Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belg Abdi voor tweede keer de snelste in marathon van Rotterdam

Belg Abdi voor tweede keer de snelste in marathon van Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Abdi Nageeye heeft zijn titel in de marathon van Rotterdam moeten afstaan aan zijn vriend Bashir Abdi. De 34-jarige Belg was in de 42e editie van de hardloopklassieker de snelste, net als in 2021.

Abdi kwam in een tijd van 2.03.47 als eerste over de finish op de Coolsingel. Daarmee bleef Abdi net boven zijn Europees record van 2.03.36, waarin hij twee jaar geleden de wedstrijd over 42,195 kilometer won in Rotterdam.

Nageeye, die vorig jaar zegevierde in de Maasstad in een Nederlands record van 2.04.56, had na 29 kilometer geen antwoord op een versnelling van de Keniaan Thimothy Kiplangat, die achter Abdi als tweede eindigde in 2.03.50.

Korte inzinking

De Nederlandse atleet wist zich na een korte inzinking te herpakken en rende naar de derde plaats in 2.05.32. Daarmee veroverde hij voor de vierde keer in zijn carrière de Nederlandse titel en plaatste hij zich voor de Olympische Spelen van 2024 in Parijs.

Roy Hoornweg arriveerde verrassend als tweede Nederlander. Hij liep met een dik persoonlijk record van 2.13.19 naar het zilver op het NK. Stan Niesten debuteerde met een tijd van 2.14.26 en dat was goed voor de bronzen medaille op het NK.

Weersomstandigheden

De weersomstandigheden waren nagenoeg ideaal voor het lopen van een marathon met 10 graden en een zwakke noordwestenwind. Het miezerde wel, maar dat was niet hinderlijk. De kopgroep nam vanaf de start meteen afstand van de rest van de tienduizenden deelnemers. Het waren negen atleten, met daarbij Nageeye en Abdi, en vier gangmakers ervoor.

Na 29 kilometer kwam er eindelijk wat tekening in de strijd. Kiplangat voerde een tempoversnelling door en Nageeye kon niet mee. De titelverdediger verloor geleidelijk terrein en zag de de 29-jarige Keniaan uit het zicht verdwijnen, samen met Abdi en de Ethiopiër Dawit Wolde.

Abu Dhabi

Abdi en Kiplangat, die vorig jaar de marathon van Abu Dhabi won in 2.05.20, raakten na 34 kilometer Wolde kwijt en bleven samen vooraan over. Abdi beschikte over de beste benen in de slotfase; hij wist Kiplangat van zich af te schudden en voegde zijn zoveelste succes toe aan zijn marathoncarrière. Hij won al olympisch brons, werd vorig jaar derde op de WK in Eugene en eindigde ook al eens als derde in de marathon van Londen.

Meer uit Sport

Golfer Rory McIlroy wint de Masters voor tweede jaar op rij

AUGUSTA (ANP/AFP/RTR) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.

7 uur geleden
Sinner voert ATP-ranglijst weer aan, Van de Zandschulp 49e

LONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner voert weer de wereldranglijst aan. De Italiaan nam de leidende positie over van de Spanjaard Carlos Alcaraz, nadat hij zijn rivaal had verslagen in de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo (7-6 (5) 6-3). Botic van de Zandschulp is gestegen naar de 49e plaats.

7 uur geleden
Golfer Rory McIlroy wint de Masters voor tweede jaar op rij

AUGUSTA (ANP/AFP) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.

13 uur geleden
Wielrenster Koch verslaat Vos en wint Parijs-Roubaix

ROUBAIX (ANP) - Franziska Koch heeft Parijs-Roubaix gewonnen. De Duitse wielrenster van FDJ United-SUEZ versloeg Marianne Vos en Pauline Ferrand-Prévot in een sprint op de wielerbaan van Roubaix. Ploeggenoten Vos en Ferrand-Prévot waren er niet in geslaagd de Duitse renster te lossen.

22 uur geleden
Sinner verslaat Alcaraz in finale van Monaco en is weer nummer 1

MONACO (ANP) - Jannik Sinner is na zijn overwinning in de finale van de Monte Carlo Masters weer de nummer 1 van de wereldranglijst. De 24-jarige Italiaan rekende op het gravel van Monaco in twee sets af met zijn grote rivaal Carlos Alcaraz: 7-6 (5) 6-3. Het was de eerste keer dat Sinner een groot graveltoernooi op zijn naam wist te schrijven.

22 uur geleden
Van der Poel: mijn koers was voorbij in Bos van Wallers

ROUBAIX (ANP) - Mathieu van der Poel is er door lekke banden niet in geslaagd voor de vierde keer op rij Parijs-Roubaix te winnen. Hij kon in een lange achtervolging door lekke banden niet meer bij de koplopers geraken en eindigde als vierde. "Mijn koers was over in het Bos, ik heb er alles aan gedaan, maar net niet", reageerde de drievoudig winnaar bij de NOS op zijn lekke banden op de beruchte kasseistrook Bos van Wallers.

23 uur geleden
Van Aert klopt Pogacar in Parijs-Roubaix, Van der Poel vierde

ROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.

1 dag geleden