Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belg Merlier sprint naar ritwinst in Giro

Belg Merlier sprint naar ritwinst in Giro

NOVARA (ANP) - De Belg Tim Merlier heeft de tweede etappe van de Ronde van Italië gewonnen, een overwegend vlakke rit van Stupinigi naar Novara over 179 kilometer. De sprinter van Alpecin-Fenix was de beste in de massasprint voor de Italianen Giacomo Nizzolo en Elia Viviani. Dylan Groenewegen, terug na een schorsing van negen maanden, passeerde als vierde de finish.

De leiderstrui bleef in handen van de Italiaan Filippo Ganna. De renner van Ineos Grenadiers had zaterdag met overmacht de openingstijdrit gewonnen. Maandag is er een lastige rit van Biella naar Canale over 190 kilometer met onderweg drie heuvels die meetellen voor de bergprijs.

Voor de 28-jarige Belg was het de dertiende zege, de vierde in 2021. In maart won hij binnen zeventien dagen Le Samyn, de GP Jean-Pierre Monseré en de Bredene Koksijde Classic. "Ik ben dolgelukkig", zei Merlier na zijn eerste ritzege in een grote ronde. "Ik wist dat er een rotonde lag kort voor de finish. Daar moest ik in een goede positie zitten. Dat lukte, daarna heb ik alleen maar gedacht: sneller, sneller. Ik begon de sprint van ver en het klopte allemaal."

Minuut stilte

Het peloton was vroeg in de middag vertrokken na een minuut stilte voor de precies tien jaar geleden overleden Wouter Weylandt. De Belgische coureur overleed aan de gevolgen van een val in de Giro. Eenmaal op weg kozen drie Italianen de aanval: Filippo Tagliani, Umberto Marengo en Vincenzo Albanese. De laatste moest 80 kilometer voor de streep zijn medevluchters laten lopen na materiaalpech.

Het peloton controleerde, met name de ploegen Jumbo-Visma (Groenewegen) en Lotto Soudal van de Australische sprinter Caleb Ewan. Met nog ruim 25 kilometer te gaan was het ook voor het overgebleven duo vooraan voorbij. Bij de tussensprint om bonificatieseconden meldde zich naast Ganna (3 seconden) ook Remco Evenepoel, die 2 seconden pakte. De jonge Belg klom naar de vierde plaats in het algemeen klassement, op 20 seconden van Ganna en gelijk met zijn ploeggenoot João Almeida, met wie hij vooralsnog het kopmanschap bij Deceuninck - Quick-Step deelt. De naaste belagers van Ganna zijn diens landgenoot Edoardo Affini en de Noor Tobias Foss, beiden van Jumbo-Visma.

Meer uit Sport

Trucker Van den Brink wint opnieuw in Dakar Rally

WADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.

12 uur geleden
Canadese tennisser Raonic beëindigt carrière

OTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.

22 uur geleden
Hoolwerf moet bij EK genoegen nemen met zilver op massastart

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.

1 dag geleden
Del Grosso opnieuw Nederlands kampioen veldrijden

HUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.

1 dag geleden
Bobsleeërs in viermansbob dertiende in St. Moritz

ST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.

1 dag geleden
Schaatsster Hoogendoorn pakt EK-zilver op 1000 meter

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.

1 dag geleden
Poolse tennissers winnen voor het eerst United Cup

SYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.

1 dag geleden