Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belg Abdi voor tweede keer de snelste in marathon van Rotterdam

Belg Abdi voor tweede keer de snelste in marathon van Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Abdi Nageeye heeft zijn titel in de marathon van Rotterdam moeten afstaan aan zijn vriend Bashir Abdi. De 34-jarige Belg was in de 42e editie van de hardloopklassieker de snelste, net als in 2021.

Abdi kwam in een tijd van 2.03.47 als eerste over de finish op de Coolsingel. Daarmee bleef Abdi net boven zijn Europees record van 2.03.36, waarin hij twee jaar geleden de wedstrijd over 42,195 kilometer won in Rotterdam.

Nageeye, die vorig jaar zegevierde in de Maasstad in een Nederlands record van 2.04.56, had na 29 kilometer geen antwoord op een versnelling van de Keniaan Thimothy Kiplangat, die achter Abdi als tweede eindigde in 2.03.50.

Korte inzinking

De Nederlandse atleet wist zich na een korte inzinking te herpakken en rende naar de derde plaats in 2.05.32. Daarmee veroverde hij voor de vierde keer in zijn carrière de Nederlandse titel en plaatste hij zich voor de Olympische Spelen van 2024 in Parijs.

Roy Hoornweg arriveerde verrassend als tweede Nederlander. Hij liep met een dik persoonlijk record van 2.13.19 naar het zilver op het NK. Stan Niesten debuteerde met een tijd van 2.14.26 en dat was goed voor de bronzen medaille op het NK.

Weersomstandigheden

De weersomstandigheden waren nagenoeg ideaal voor het lopen van een marathon met 10 graden en een zwakke noordwestenwind. Het miezerde wel, maar dat was niet hinderlijk. De kopgroep nam vanaf de start meteen afstand van de rest van de tienduizenden deelnemers. Het waren negen atleten, met daarbij Nageeye en Abdi, en vier gangmakers ervoor.

Na 29 kilometer kwam er eindelijk wat tekening in de strijd. Kiplangat voerde een tempoversnelling door en Nageeye kon niet mee. De titelverdediger verloor geleidelijk terrein en zag de de 29-jarige Keniaan uit het zicht verdwijnen, samen met Abdi en de Ethiopiër Dawit Wolde.

Abu Dhabi

Abdi en Kiplangat, die vorig jaar de marathon van Abu Dhabi won in 2.05.20, raakten na 34 kilometer Wolde kwijt en bleven samen vooraan over. Abdi beschikte over de beste benen in de slotfase; hij wist Kiplangat van zich af te schudden en voegde zijn zoveelste succes toe aan zijn marathoncarrière. Hij won al olympisch brons, werd vorig jaar derde op de WK in Eugene en eindigde ook al eens als derde in de marathon van Londen.

Meer uit Sport

Waterpolosters naar tussenronde op WK na zege op China

SINGAPORE (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben op het WK in Singapore hun laatste poulewedstrijd met 13-7 gewonnen van China. Met de zege plaatste de ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis zich voor een duel in de tussenronde met Nieuw-Zeeland.

8 uur geleden
Voor Brits talent Onley wordt top vijf in Tour toekomstig doel

TOULOUSE (ANP/RTR) - Met de Schot Oscar Onley heeft de Nederlandse ploeg Picnic PostNL een renner in dienst die de komende jaren een hoofdrol hoopt te vertolken in de Tour de France. "Een plek bij de eerste vijf in het eindklassement zou heel bijzonder zijn", vertelde de talentvolle klimmer op de rustdag van de Tour de France in Toulouse. "Ik denk dat dat het doel gaat worden de komende jaren." Onley ligt nog twee jaar vast bij het team van Iwan Spekenbrink.

8 uur geleden
In Tour gevallen sprinter Philipsen neemt Coquard niets kwalijk

TOULOUSE (ANP/BELGA) - Jasper Philipsen koestert geen wrok tegenover Bryan Coquard, de Franse renner die de val van de Belgische sprinter veroorzaakte in de derde etappe van de Tour de France. "Het was een koersincident. Het had niet mogen gebeuren, maar hij kon er ook niets aan doen. Ik verwijt hem niets", zei Philipsen, die breuken opliep en moest opgeven, in een digitaal persgesprek op de rustdag van de Tour.

8 uur geleden
Belgische turnkampioene Derwael beëindigt carrière

GENT (ANP) - Voormalig olympisch kampioene Nina Derwael beëindigt haar turncarrière. De 25-jarige Belgische wil haar lichaam niet langer zwaar belasten.

10 uur geleden
Tennisster Rus eenvoudig naar tweede ronde in Hamburg

HAMBURG (ANP) - Arantxa Rus heeft de tweede ronde van het tennistoernooi van Hamburg bereikt. De nummer 119 van de wereldranglijst rekende in iets meer dan een uur af met Sada Nahimana uit Burundi: 6-2 6-1.

11 uur geleden
Topatleet Tola keert in oktober terug naar marathon Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Olympisch kampioen Tamirat Tola staat op 19 oktober aan de start van de marathon van Amsterdam. Dat maakte de organisatie dinsdag bekend. De 33-jarige Ethiopiër won eerder in 2021 de wedstrijd in de hoofdstad in een tijd van 2.03.39, wat nog altijd een parcoursrecord en zijn persoonlijk record is.

11 uur geleden
Zwemster Schouten op de weg terug na gezondheidsklachten

BODEGRAVEN (ANP) - Zwemster Tes Schouten is op de weg terug na gezondheidsklachten. De 24-jarige wereldkampioene op de 200 meter schoolslag kreeg na de Olympische Spelen van Parijs, waar ze brons veroverde, last van grote vermoeidheid, pijn en zwellingen aan de linkerkant van haar gezicht en later ook uitvalsverschijnselen aan de linkerkant van haar lichaam.

14 uur geleden