Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belg Abdi voor tweede keer de snelste in marathon van Rotterdam

Belg Abdi voor tweede keer de snelste in marathon van Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Abdi Nageeye heeft zijn titel in de marathon van Rotterdam moeten afstaan aan zijn vriend Bashir Abdi. De 34-jarige Belg was in de 42e editie van de hardloopklassieker de snelste, net als in 2021.

Abdi kwam in een tijd van 2.03.47 als eerste over de finish op de Coolsingel. Daarmee bleef Abdi net boven zijn Europees record van 2.03.36, waarin hij twee jaar geleden de wedstrijd over 42,195 kilometer won in Rotterdam.

Nageeye, die vorig jaar zegevierde in de Maasstad in een Nederlands record van 2.04.56, had na 29 kilometer geen antwoord op een versnelling van de Keniaan Thimothy Kiplangat, die achter Abdi als tweede eindigde in 2.03.50.

Korte inzinking

De Nederlandse atleet wist zich na een korte inzinking te herpakken en rende naar de derde plaats in 2.05.32. Daarmee veroverde hij voor de vierde keer in zijn carrière de Nederlandse titel en plaatste hij zich voor de Olympische Spelen van 2024 in Parijs.

Roy Hoornweg arriveerde verrassend als tweede Nederlander. Hij liep met een dik persoonlijk record van 2.13.19 naar het zilver op het NK. Stan Niesten debuteerde met een tijd van 2.14.26 en dat was goed voor de bronzen medaille op het NK.

Weersomstandigheden

De weersomstandigheden waren nagenoeg ideaal voor het lopen van een marathon met 10 graden en een zwakke noordwestenwind. Het miezerde wel, maar dat was niet hinderlijk. De kopgroep nam vanaf de start meteen afstand van de rest van de tienduizenden deelnemers. Het waren negen atleten, met daarbij Nageeye en Abdi, en vier gangmakers ervoor.

Na 29 kilometer kwam er eindelijk wat tekening in de strijd. Kiplangat voerde een tempoversnelling door en Nageeye kon niet mee. De titelverdediger verloor geleidelijk terrein en zag de de 29-jarige Keniaan uit het zicht verdwijnen, samen met Abdi en de Ethiopiër Dawit Wolde.

Abu Dhabi

Abdi en Kiplangat, die vorig jaar de marathon van Abu Dhabi won in 2.05.20, raakten na 34 kilometer Wolde kwijt en bleven samen vooraan over. Abdi beschikte over de beste benen in de slotfase; hij wist Kiplangat van zich af te schudden en voegde zijn zoveelste succes toe aan zijn marathoncarrière. Hij won al olympisch brons, werd vorig jaar derde op de WK in Eugene en eindigde ook al eens als derde in de marathon van Londen.

Meer uit Sport

Olympische fakkel maakt tocht van 12.000 kilometer door Italië

ROME (ANP/DPA) - De olympische fakkel zal voorafgaand aan de Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo een tocht van zo'n 12.000 kilometer door alle Italiaanse provincies maken. Dat maakte de organisatie bekend. De tocht begint op 6 december in Rome en eindigt een maand later, op 6 februari, in stadion San Siro in Milaan.

19 uur geleden
Rentree Worst en Van Anrooij bij eerste wereldbeker veldrijden

ARNHEM (ANP) - Annemarie Worst en Shirin van Anrooij maken dit weekend na blessures hun rentree bij het veldrijden tijdens de eerste wereldbeker van het seizoen in het Tsjechische Tabor. Worst (29) kampte met een schouderblessure. Van Anrooij (23) moest het vorige veldritseizoen afbreken door een beknelde liesslagader.

22 uur geleden
Zverev zegt deelname toe aan tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Alexander Zverev komt in februari in actie op het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie maandag bekend. De Duitse nummer 3 van de wereld speelde zes keer eerder op het ATP-toernooi in Rotterdam.

23 uur geleden
De Boo wint met Nederlands record op 500 meter in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft de tweede 500 meter bij de wereldbeker in Salt Lake City op zijn naam geschreven. De wereldkampioen zette het Nederlands record op 33,63 seconden, waarmee hij 0,02 seconde boven het wereldrecord bleef en zich herpakte van een teleurstellende rit van een dag eerder.

1 dag geleden
Kok schaatst naar wereldrecord op 500 meter

SALT LAKE CITY (ANP) - Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City het wereldrecord op de 500 meter verbeterd. De regerend wereldkampioen op deze afstand kwam tot 36,09 en was daarmee ruim sneller dan het oude record van 36,36 van Lee Sang-hwa uit Zuid-Korea uit 2016. Op de dag precies tien jaar later is Kok 0,27 seconde sneller.

1 dag geleden
Tennisser Sinner klopt Alcaraz en prolongeert titel ATP Finals

TURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft voor eigen publiek in Turijn voor de tweede keer in zijn carrière de ATP Finals gewonnen. De 24-jarige Italiaan won het eindejaarstoernooi, waarin de beste tennissers van het seizoen het tegen elkaar opnemen, door in twee sets af te rekenen met de huidige nummer 1 van de wereld, Carlos Alcaraz: 7-6 (4) 7-5.

1 dag geleden
Springruiter Greve wint wereldbekerwedstrijd in Stuttgart

STUTTGART (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft met zijn merrie Pretty Woman van 't Paradijs de wereldbekerwedstrijd van Stuttgart gewonnen. Het is het beste internationale resultaat tot nu toe van de Nederlandse kampioen en de tweede Nederlandse zege na Sanne Thijssen vorige maand in Oslo in dit wereldbekerseizoen.

1 dag geleden