Belg Eden Hazard stopt met profvoetbal
BRUSSEL (ANP) - De Belgische voetballer Eden Hazard zet een punt achter zijn carrière. De 32-jarige middenvelder zat sinds deze zomer zonder club nadat zijn contract bij Real Madrid in onderling overleg was ontbonden. In zestien jaar profvoetbal speelde Hazard voor Lille, Chelsea en Real Madrid. De 126-voudig international stopte vorig jaar na het WK in Qatar al als Rode Duivel.
'Ik heb mijn droom kunnen realiseren. Na meer dan zevenhonderd wedstrijden heb ik besloten om te stoppen", zegt de voormalig aanvoerder van België op Instagram.
Hazard kende zijn hoogtijdagen tussen 2012 en 2019 bij Chelsea. Hij behaalde twee landstitels (2015 en 2017), won de FA Cup (2018) en tweemaal de Europa League (2013, 2019).
Derde plaats
In 2019 maakte de creatieve dribbelaar een recordtransfer van 115 miljoen euro naar Real Madrid. Mede door enkelblessures haalde hij nooit zijn niveau van Chelsea. In vier seizoenen kwam Hazard slechts tot 76 wedstrijden voor 'de Koninklijke' en was hij goed voor zeven goals en twaalf assists.
Als captain van België hielp hij zijn land op het WK van 2018 in Rusland aan de historische derde plaats. Hazard werd in Rusland uitgeroepen tot één na beste speler van het toernooi, achter de Kroaat Luka Modric.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is de voorbereiding op de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League begonnen zonder Jurriën Timber. De net van een blessure herstelde verdediger van Arsenal werkte aan de rand van het veld in Zeist een training af op de hometrainer, met naast zich assistent Ruud van Nistelrooij.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Bondscoach Thomas Tuchel van Engeland kan voor de komende interlands niet beschikken over Cole Palmer, Declan Rice, Marcus Rashford, Tino Livramento en Kobbie Mainoo. De vijf hebben zich geblesseerd afgemeld voor de wedstrijden in de Nations League tegen Spanje, Tsjechië, Kroatië en nogmaals Tsjechië.
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje heeft zijn contract bij de Spaanse voetbalbond (RFEF) verlengd tot en met het EK van 2032. Dat maakte de RFEF bekend. De 65-jarige coach won met Spanje onder meer het afgelopen WK.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk was er na een gesprek met de nieuwe bondscoach Xavi Hernández snel uit om langer door te gaan als international. Dat vertelt de 35-jarige verdediger maandag in gesprek met ESPN.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández ziet bij het Nederlands elftal een belangrijke rol weggelegd voor Joey Veerman. De middenvelder van Borussia Dortmund raakte na het EK van 2024 buiten beeld bij de toenmalige bondscoach Ronald Koeman, maar is door zijn Spaanse vervanger direct weer bij de selectie gehaald.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández wil nog niet veel kwijt over de manier waarop hij met het Nederlands elftal wil gaan voetballen. "We zullen het initiatief proberen te nemen. Ik kan beloven dat we met passie en intensiteit zullen spelen. Ik kan geen resultaten beloven", aldus Xavi, die vorige maand werd aangesteld als opvolger van Ronald Koeman.
7 uur geledenZEIST (ANP) - De blessure die aanvaller Donyell Malen van AS Roma afgelopen weekend opliep, lijkt mee te vallen. Dat maakte bondscoach Xavi Hernández van het Nederlands elftal maandag duidelijk op een persconferentie.
7 uur geleden