Belg Trossard helpt Arsenal voorbij Everton
LIVERPOOL (ANP) - Arsenal heeft in de Engelse voetbalcompetitie de aansluiting met koploper Manchester City behouden. De Londenaren versloegen Everton na rust: 0-1. Arsenal is woensdag de eerste tegenstander van PSV in de groepsfase van de Champions League.
Leandro Trossard maakte in de 69e minuut het doelpunt. De Belg was het eindpunt van een vlotte aanval, waarbij de Noorse aanvoerder Martin Ødegaard de bal diep gaf op Bukayo Saka. Saka legde bal terug op Trossard, die met links, via de binnenkant van de paal, scoorde.
Trossard startte op de bank en verving halverwege de eerste helft de geblesseerd uitgevallen Braziliaanse aanvaller Gabriel Martinelli. Bij Everton deed de Nederlander Arnaut Danjuma het gehele duel mee.
Arsenal heeft na vijf wedstrijden, net als Tottenham Hotspur en Liverpool, 13 punten. Manchester City staat op 15 punten. Volgend weekeinde ontvangt Arsenal in de Premier League Tottenham Hotspur.
Meer uit Voetbal
PUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.
1 uur geledenHEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
11 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
14 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
18 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
19 uur geleden