Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belg Campenaerts wint achttiende etappe Tour

Belg Campenaerts wint achttiende etappe Tour

BARCELONNETTE (ANP) - De Belg Victor Campenaerts heeft de achttiende etappe van de Tour de France gewonnen. Het was een rit over vijf heuvels van Gap naar Barcelonnette. De 32-jarige renner van Lotto Dstny hield in de sprint zijn twee medevluchters achter zich. De Poolse oud-wereldkampioen Michal Kwiatkowski werd tweede, de Franse Tourdebutant Mattéo Vercher derde.

Het drietal was eerder weggereden uit een omvangrijke kopgroep. De ploeg Lotto Dstny had sinds 2019 geen rit in de Tour meer gewonnen.

Het peloton, met daarin de favorieten voor de eindzege, kwam een kleine veertien minuten later binnen. De renners die vooruit waren gereden vormden geen bedreiging. De gele trui blijft in het bezit van de Sloveen Tadej Pogacar van UAE Team Emirates.

Volgende etappe

Vrijdag volgt een zware bergrit van Embrun naar Isola 2000 met onderweg twee cols van de buitencategorie en een aankomst op ruim 2000 meter na een klim van de eerste categorie. De Tour eindigt zondag.

Vanaf de officiële start probeerden renners een ontsnapping op te zetten. De Let Krists Neilands was actief, net als Mathieu van der Poel. Op weg naar de tweede klim van de dag ontstond een kopgroep van 37 renners. Onder de vluchters bevonden zich de Nederlanders Wout Poels, Frank van den Broek en Bart Lemmen en de Belg Wout van Aert. Met nog 100 kilometer te rijden had de kopgroep een kleine vijf minuten voorsprong.

Die marge was bij de voet van de Côte de Saint-Apollinaire, een 7 kilometer lange klim, gegroeid naar 7 minuten. De klim kostte een aantal renners hun plaats in de kopgroep. Lemmen zorgde, in dienst van ploeggenoot Van Aert, dat vooraan niemand kon wegrijden. De Noor Tobias Halland Johannessen kwam als eerste boven.

Van Aert

Op de Côte des Demoiselles Coiffées, de laatste gecategoriseerde klim van de dag, deden tal van renners pogingen weg te rijden. Het was voor Van Aert aanklampen, soms geholpen door Lemmen. Kwiatkowski passeerde als eerste de top. In de afdaling ging Johannessen onderuit. De Noor moest achtervolgen. Kwiatkowski kreeg gezelschap van Campenaerts en Vercher. Achter het drietal kwamen vijf renners samen onder wie Lemmen. Van Aert volgde daar weer achter en zag zijn kansen op een ritzege langzaam vervliegen.

Het drietal vooraan reed goed door en mocht om de ritzege sprinten. Lemmen finishte op 22 seconden als zesde.

Meer uit Sport

Leerdam ziet haar grote doel uitkomen: superbijzonder moment

MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam voelde de tranen opkomen nadat ze op de Olympische Spelen in Milaan de 1000 meter had gewonnen. "Je werkt ergens naartoe en dan is dat klaar en dan heb je ook nog die medaille om je nek. Dat is een superbijzonder moment", zei ze terwijl ze met haar gouden medaille om veel media te woord stond.

7 uur geleden
Sterk optreden geeft Kok vertrouwen voor 500 én 1500 meter

MILAAN (ANP) - Femke Kok heeft na haar sterke optreden op de olympische 1000 meter niet alleen nog meer vertrouwen in de 500 meter, maar ook in de 1500 meter. Dat vertelde de schaatsster in het Milano Speed Skating Stadium, waar ze ondanks een olympisch record toch genoegen moest nemen met zilver achter haar landgenote Jutta Leerdam.

8 uur geleden
Kok dacht dat haar tijd goed genoeg was voor olympisch goud

MILAAN (ANP) - Femke Kok kon maandag in het Milano Speed Skating Stadium kort na afloop van de 1000 meter nog niet helemaal blij zijn met haar zilveren medaille. De 25-jarige Nederlandse schaatsster dacht dat haar olympische record van 1.12,59 genoeg was voor goud. Haar landgenote Jutta Leerdam was in de slotrit met 1.12,31 toch nog sneller.

9 uur geleden
Emotionele Leerdam blij dat ze haar hart heeft gevolgd

MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam was na haar gouden olympische medaille op de 1000 meter op de Spelen van Milaan trots op zichzelf en bedankte haar team. "Ik heb zo'n goed team. Zo zie je maar, als je je hart volgt, sta je hier met olympisch goud", zei een emotionele Leerdam bij de NOS over haar keuze een eigen team te beginnen.

9 uur geleden
Leerdam bezorgt Nederland eerste goud op Spelen, zilver voor Kok

MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam heeft Nederland het eerste goud bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium de 1000 meter in een olympisch record van 1.12,31. Het zilver ging naar landgenote Femke Kok in 1.12,59. Titelverdedigster Miho Takagi uit Japan greep het brons.

10 uur geleden
Schulting ontevreden na 1000 meter: dit was niet goed genoeg

MILAAN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting stapte maandag na haar 1000 meter op de Olympische Spelen met een slecht gevoel van het ijs af. "Het was niet goed genoeg, daarom ben ik ontevreden", sprak de Friezin in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.

11 uur geleden
Skiester Vonn ondergaat tweede operatie aan gebroken been

TREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt.

12 uur geleden