'Beleggingsondernemingen moeten risico's beter belichten'
AMSTERDAM (ANP) - Beleggingsondernemingen moeten de mogelijke risico's die aan hun producten kleven duidelijker maken in reclame-uitingen. Daarop wijst de Autoriteit Financiële Markten (AFM), die opmerkt dat de risico's soms moeilijk te vinden zijn of helemaal worden verzwegen. De toezichthouder heeft de afgelopen tijd verschillende bedrijven daarop aangesproken.
Nederlandse consumenten zijn de afgelopen jaren vaker gaan beleggen en daardoor maken beleggingsbedrijven zoals brokers ook meer reclame. Door de verplichting om naast de voordelen ook de risico's van een beleggingsproduct te vermelden kunnen consumenten een betere keuze maken, stelt de AFM.
Dat gebeurt dus lang niet altijd. Vaak is de tekst waarin de risico's worden weergegeven zo klein dat die moeilijk leesbaar is, terwijl de voordelen in een veel groter lettertype wordt vermeld. Ook moeten de risico's goed vindbaar zijn op bijvoorbeeld een website en in hetzelfde scherm als de voordelen worden getoond.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wijst een verbod op de export van diesel "volledig van de hand". Dat zei een woordvoerder van de Commissie vrijdag. "Een verbod zou voor niemand voordelig zijn en het zou ons vertrouwen in de Verenigde Staten als betrouwbare partner ondermijnen", voegde ze daaraan toe.
24 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in september gestegen naar 3,8 procent op jaarbasis, aangejaagd door de hoge brandstofprijzen. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige schatting. Daarmee ligt de inflatie op het hoogste niveau sinds september 2023.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De boeken van schrijfster en cabaretière Paulien Cornelisse zijn een dag na haar overlijden flink meer verkocht. De 240 bij Libris aangesloten boekhandels verkochten er donderdag anderhalf keer zoveel als in heel september bij elkaar opgeteld, meldt een woordvoerder, die geen specifieke aantallen deelt.
2 uur geledenGÖTEBORG (ANP/BLOOMBERG) - Volvo Cars heeft last van een zwakke automarkt in China en de Verenigde Staten. De Zweedse autofabrikant kampte in het derde kwartaal met een daling van de verkopen en trekt nu zijn verwachtingen voor het hele jaar in.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met kleine winst geopend, na het verlies een dag eerder. De aandacht van beleggers zal vooral uitgaan naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport dat later op de dag naar buiten komt.
4 uur geledenBEAVERTON (ANP/BLOOMBERG) - Sportartikelenmerk Nike gaat opnieuw banen schrappen. Dat besluit volgt op tegenvallende verkoopcijfers en een teleurstellende prognose voor 2027. Nike gaat verkoopdivisies samenvoegen, waardoor er volgens een memo aan medewerkers, ingezien door persbureau Bloomberg, op termijn minder functies nodig zijn.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De inflatie in Nederland is in september gestegen naar 3,4 procent. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in een snelle raming. De stijging komt vooral door de hoge brandstofprijzen. In augustus was de inflatie nog 3,3 procent in vergelijking met een jaar eerder.
6 uur geleden