Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belg Evenepoel voor het eerst wereldkampioen tijdrijden

Belg Evenepoel voor het eerst wereldkampioen tijdrijden

STIRLING (ANP) - Remco Evenepoel heeft bij de WK wielrennen in Glasgow de wereldtitel in het tijdrijden veroverd. De 23-jarige Belg was na 47,8 kilometer, met start en finish in Stirling, sneller dan tweevoudig wereldkampioen Filippo Ganna uit Italië. Het Britse talent Joshua Tarling werd derde.

Voor Evenepoel is het na zilver in 2019 en brons in 2021 en 2022 zijn eerste WK-goud in het tijdrijden. Hij werd vorig jaar in Wollongong wel al wereldkampioen wielrennen op de weg. Hij is ook de eerste Belg die de wereldtitel in deze discipline verovert.

Evenepoel legde het lange parcours ten noordoosten van Glasgow, dat werd afgesloten met een klimmetje in Stirling, af in 55.19. Daarmee dook hij 12 seconden onder de tijd van Ganna. Die was met 55.31 sneller dan de verrassend sterke Tarling. Het 19-jarige Britse talent, vorig jaar nog wereldkampioen tijdrijden bij de junioren, kwam tot 56.07.

Superdag

Met zijn wereldtitel kwam een grote droom uit voor Evenepoel. "Dat doe ik op een parcours dat misschien niet perfect was voor iemand van mijn postuur, maar ik had een superdag", zei de Belg. "Ik kon steeds harder en sneller rijden dan was gepland en zat nog niet op mijn grenzen."

De Nederlandse wielrenners konden zich niet mengen in de strijd om de topplaatsen. Jos van Emden eindigde als 36e in zijn laatste WK-tijdrit. De drievoudig Nederlands kampioen kwam tot een tijd van 59.58. Daarmee gaf de 38-jarige Schiedammer, die bezig is aan zijn laatste seizoen, 4.39 minuten toe op Evenepoel.

Zeventien overwinningen

Van Emden keek bij de NOS tevreden terug op zijn actieve carrière die na dit seizoen eindigt. "Het heeft me veel gebracht, ik was niet het grote talent. Als je dan zo lang in het peloton kan rijden, een gewaardeerde kracht bent en zelf je uitslagen kan meepakken, dan is dat fijn. Zeventien overwinningen waarvan één rit in een grote ronde is een mooi aantal", refereerde hij aan zijn tijdritzege in de Giro d'Italia van 2017. "Dat was het hoogtepunt."

Daan Hoole, de nummer twee van het afgelopen NK, kwam tot een tijd van 59.29. De 24-jarige Zuid-Hollander werd daarmee 34e op zijn eerste WK tijdrijden.

Meer uit Sport

Baanwielrenner Lavreysen wint op NK keirin voor zevende keer

APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn voor de zevende keer de nationale titel op het onderdeel keirin gewonnen. Dat meldt wielerbond KNWU. De vijfvoudig olympisch kampioen versloeg in de finale in Omnisport Daan Kool. Het brons ging naar Jeffrey Hoogland, die vorig jaar nog tweede werd.

5 uur geleden
Schaatser De Boo grijpt olympisch ticket op 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.

7 uur geleden
Groenewoud blijft op het OKT op 3000 meter Beune en Conijn voor

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.

8 uur geleden
Schaatser Diniz snelste op eerste 500 meter op OKT

HEERENVEEN (ANP) - Sebas Diniz heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 23-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 34,14 sneller dan Jenning de Boo en Merijn Scheperkamp.

9 uur geleden
Tennislegende King sceptisch over nieuwe 'Battle of the Sexes'

DUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.

15 uur geleden
KNSB: geen tweede marathon op natuurijs

UTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.

15 uur geleden
Britse tennisser Draper zegt af voor Australian Open

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.

1 dag geleden