Beleggingsapp Robinhood stijgt op Wall Street na update
NEW YORK (ANP) - Robinhood Markets behoorde donderdag tot de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. De beleggingsapp zag het beheerd vermogen vorige maand met 16 procent stijgen vergeleken met de voorgaande maand. Het handelsvolume nam ook flink toe ten opzichte van een jaar eerder. De app profiteert onder meer van de grote belangstelling voor cryptomunten, dankzij de sterke opmars van de bitcoin. Het aandeel werd ruim 10 procent hoger gezet.
De algehele stemming op Wall Street was gematigd positief. De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,2 procent hoger op 39.115 punten. De brede S&P 500-index steeg 0,1 procent tot 5170 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg een fractie tot 16.192.
Beleggers verwerkten een reeks van economische cijfers. Zo waren de Amerikaanse producentenprijzen in februari sterker gestegen dan verwacht. De prijzen die producenten voor hun producten vragen worden vaak met enige vertraging verwerkt in de consumentenprijzen. Eerder deze week werd al bekendgemaakt dat de consumentenprijzen in de VS sterker zijn gestegen dan verwacht.
De inflatiegegevens zijn de laatste voor de beleidsvergadering van de Federal Reserve op 19 en 20 maart. De Fed zal de rente dan waarschijnlijk ongewijzigd laten. Wel wordt gehoopt dat de centrale bank de rente later dit jaar gaat verlagen.
Ook werd bekendgemaakt dat de winkelverkopen vorige maand met 0,6 procent op maandbasis zijn gestegen, minder dan verwacht. Het wekelijkse aantal uitkeringsaanvragen was ook lager dan verwacht.
US Steel ging verder omlaag en verloor bijna 4 procent. De staalproducent kelderde een dag eerder al bijna 13 procent door berichten dat president Joe Biden bezorgd zou zijn over de geplande overname van US Steel door het Japanse Nippon Steel. Biden bevestigde donderdag zich te verzetten tegen de deal.
Tesla zakte 0,6 procent. UBS verlaagde het koersdoel voor het aandeel. Volgens de analisten van de Zwitserse bank zal de fabrikant dit jaar minder elektrische auto's afleveren dan verwacht. Het aandeel Tesla staat dit jaar onder druk door zorgen over toenemende concurrentie van goedkopere elektrische auto's van Chinese merken. Woensdag zakte Tesla 4,5 procent door een verkoopadvies door de bank Wells Fargo.
De euro was 1,0919 dollar waard, tegen 1,0944 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,1 procent meer op 80,64 dollar. Brentolie werd 0,8 procent duurder, op 84,73 dollar per vat.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - De Chinese webwinkel Shein, bekritiseerd in Frankrijk wegens de verkoop van sekspoppen die op kinderen lijken, opende woensdag zijn allereerste fysieke winkel ter wereld in Parijs. De opening vond plaats onder strenge bewaking van oproerpolitie bij het luxe warenhuis tegenover het stadhuis van Parijs. Kinderrechtenactivisten protesteerden daar tegen de komst van de winkel.
2 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Energieleverancier Eneco neemt Gulf Gas + Power over. Dat bedrijf levert energie aan Nederlandse midden- en kleinbedrijven (mkb'ers) en heeft meer dan 30.000 klanten. Eneco en Gulf Gas + Power melden geen financiële details over de overname.
37 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Met duizend extra medewerkers, extra busjes, uitgebreidere sorteercentra en meer bezorgdagen denkt PostNL klaar te zijn voor de drukke feestdagenperiode. In aanloop naar Black Friday, gevolgd door Sinterklaas, de kerstdagen en nieuwjaar, bezorgen bedrijven als PostNL en DHL ieder jaar miljoenen extra pakketten en poststukken.
40 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Google heeft een schikking getroffen met de maker van de populaire game Fortnite, Epic Games. Het voorstel moet een einde maken aan de rechtszaak die Epic Games in 2020 aanspande.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat hogesnelheidstreinen tussen EU-landen flink sneller gaan rijden, wat uren verschil in de reistijd moet opleveren. Dat staat in een actieplan voor hogesnelheidslijnen dat de Europese Commissie woensdag presenteert.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - De druk op autofabrikanten neemt toe. Bij Nissan leidt een tekort aan chips tot productiebeperkingen, terwijl BMW en Toyota lagere winstmarges rapporteren door internationale handelsmaatregelen en felle concurrentie.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Supermarktconcern Ahold Delhaize was woensdag een stijger in de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn en webwinkel bol kwam met kwartaalresultaten die goed werden ontvangen door beleggers. Het aandeel ging kort na opening meer dan 2 procent omhoog.
3 uur geleden