Beleggingsapp Robinhood bij winnaars op lager Wall Street
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten, mede door een hoger dan verwacht cijfer over de Amerikaanse producentenprijzen. Verder was beleggingsapp Robinhood Markets een winnaar op Wall Street na een goed ontvangen handelsbericht.
De Dow-Jonesindex eindigde 0,4 procent lager op 38.905,66 punten. De brede S&P 500 zakte 0,3 procent tot 5150,48 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq leverde 0,3 procent in tot 16.128,53 punten.
De producentenprijzen in de Verenigde Staten gingen in februari sterker omhoog dan verwacht. Dat kan weer doorwerken in een hogere inflatie, waardoor de Federal Reserve mogelijk voorzichtiger wordt bij het verlagen van de rente. Verder kwamen er ook tegenvallende cijfers over de Amerikaanse winkelverkopen.
Het aandeel Robinhood won ruim 5 procent. Het beleggingsplatform zag het beheerd vermogen vorige maand met 16 procent stijgen vergeleken met de voorgaande maand. Het handelsvolume nam ook flink toe. De app profiteert onder meer van de grote belangstelling voor cryptomunten, dankzij de sterke opmars van de bitcoin.
JPMorgan Chase werd 1,8 procent lager gezet. De grootste bank in de VS heeft een boete van de Amerikaanse autoriteiten van bijna 350 miljoen dollar gekregen voor tekortkomingen bij het toezicht op handelstransacties door de bank zelf en klanten.
US Steel verloor 6,4 procent. De staalproducent kelderde een dag eerder al bijna 13 procent door berichten dat president Joe Biden bezorgd zou zijn over de geplande overname van US Steel door het Japanse Nippon Steel. Biden bevestigde donderdag zich te verzetten tegen de deal.
Tesla daalde ruim 4 procent. UBS verlaagde het koersdoel voor het aandeel. Volgens analisten van de Zwitserse bank zal de fabrikant dit jaar minder elektrische auto's afleveren dan verwacht. Het aandeel Tesla staat dit jaar onder druk door zorgen over toenemende concurrentie van goedkopere elektrische auto's van Chinese merken. Woensdag zakte Tesla 4,5 procent door een verkoopadvies door de bank Wells Fargo.
De euro was 1,0892 dollar waard, tegen 1,0886 dollar bij het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,7 procent meer op 81,10 dollar. Brentolie werd 1,4 procent duurder op 85,17 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De groei van de hoeveelheid zonne-energie die in Nederland kan worden geproduceerd, vlakt af. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) dinsdag. Vooral de groei van zonnepanelen bij huishoudens en kleine bedrijven is sterk afgenomen, maar diezelfde trend is ook te zien bij grootschalige zonneparken en zonnepanelen op bedrijfsdaken.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jongerenbank BUUT begint een socialemediacampagne om ouders en tieners te waarschuwen voor TikTok Shop. Volgens het ABN AMRO-onderdeel is dat verkoopkanaal vergelijkbaar met een "verleidingsmachine, met name voor puberbreinen".
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - President Donald Trump dreigt dat de Canadese vliegtuigfabrikant Bombardier zijn producten niet langer in de Verenigde Staten mag verkopen. Hij deed dit via een bericht op zijn eigen sociale medium Truth Social.
5 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De topwetenschapper van OpenAI, Jakub Pachocki, waarschuwt dat kunstmatige intelligentie zich zo snel ontwikkelt dat het steeds moeilijker wordt voor mensen om het te begrijpen. Hij stelt daarom dat AI-laboratoria de ontwikkeling vrijwillig moeten gaan vertragen vanwege veiligheidsredenen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Duizenden overheidsmedewerkers verzamelen zich dinsdag in Den Haag om actie te voeren tegen de kabinetsplannen rondom sociale zekerheid. Er zijn zo'n 3000 aanmeldingen voor de actie, melden FNV en CNV. Het gaat om medewerkers van onder meer gemeenten, het Rijk en universiteiten.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bioplasticmaker Avantium werd maandag meer waard op de beurs in Amsterdam. Het aandeel steeg met 5,5 procent nadat het bedrijf bekend had gemaakt dat het de zuiveringsinstallatie in de fabriek in Delfzijl in gebruik heeft genomen. Verder kijken beleggers uit naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) later deze week.
8 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - ByteDance, het bedrijf achter TikTok, werkt aan een AI-model waarmee gebruikers interactieve werelden kunnen maken voor livestreams, korte video's en games. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Daarmee wil het Chinese bedrijf meer concurreren met bijvoorbeeld het moederbedrijf van Facebook en Instagram.
9 uur geleden