Belg Merlier sprint naar ritwinst in Giro
NOVARA (ANP) - De Belg Tim Merlier heeft de tweede etappe van de Ronde van Italië gewonnen, een overwegend vlakke rit van Stupinigi naar Novara over 179 kilometer. De sprinter van Alpecin-Fenix was de beste in de massasprint voor de Italianen Giacomo Nizzolo en Elia Viviani. Dylan Groenewegen, terug na een schorsing van negen maanden, passeerde als vierde de finish.
De leiderstrui bleef in handen van de Italiaan Filippo Ganna. De renner van Ineos Grenadiers had zaterdag met overmacht de openingstijdrit gewonnen. Maandag is er een lastige rit van Biella naar Canale over 190 kilometer met onderweg drie heuvels die meetellen voor de bergprijs.
Voor de 28-jarige Belg was het de dertiende zege, de vierde in 2021. In maart won hij binnen zeventien dagen Le Samyn, de GP Jean-Pierre Monseré en de Bredene Koksijde Classic. "Ik ben dolgelukkig", zei Merlier na zijn eerste ritzege in een grote ronde. "Ik wist dat er een rotonde lag kort voor de finish. Daar moest ik in een goede positie zitten. Dat lukte, daarna heb ik alleen maar gedacht: sneller, sneller. Ik begon de sprint van ver en het klopte allemaal."
Minuut stilte
Het peloton was vroeg in de middag vertrokken na een minuut stilte voor de precies tien jaar geleden overleden Wouter Weylandt. De Belgische coureur overleed aan de gevolgen van een val in de Giro. Eenmaal op weg kozen drie Italianen de aanval: Filippo Tagliani, Umberto Marengo en Vincenzo Albanese. De laatste moest 80 kilometer voor de streep zijn medevluchters laten lopen na materiaalpech.
Het peloton controleerde, met name de ploegen Jumbo-Visma (Groenewegen) en Lotto Soudal van de Australische sprinter Caleb Ewan. Met nog ruim 25 kilometer te gaan was het ook voor het overgebleven duo vooraan voorbij. Bij de tussensprint om bonificatieseconden meldde zich naast Ganna (3 seconden) ook Remco Evenepoel, die 2 seconden pakte. De jonge Belg klom naar de vierde plaats in het algemeen klassement, op 20 seconden van Ganna en gelijk met zijn ploeggenoot João Almeida, met wie hij vooralsnog het kopmanschap bij Deceuninck - Quick-Step deelt. De naaste belagers van Ganna zijn diens landgenoot Edoardo Affini en de Noor Tobias Foss, beiden van Jumbo-Visma.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
1 dag geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
1 dag geleden