Belg Abdi wint winderige Egmond Halve Marathon
EGMOND AAN ZEE (ANP) - De Belgische hardloper Bashir Abdi heeft de halve marathon van Egmond op zijn naam geschreven. Hij legde de klassieker over 21,1 kilometer af in 1 uur, 8 minuten en 23 seconden. Abdi kwam een kleine halve minuut eerder over de meet dan de Keniaan Allan Biwott, die tweede werd in 1.08.49. Mohammed Ali was de beste Nederlander op de derde plaats in 1.08.59. Noah Schutte, specialist op de 3000 meter steeplechase, liep verdienstelijk naar de vierde plaats in 1.09.09.
De Ethiopische Tsehay Gemechu won bij de vrouwen in 1.20.29. Bo Ummels was de beste Nederlandse op de vierde plaats in 1.24.01.
De wind speelde een grote rol in deze editie van de halve marathon van Egmond. De lopers moesten op het 7 kilometer lange stuk strand richting Castricum windkracht 6 trotseren.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
8 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
14 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
1 dag geleden