Beleggingsondernemingen doen genoeg aan naleving sancties Rusland
AMSTERDAM (ANP) - Beleggingsondernemingen en beheerders van beleggingsinstellingen doen voldoende om te zorgen dat ze de Europese sancties tegen Rusland naleven. Dat stelt toezichthouder Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek.
De instellingen zijn zich zeer bewust van de sancties en er is een sterke wil om die na te leven. Sinds eind februari meldden de instellingen zelf 21 mogelijke gevallen waarbij gesanctioneerde personen zaken wilden doen in Europa. Vervolging van dergelijke gevallen ligt niet bij de AFM, maar bij Justitie.
Risico's dat de sancties toch ontdoken kunnen worden, zijn er ook. Bijvoorbeeld als de beleggingsondernemingen en -instellingen taken uitbesteden. Dat gebeurt bijvoorbeeld bij de screening of klanten op de sanctielijsten voorkomen. Daarbij moeten ze goed beseffen dat ze zelf verantwoordelijk blijven voor naleving van de sancties en bedrijven moeten dus controleren of externe partijen de screening uitvoeren zoals afgesproken, aldus de AFM.
Ook moeten beleggingsondernemingen en -instellingen bewust zijn dat gesanctioneerde partijen bewust zullen proberen de sancties te omzeilen. Dat kan bijvoorbeeld door beleggingen op naam van familieleden en zakenrelaties onder te brengen. De toezichthouder stelt dat de financiële instellingen daar beducht op moeten zijn door onderzoek naar relaties van personen op de sanctielijsten.
Meer uit Financieel
FORT WORTH (ANP/AFP) - American Airlines heeft aangekondigd dat het de vluchten naar Venezuela zo snel mogelijk wil hervatten, mogelijk al op 30 april. Daarmee wordt het de eerste Amerikaanse luchtvaartmaatschappij die terugkeert naar het land sinds Washington de Venezolaanse leider Nicolás Maduro begin dit jaar gevangen heeft genomen.
30 minuten geledenAUSTIN (ANP) - Tesla werkt aan de ontwikkeling van een kleinere en goedkopere elektrische SUV. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Volgens de bronnen gaat het om een geheel nieuw model en niet om een variant van Tesla's Model 3 of Y.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Europese Bank voor Wederopbouw en Ontwikkeling (EBWO) investeert dit jaar 5 miljard euro in het herstel van landen die getroffen zijn door de oorlog in het Midden-Oosten. Daarbij gaat het om Irak, Jordanië, Libanon, de Westelijke Jordaanoever en Gaza "en geraakte buureconomieën" als Egypte, Turkije, Armenië en Azerbeidzjan.
1 uur geledenATHENE (ANP/AFP) - De eerste niet-Iraanse olietanker sinds het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran is donderdag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt de website MarineTraffic, die de locatiegegevens van schepen bijhoudt.
2 uur geledenNYON (ANP/BLOOMBERG) - Nike is in exclusieve onderhandelingen om de wedstrijdballen te maken die gebruikt worden in de mannenedities van de Champions League en andere Europese voetbaltoernooien voor clubs. Daarmee neemt het Amerikaanse sportkledingconcern mogelijk een contract over dat zijn Duitse rivaal Adidas al een kwart eeuw in handen heeft.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst gesloten. Een dag eerder noteerde de AEX-index nog stevige winsten doordat beleggers opgelucht reageerden op een staakt-het-vuren dat de Verenigde Staten, Israël en Iran aankondigden. Maar er is veel onzekerheid rond die wapenstilstand.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI schort ambitieuze plannen voor uitbreiding van zijn datacenters in het Verenigd Koninkrijk op, maakte het bedrijf bekend. Het Britse Stargate-project dreigt volgens het bedrijf achter ChatGPT te duur te worden door hoge energiekosten en regelgeving. Voor de regering van premier Keir Starmer is het een tegenvaller, want in zijn plannen voor economische groei spelen AI en datacenters een belangrijke rol.
4 uur geleden