Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belg Merlier sprint naar ritwinst in Giro

Belg Merlier sprint naar ritwinst in Giro

NOVARA (ANP) - De Belg Tim Merlier heeft de tweede etappe van de Ronde van Italië gewonnen, een overwegend vlakke rit van Stupinigi naar Novara over 179 kilometer. De sprinter van Alpecin-Fenix was de beste in de massasprint voor de Italianen Giacomo Nizzolo en Elia Viviani. Dylan Groenewegen, terug na een schorsing van negen maanden, passeerde als vierde de finish.

De leiderstrui bleef in handen van de Italiaan Filippo Ganna. De renner van Ineos Grenadiers had zaterdag met overmacht de openingstijdrit gewonnen. Maandag is er een lastige rit van Biella naar Canale over 190 kilometer met onderweg drie heuvels die meetellen voor de bergprijs.

Voor de 28-jarige Belg was het de dertiende zege, de vierde in 2021. In maart won hij binnen zeventien dagen Le Samyn, de GP Jean-Pierre Monseré en de Bredene Koksijde Classic. "Ik ben dolgelukkig", zei Merlier na zijn eerste ritzege in een grote ronde. "Ik wist dat er een rotonde lag kort voor de finish. Daar moest ik in een goede positie zitten. Dat lukte, daarna heb ik alleen maar gedacht: sneller, sneller. Ik begon de sprint van ver en het klopte allemaal."

Minuut stilte

Het peloton was vroeg in de middag vertrokken na een minuut stilte voor de precies tien jaar geleden overleden Wouter Weylandt. De Belgische coureur overleed aan de gevolgen van een val in de Giro. Eenmaal op weg kozen drie Italianen de aanval: Filippo Tagliani, Umberto Marengo en Vincenzo Albanese. De laatste moest 80 kilometer voor de streep zijn medevluchters laten lopen na materiaalpech.

Het peloton controleerde, met name de ploegen Jumbo-Visma (Groenewegen) en Lotto Soudal van de Australische sprinter Caleb Ewan. Met nog ruim 25 kilometer te gaan was het ook voor het overgebleven duo vooraan voorbij. Bij de tussensprint om bonificatieseconden meldde zich naast Ganna (3 seconden) ook Remco Evenepoel, die 2 seconden pakte. De jonge Belg klom naar de vierde plaats in het algemeen klassement, op 20 seconden van Ganna en gelijk met zijn ploeggenoot João Almeida, met wie hij vooralsnog het kopmanschap bij Deceuninck - Quick-Step deelt. De naaste belagers van Ganna zijn diens landgenoot Edoardo Affini en de Noor Tobias Foss, beiden van Jumbo-Visma.

Meer uit Sport

Sinner wint in Rome vijfde masterstoernooi van 2026

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.

6 uur geleden
Di Giannantonio wint GP van Catalonië na chaotische race

BARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.

7 uur geleden
Vingegaard boekt tweede ritzege Giro, Eulálio behoudt roze trui

CORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.

7 uur geleden
Verstappen sluit 24 uur van Nürburgring na pech af op 38e plaats

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.

10 uur geleden
Wielrenster Bredewold wint Ronde van Baskenland voor vrouwen

SAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.

10 uur geleden
Verstappen lijkt na probleem zege Nürburgring te kunnen vergeten

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.

13 uur geleden
Verstappen rijdt 's nachts goede stint bij 24 uur van Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.

17 uur geleden