Belg Campenaerts wint achttiende etappe Tour
BARCELONNETTE (ANP) - De Belg Victor Campenaerts heeft de achttiende etappe van de Tour de France gewonnen. Het was een rit over vijf heuvels van Gap naar Barcelonnette. De 32-jarige renner van Lotto Dstny hield in de sprint zijn twee medevluchters achter zich. De Poolse oud-wereldkampioen Michal Kwiatkowski werd tweede, de Franse Tourdebutant Mattéo Vercher derde.
Het drietal was eerder weggereden uit een omvangrijke kopgroep. De ploeg Lotto Dstny had sinds 2019 geen rit in de Tour meer gewonnen.
Het peloton, met daarin de favorieten voor de eindzege, kwam een kleine veertien minuten later binnen. De renners die vooruit waren gereden vormden geen bedreiging. De gele trui blijft in het bezit van de Sloveen Tadej Pogacar van UAE Team Emirates.
Volgende etappe
Vrijdag volgt een zware bergrit van Embrun naar Isola 2000 met onderweg twee cols van de buitencategorie en een aankomst op ruim 2000 meter na een klim van de eerste categorie. De Tour eindigt zondag.
Vanaf de officiële start probeerden renners een ontsnapping op te zetten. De Let Krists Neilands was actief, net als Mathieu van der Poel. Op weg naar de tweede klim van de dag ontstond een kopgroep van 37 renners. Onder de vluchters bevonden zich de Nederlanders Wout Poels, Frank van den Broek en Bart Lemmen en de Belg Wout van Aert. Met nog 100 kilometer te rijden had de kopgroep een kleine vijf minuten voorsprong.
Die marge was bij de voet van de Côte de Saint-Apollinaire, een 7 kilometer lange klim, gegroeid naar 7 minuten. De klim kostte een aantal renners hun plaats in de kopgroep. Lemmen zorgde, in dienst van ploeggenoot Van Aert, dat vooraan niemand kon wegrijden. De Noor Tobias Halland Johannessen kwam als eerste boven.
Van Aert
Op de Côte des Demoiselles Coiffées, de laatste gecategoriseerde klim van de dag, deden tal van renners pogingen weg te rijden. Het was voor Van Aert aanklampen, soms geholpen door Lemmen. Kwiatkowski passeerde als eerste de top. In de afdaling ging Johannessen onderuit. De Noor moest achtervolgen. Kwiatkowski kreeg gezelschap van Campenaerts en Vercher. Achter het drietal kwamen vijf renners samen onder wie Lemmen. Van Aert volgde daar weer achter en zag zijn kansen op een ritzege langzaam vervliegen.
Het drietal vooraan reed goed door en mocht om de ritzege sprinten. Lemmen finishte op 22 seconden als zesde.
Meer uit Sport
SAN FRANCISCO (ANP) - American footballteam Seattle Seahawks heeft de zestigste editie van de Super Bowl gewonnen. In het Levi's Stadium, in de regio rond de Baai van San Francisco, versloegen zij de New England Patriots met 29-13.
39 minuten geledenLIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.
9 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.
9 uur geledenTREVISO (ANP/BELGA) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is in het ziekenhuis in het Noord-Italiaanse Treviso geopereerd om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA zondagavond bekendgemaakt.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Sander Eitrem is bij de Olympische Spelen in Milaan niet bezweken onder de favorietenrol die hij zichzelf had opgelegd door het recente wereldrecord. De Noor schaatste twee weken voor de Spelen in Inzell als eerste de 5000 meter onder de 6 minuten (5.58,52). "Ik ben opgelucht", zei hij. "Na Inzell was de druk de afgelopen dagen heel hoog."
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam is op de olympische 1000 meter ingedeeld in de vijftiende en laatste rit en komt daarin maandag uit tegen titelverdedigster Miho Takagi. Dat is zondag door loting bepaald. Leerdam eindigde vier jaar geleden in Beijing als tweede achter de Japanse.
9 uur geleden