Belg Abdi wint winderige Egmond Halve Marathon
EGMOND AAN ZEE (ANP) - De Belgische hardloper Bashir Abdi heeft de halve marathon van Egmond op zijn naam geschreven. Hij legde de klassieker over 21,1 kilometer af in 1 uur, 8 minuten en 23 seconden. Abdi kwam een kleine halve minuut eerder over de meet dan de Keniaan Allan Biwott, die tweede werd in 1.08.49. Mohammed Ali was de beste Nederlander op de derde plaats in 1.08.59. Noah Schutte, specialist op de 3000 meter steeplechase, liep verdienstelijk naar de vierde plaats in 1.09.09.
De Ethiopische Tsehay Gemechu won bij de vrouwen in 1.20.29. Bo Ummels was de beste Nederlandse op de vierde plaats in 1.24.01.
De wind speelde een grote rol in deze editie van de halve marathon van Egmond. De lopers moesten op het 7 kilometer lange stuk strand richting Castricum windkracht 6 trotseren.
Meer uit Sport
MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
3 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
3 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
6 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
7 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
9 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 dag geleden