Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belg Abdi voor tweede keer de snelste in marathon van Rotterdam

Belg Abdi voor tweede keer de snelste in marathon van Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Abdi Nageeye heeft zijn titel in de marathon van Rotterdam moeten afstaan aan zijn vriend Bashir Abdi. De 34-jarige Belg was in de 42e editie van de hardloopklassieker de snelste, net als in 2021.

Abdi kwam in een tijd van 2.03.47 als eerste over de finish op de Coolsingel. Daarmee bleef Abdi net boven zijn Europees record van 2.03.36, waarin hij twee jaar geleden de wedstrijd over 42,195 kilometer won in Rotterdam.

Nageeye, die vorig jaar zegevierde in de Maasstad in een Nederlands record van 2.04.56, had na 29 kilometer geen antwoord op een versnelling van de Keniaan Thimothy Kiplangat, die achter Abdi als tweede eindigde in 2.03.50.

Korte inzinking

De Nederlandse atleet wist zich na een korte inzinking te herpakken en rende naar de derde plaats in 2.05.32. Daarmee veroverde hij voor de vierde keer in zijn carrière de Nederlandse titel en plaatste hij zich voor de Olympische Spelen van 2024 in Parijs.

Roy Hoornweg arriveerde verrassend als tweede Nederlander. Hij liep met een dik persoonlijk record van 2.13.19 naar het zilver op het NK. Stan Niesten debuteerde met een tijd van 2.14.26 en dat was goed voor de bronzen medaille op het NK.

Weersomstandigheden

De weersomstandigheden waren nagenoeg ideaal voor het lopen van een marathon met 10 graden en een zwakke noordwestenwind. Het miezerde wel, maar dat was niet hinderlijk. De kopgroep nam vanaf de start meteen afstand van de rest van de tienduizenden deelnemers. Het waren negen atleten, met daarbij Nageeye en Abdi, en vier gangmakers ervoor.

Na 29 kilometer kwam er eindelijk wat tekening in de strijd. Kiplangat voerde een tempoversnelling door en Nageeye kon niet mee. De titelverdediger verloor geleidelijk terrein en zag de de 29-jarige Keniaan uit het zicht verdwijnen, samen met Abdi en de Ethiopiër Dawit Wolde.

Abu Dhabi

Abdi en Kiplangat, die vorig jaar de marathon van Abu Dhabi won in 2.05.20, raakten na 34 kilometer Wolde kwijt en bleven samen vooraan over. Abdi beschikte over de beste benen in de slotfase; hij wist Kiplangat van zich af te schudden en voegde zijn zoveelste succes toe aan zijn marathoncarrière. Hij won al olympisch brons, werd vorig jaar derde op de WK in Eugene en eindigde ook al eens als derde in de marathon van Londen.

Meer uit Sport

Tennisser Ruud verslaat Darderi en is finalist in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Casper Ruud (27) heeft zich als eerste verzekerd van een finaleplaats bij het tennistoernooi van Rome. De Noorse nummer 25 van de wereld gunde de Italiaan Luciano Darderi (24) voor eigen publiek slechts twee games: 6-1 6-1.

1 uur geleden
Voormalig Belgische wielerkampioene (19) overleden aan botkanker

DEN HAAG (ANP/BELGA) - De Belgische voormalige wielerkampioene Jilke Michielsen is op 19-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van botkanker. Dat werd vrijdag bekendgemaakt op haar Instagramaccount, waar ze de afgelopen tijd verschillende updates plaatste over haar gezondheid.

1 uur geleden
Vingegaard maakt favorietenrol waar en wint in Giro op Blockhaus

BLOCKHAUS (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn favorietenrol in de Ronde van Italië waargemaakt. De Deen van Visma - Lease a Bike sloeg zijn slag in de zevende etappe, waar het in het slot de beurt was aan de klassementsrenners. Vingegaard was de sterkste op de zware beklimming van Blockhaus, waar hij na een rit van 244 kilometer die in Formia begon solo aankwam.

3 uur geleden
Wielrenster Bredewold wint opnieuw openingsetappe in Baskenland

ZARAUTZ (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft voor het derde jaar op rij de openingsetappe van de Itzulia Women (Ronde van Baskenland) op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx-Protime was na een sprint de sterkste van een groepje van vijf, onder wie landgenote Yara Kastelijn (Fenix-Premier Tech) en Riejanne Markus (Lidl-Trek).

5 uur geleden
Team Verstappen start 24 uur van Nürburgring vanaf vierde plek

NÜRBURGRING (ANP) - Het team van Max Verstappen start bij de 24 uur van de Nürburgring zaterdag als vierde. De Spanjaard Daniel Juncadella kwam in de Mercedes-AMG GT3 in de derde kwalificatiesessie op het circuit in de Duitse Eifel tot een tijd van 8.12,005. Daarmee was hij 0,882 seconde langzamer dan de Lamborghini van de Duitser Luca Engstler, die poleposition veroverde.

6 uur geleden
Verstappen zesde in tweede kwalificatie op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft bij de 24 uur van de Nürburgring de derde tijd neergezet in de tweede kwalificatie. Verstappen was in de Mercedes-AMG GT3 bijna een seconde langzamer dan de Lamborghini van de Brit Nicholas Yelloly. Met de zesde plaats heeft hij een plek verzekerd voor de derde kwalificatie later vrijdag, waarin wordt gestreden om de poleposition.

8 uur geleden
Tennisster Gauff naar finale van graveltoernooi in Rome

ROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.

1 dag geleden