden. De koers ontbrandde al op zo'n 60 kilometer voor het einde, toen een selecte groep zich losmaakte.

De Fransman Julian Alaphilippe, de winnaar van vorig jaar, en Van der Poel waren daar al niet meer bij. De Nederlandse troef was kort daarvoor wel actief vooraan en brak in feite de koers open, maar hij stond ineens stil langs de kant met pech. De kopman van Alpecin-Fenix kon daarna niet meer aanhaken bij de voorste groep.

De Deen Jakob Fuglsang (Astana) leek aanvankelijk de sterkste. Hij demarreerde op de langste grindstrook (11 kilometer lang) en reed lang alleen aan kop. Vijf renners sloten aan. Naast Van Aert, Formolo en Schachmann waren dat Greg Van Avermaet (CCC) en Alberto Bettiol (Education First). Schachmann en Bettiol probeerden het op 20 kilometer van de finish, maar zij kwamen niet weg. Dat lukte Van Aert wel toen Van Avermaet vooraan was afgehaakt. Hij sprong weg op de laatste steile, onverharde klim en slaagde erin een gaatje te slaan. De laatste kilometers waren zwaar, maar de Belg viel niet meer stil.

Meer uit Sport

Hoole opnieuw Nederlands kampioen tijdrijden

SURHUISTERVEEN (ANP) - Daan Hoole heeft zijn Nederlandse titel tijdrijden geprolongeerd. De 26-jarige renner van Lidl-Trek was de snelste op het traject van 36,8 kilometer in Surhuisterveen. Hij klokte 36.20 minuten en was 20 seconden sneller dan Dylan van Baarle (36.40). Axel van der Tuuk reed naar het brons in een tijd van 36.45.

3 uur geleden
Atlete Bol derde op 400 meter vlak in Gouden Spike Ostrava

OSTRAVA (ANP) - Femke Bol heeft haar eerste uitstapje naar de 400 meter vlak in dit buitenseizoen niet kunnen bekronen met een overwinning. De specialiste op de 400 meter horden eindigde bij de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava als derde in 49,98 seconden.

4 uur geleden
Bredewold onttroont Markus als Nederlands kampioene tijdrijden

SURHUISTERVEEN (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft Riejanne Markus onttroond als Nederlands kampioene tijdrijden. De 25-jarige Bredewold verraste in de titelstrijd over 32 kilometer in Surhuisterveen met de beste tijd (40.23 minuten). Markus, die de afgelopen twee jaar de titel veroverde, gaf negen seconden toe op Bredewold en moest genoegen nemen met het zilver (40.32). Lieke Nooijen (40.57) fietste naar het brons.

5 uur geleden
Sporttribunaal CAS stelt AZ in het gelijk in zaak tegen UEFA

ALKMAAR (ANP) - AZ is door sporttribunaal CAS in het gelijk gesteld in een zaak tegen de UEFA. De Europese voetbalbond legde de Alkmaarse voetbalclub een boete van 40.000 euro op voor de ongeregeldheden in oktober 2023 rond de wedstrijd tegen Legia Warschau in de Conference League.

5 uur geleden
Griekspoor wint op Mallorca eerste partij na opgave Roland Garros

SANTA PONÇA (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zijn eerste wedstrijd sinds zijn opgave tijdens Roland Garros gewonnen. De nummer 1 van Nederland versloeg in de tweede ronde van het grastoernooi van Mallorca de Amerikaan Ethan Quinn met 7-5 6-4.

5 uur geleden
Kopman Vingegaard met Van Aert, Jorgenson en Yates de Tour in

DEN HAAG (ANP) - Kopman Jonas Vingegaard van de Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike krijgt in de komende Tour de France hulp van onder anderen de Belg Wout van Aert, de Amerikanen Matteo Jorgenson en Sepp Kuss en de Brit Simon Yates. Yates won dit jaar de Ronde van Italië, Jorgenson schreef Parijs-Nice op zijn naam.

8 uur geleden
Messi met Inter Miami naar achtste finales WK voor clubteams

MIAMI (ANP) - Lionel Messi heeft zich met Inter Miami geplaatst voor de achtste finales van het WK voor clubteams. De Amerikanen speelden in de laatste groepswedstrijd gelijk tegen Palmeiras uit Brazilië: 2-2.

15 uur geleden