Belg daagt internationale hockeybaas uit in voorzittersverkiezing
LAUSANNE (ANP) - De Belg Marc Coudron wil voorzitter worden van de internationale hockeybond FIH. Coudron, sinds 2005 voorzitter van de Belgische bond, heeft zich aangemeld als tegenkandidaat bij de voorzittersverkiezing. Hij neemt het op 22 mei op het FIH-congres in Delhi op tegen de zittende voorzitter Narinder Batra uit India. Batra werd eind 2016 gekozen tot internationale hockeybaas en gaat nu voor zijn tweede termijn.
Coudron is met 358 wedstrijden recordinternational bij de nationale ploeg. Met hem als bondsvoorzitter klommen de 'Red Lions' op naar de wereldtop. De Belgen veroverden in 2018 voor het eerst de wereldtitel door Oranje in de finale via shoot-outs te verslaan en pakten een jaar later in eigen land ook de Europese titel. Ze verdedigen komende zomer op het EK in Amsterdam hun titel.
Erik Cornelissen, de voorzitter van de Nederlandse hockeybond KNHB, is kandidaat om op het FIH-congres in India te worden herkozen als lid van het hoofdbestuur. Cornelissen maakt daar sinds 2016 deel van uit.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich in zijn jacht op zijn eerste titel op een groot graveltoernooi geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De nummer 2 van de wereld versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-3 6-4.
15 minuten geledenMONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.
3 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
8 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
17 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
18 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
21 uur geleden