Belg daagt internationale hockeybaas uit in voorzittersverkiezing
LAUSANNE (ANP) - De Belg Marc Coudron wil voorzitter worden van de internationale hockeybond FIH. Coudron, sinds 2005 voorzitter van de Belgische bond, heeft zich aangemeld als tegenkandidaat bij de voorzittersverkiezing. Hij neemt het op 22 mei op het FIH-congres in Delhi op tegen de zittende voorzitter Narinder Batra uit India. Batra werd eind 2016 gekozen tot internationale hockeybaas en gaat nu voor zijn tweede termijn.
Coudron is met 358 wedstrijden recordinternational bij de nationale ploeg. Met hem als bondsvoorzitter klommen de 'Red Lions' op naar de wereldtop. De Belgen veroverden in 2018 voor het eerst de wereldtitel door Oranje in de finale via shoot-outs te verslaan en pakten een jaar later in eigen land ook de Europese titel. Ze verdedigen komende zomer op het EK in Amsterdam hun titel.
Erik Cornelissen, de voorzitter van de Nederlandse hockeybond KNHB, is kandidaat om op het FIH-congres in India te worden herkozen als lid van het hoofdbestuur. Cornelissen maakt daar sinds 2016 deel van uit.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen ziet met de nieuwe regels voor de Formule 1 in 2027 de kans toenemen dat hij volgend jaar in de koningsklasse van de autosport actief blijft. De viervoudig wereldkampioen noemde de aanpassingen van de huidige motorreglementen een stap in de goede richting.
2 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.
5 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."
6 uur geledenNOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp ontlopen in de eerste ronde van Roland Garros de grote namen. Griekspoor treft in Parijs voor het eerst in zijn carrière Matteo Arnaldi, de Italiaanse nummer 96 van de wereld. Griekspoor staat zelf 31e. Van de Zandschulp neemt het op tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo, van wie hij drie keer eerder verloor. Het toernooi begint zondag.
11 uur geleden