'Beleggingsondernemingen moeten risico's beter belichten'
AMSTERDAM (ANP) - Beleggingsondernemingen moeten de mogelijke risico's die aan hun producten kleven duidelijker maken in reclame-uitingen. Daarop wijst de Autoriteit Financiële Markten (AFM), die opmerkt dat de risico's soms moeilijk te vinden zijn of helemaal worden verzwegen. De toezichthouder heeft de afgelopen tijd verschillende bedrijven daarop aangesproken.
Nederlandse consumenten zijn de afgelopen jaren vaker gaan beleggen en daardoor maken beleggingsbedrijven zoals brokers ook meer reclame. Door de verplichting om naast de voordelen ook de risico's van een beleggingsproduct te vermelden kunnen consumenten een betere keuze maken, stelt de AFM.
Dat gebeurt dus lang niet altijd. Vaak is de tekst waarin de risico's worden weergegeven zo klein dat die moeilijk leesbaar is, terwijl de voordelen in een veel groter lettertype wordt vermeld. Ook moeten de risico's goed vindbaar zijn op bijvoorbeeld een website en in hetzelfde scherm als de voordelen worden getoond.
Meer uit Financieel
MAASTRICHT (ANP) - Gezondheids- en voedingsbedrijf dsm-firmenich is iets positiever geworden over de omzetgroei in 2026, meldt het Nederlands-Zwitserse concern. Topman Dimitri de Vreeze sprak van een goede, door volume gedreven groei in de eerste zes maanden van het jaar in alle bedrijfsonderdelen.
9 minuten geledenLONDEN (ANP) - Olie- en gasconcern Shell heeft in het afgelopen kwartaal fors meer winst gemaakt als gevolg van de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De winst kwam in het tweede kwartaal uit op 9,8 miljard dollar (8,6 miljard euro), vergeleken met 6,9 miljard dollar in het voorgaande kwartaal, maakte het concern donderdag bekend.
11 minuten geledenBUNNIK (ANP) - Bouwconcern BAM heeft in de eerste helft van dit jaar de winst flink opgevoerd. De bouwer profiteerde van projecten in de energietransitie en voor de Nederlandse woningbouw en defensie. Tegelijkertijd bleef het grootste bouwbedrijf van Nederland streng op de kosten letten.
32 minuten geledenPARIJS (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft afgelopen kwartaal meer winst gemaakt ondanks de verstoringen door de Iranoorlog. De maatschappij slaagde erin de kosten van de veel duurdere kerosine door te berekenen aan reizigers, vooral op langeafstandsvluchten. KLM profiteerde van het feit dat concurrenten als Qatar Airways en Emirates minder konden vliegen door de onrust in het Midden-Oosten en kon daardoor hogere prijzen vragen voor vluchten van en naar Azië.
38 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse autofabrikant BMW heeft de winst in het afgelopen kwartaal hard zien dalen. In het tweede kwartaal verdiende het concern onder de streep nog slechts 1,2 miljard euro, 35 procent minder dan in dezelfde periode een jaar eerder, maakte het bedrijf bekend.
46 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Advies- en ingenieursbureau Arcadis heeft het tweede ongevraagde overnamebod van zijn Canadese branchegenoot WSP Global ook afgewezen. Volgens Arcadis worden de "intrinsieke waarde, strategische positie en toekomstverwachtingen" van de Nederlandse onderneming opnieuw ondergewaardeerd in het voorstel, waarbij een prijs op het bedrijf werd geplakt van ongeveer 4,7 miljard euro.
58 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - ING heeft zijn winst in het tweede kwartaal flink opgevoerd, ondanks de onrust in de wereld met bijvoorbeeld de oorlog in het Midden-Oosten. De bank profiteerde van versnelde groei van het klantenbestand. Ook lukte het ING om meer hypotheken te verstrekken, niet alleen in Nederland, maar ook in bijvoorbeeld Duitsland en Australië.
1 uur geleden