Belg Campenaerts wint achttiende etappe Tour
BARCELONNETTE (ANP) - De Belg Victor Campenaerts heeft de achttiende etappe van de Tour de France gewonnen. Het was een rit over vijf heuvels van Gap naar Barcelonnette. De 32-jarige renner van Lotto Dstny hield in de sprint zijn twee medevluchters achter zich. De Poolse oud-wereldkampioen Michal Kwiatkowski werd tweede, de Franse Tourdebutant Mattéo Vercher derde.
Het drietal was eerder weggereden uit een omvangrijke kopgroep. De ploeg Lotto Dstny had sinds 2019 geen rit in de Tour meer gewonnen.
Het peloton, met daarin de favorieten voor de eindzege, kwam een kleine veertien minuten later binnen. De renners die vooruit waren gereden vormden geen bedreiging. De gele trui blijft in het bezit van de Sloveen Tadej Pogacar van UAE Team Emirates.
Volgende etappe
Vrijdag volgt een zware bergrit van Embrun naar Isola 2000 met onderweg twee cols van de buitencategorie en een aankomst op ruim 2000 meter na een klim van de eerste categorie. De Tour eindigt zondag.
Vanaf de officiële start probeerden renners een ontsnapping op te zetten. De Let Krists Neilands was actief, net als Mathieu van der Poel. Op weg naar de tweede klim van de dag ontstond een kopgroep van 37 renners. Onder de vluchters bevonden zich de Nederlanders Wout Poels, Frank van den Broek en Bart Lemmen en de Belg Wout van Aert. Met nog 100 kilometer te rijden had de kopgroep een kleine vijf minuten voorsprong.
Die marge was bij de voet van de Côte de Saint-Apollinaire, een 7 kilometer lange klim, gegroeid naar 7 minuten. De klim kostte een aantal renners hun plaats in de kopgroep. Lemmen zorgde, in dienst van ploeggenoot Van Aert, dat vooraan niemand kon wegrijden. De Noor Tobias Halland Johannessen kwam als eerste boven.
Van Aert
Op de Côte des Demoiselles Coiffées, de laatste gecategoriseerde klim van de dag, deden tal van renners pogingen weg te rijden. Het was voor Van Aert aanklampen, soms geholpen door Lemmen. Kwiatkowski passeerde als eerste de top. In de afdaling ging Johannessen onderuit. De Noor moest achtervolgen. Kwiatkowski kreeg gezelschap van Campenaerts en Vercher. Achter het drietal kwamen vijf renners samen onder wie Lemmen. Van Aert volgde daar weer achter en zag zijn kansen op een ritzege langzaam vervliegen.
Het drietal vooraan reed goed door en mocht om de ritzege sprinten. Lemmen finishte op 22 seconden als zesde.
Meer uit Sport
TILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.
42 minuten geledenTILBURG (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de EK in Tilburg alle individuele afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de finale van de 1000 meter oppermachtig en schaatste van begin tot eind aan de leiding. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam en zondag pakte hij ook goud op de gemengde aflossing. Later op zondag kan hij er met de mannenaflossingsploeg een vijfde gouden plak aan toevoegen.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Arianna Fontana heeft bij de Europese kampioenschappen shorttrack de 1500 meter op haar naam gebracht. De Italiaanse bleef in Tilburg de Nederlandse Zoë Florence Deltrap (zilver) en haar landgenote Arianna Sighel (brons) voor.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Venus Williams heeft tennishistorie geschreven als oudste deelnemer ooit aan de Australian Open. Het verblijf van de 45-jarige Amerikaanse op het grandslamtoernooi in Melbourne was van korte duur, want ze werd in de eerste ronde uitgeschakeld. Williams beet wel stevig van zich af tegen de 24-jarige Servische Olga Danilovic; ze verloor na twee uur en zeventien minuten in drie sets: 7-6 (5) 3-6 4-6.
3 uur geledenTILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben bij de Europese kampioenschappen in Tilburg goud gewonnen op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Teun Boer, Michelle Velzeboer en Jens van 't Wout wisten het Italiaanse team, dat steeds op de tweede positie lag, in het slot van de race ook van zich af te houden.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich zondag zonder grote problemen geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De nummer 1 van de wereldranglijst was in Melbourne in drie sets (6-3 7-6 (2) 6-2) te sterk voor de Australiër Adam Walton (26). Alcaraz speelt tegen de Duitser Yannick Hanfmann om een plek in de derde ronde.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Suzan Lamens is uitgeschakeld in de eerste ronde van de Australian Open. De beste tennisster van Nederland leed in Melbourne een pijnlijke nederlaag in drie sets (6-3 5-7 2-6) tegen de voor Oostenrijk uitkomende Russische Anastasia Potapova.
5 uur geleden