
Beleidsmakers Fed vastberaden om inflatie terug te dringen
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Beleidsmakers van de Federal Reserve zijn vastberaden om de inflatie terug te dringen, staat in de notulen van hun meest recente rentevergadering die woensdag zijn vrijgegeven. Ze waarschuwen dat een "ongerechtvaardigde" versoepeling van het monetaire beleid hun inspanningen om prijsstabiliteit te bereiken zou schaden.
Bij de rentevergadering in december werd de rente met 0,5 procent verhoogd. Dat was minder sterk dan bij de eerdere vier vergaderingen toen er telkens 0,75 procentpunt bij kwam. De Fed gaf echter wel aan dat de rente waarschijnlijk langer hoog zal blijven. Na het rentebesluit vorige maand gaven de beleidsmakers aan door te gaan met het verhogen van de rente om zo de hoge inflatie onder controle te krijgen.
Uit de notulen blijkt dat de beleidsmakers van plan zijn de inflatie terug te brengen naar hun doelstelling van 2 procent, met het risico van stijgende werkloosheid en een tragere economische groei.
Fed-voorzitter Jerome Powell gaf onlangs aan dat er "meer werk te doen" is. Hij wees er ook op dat de arbeidsmarkt "uit balans" is en "extreem krap". De Fed verwacht dat de werkloosheid dit jaar piekt op 4,6 procent.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Vakbond CNV zet in op een loonsverhoging van 3,5 tot 5 procent bij de nieuwe cao-onderhandelingen. Deze looneis is iets lager dan de 3,5 tot 6 procent in het cao-seizoen vorig jaar. De nieuwe loonvraag is berekend op de verwachte inflatie (2,6 procent) en arbeidsproductiviteit (1,7 procent), zegt CNV-voorzitter Piet Fortuin.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in augustus opnieuw afgenomen. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) gingen vorige maand 278 bedrijven failliet. Dat zijn 54 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 16 procent. Vergeleken met juli daalde het aantal faillissementen met 7 procent.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De stroomproductie van Nederland is in de eerste helft van dit jaar gestegen vergeleken met een jaar geleden. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) nam de elektriciteitsproductie uit fossiele bronnen toe terwijl de stroomopwekking uit windenergie daalde door minder wind op land en zee.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten blijven in de tweede helft van dit jaar voorzichtig met geld uitgeven, maar iets minder dan in de eerste helft. Volgend jaar gaan mensen meer besteden, verwacht ING Research.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump heeft een rechter verzocht om bestuurder Lisa Cook van de Federal Reserve alsnog direct uit functie te zetten. Eerder deze week oordeelde een rechter dat de Amerikaanse president haar niet mag ontslaan zolang ze die beslissing aanvecht. Advocaten van de regering vragen een hof van beroep nu om die beslissing op te schorten.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met winsten gesloten. De bekendste graadmeters op Wall Street scherpten hun recordstanden van eerder deze week aan doordat beleggers er zekerder van zijn dat de Federal Reserve de rente gaat verlagen. Media- en filmconcern Warner Bros. Discovery was een opvallende stijger na mediaberichten dat het bedrijf wordt overgenomen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof van Amsterdam heeft een megaboete van de Belastingdienst voor tabaksfabrikant British American Tobacco (BAT) geschrapt. Een lagere rechter oordeelde dat het bedrijf achter merken als Lucky Strike en Dunhill 106 miljoen euro moest betalen vanwege vermeend gesjoemel met de belastingaangifte. Die geldstraf is in hoger beroep vernietigd, meldt het hof in een persbericht.
10 uur geleden