Belg Abdi profiteerde van 'thuisvoordeel' in marathon Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - De Belgische atleet Bashir Abdi liet zich meeslepen door het publiek in de marathon van Rotterdam. "Voor mij is dit mijn thuiswedstrijd en ik heb volop geprofiteerd van het thuisvoordeel", zei de 32-jarige Abdi na zijn sterke zege in 2.03.36 bij de NOS. Hij liep daarmee een Europees record op de klassieke afstand van 42,195 kilometer.
"Ik ging een paar keer in de wedstrijd dood, maar telkens weer schreeuwden mensen langs de kant mijn naam. Dat was zo motiverend, ik kreeg er kippenvel van", aldus de Belg, die elf weken geleden naar het brons liep in de olympische marathon. Hij liet zich daar, in het Japanse Sapporo, opzwepen door zijn Nederlandse trainingsmaatje Abdi Nageeye, die het zilver veroverde.
"Ik had liever wat langer de tijd gehad voor deze marathon, maar het kon niet anders. In Rotterdam is mijn carrière op de marathon begonnen en ik wilde heel graag dat Europees record in handen krijgen. De conditie bleek goed, mijn lichaam is gezond en ik heb er goed aan gedaan mij in alle rust voor te bereiden in de Franse Pyreneeën", zei de Belg.
Abdi moest tijdens de race toezien dat de Keniaan Marius Kipserem na 25 kilometer al versnelde en ervandoor ging. "Dat was een beetje overmoedig, dat bleek wel. Ik had het niet eens in de gaten, want ik was op dat moment druk bezig met het aanpakken van mijn drinkbidon. Ineens was er dat gaatje, maar ik wist ook dat ik niet moest forceren. Ik ben heel verstandig teruggekomen in de race en koos na 36 kilometer het juiste moment voor mijn versnelling. De omstandigheden waren ook in mijn voordeel, ik denk dat het ideaal weer was voor de marathon."
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
2 uur geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.
18 uur geledenHOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.
1 dag geledenHOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.
1 dag geledenMADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.
2 dagen geleden