Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggingen opnieuw naar recordniveau dankzij Amerikaanse opmars

Beleggingen opnieuw naar recordniveau dankzij Amerikaanse opmars

AMSTERDAM (ANP) - De beleggingen van Nederlandse huishoudens zijn voor het derde kwartaal op rij naar een recordniveau gestegen. In de laatste maanden van vorig jaar profiteerden beleggers vooral van goede prestaties van Amerikaanse aandelen en de in waarde gestegen dollar, meldt De Nederlandsche Bank (DNB).

De totale 192,4 miljard euro aan beleggingen is iets meer dan de 191,7 miljard euro van een kwartaal eerder. Beleggingsfondsen zijn het populairst (bijna 122 miljard), gevolgd door beursgenoteerde aandelen (65 miljard) en obligaties (6 miljard).

Huishoudens grepen het laatste kwartaal van vorig jaar ook aan om veel beleggingen van de hand te doen. Alleen in het laatste kwartaal van 2023 gebeurde dat vaker: 4,7 miljard euro om 1,6 miljard euro. Aan obligaties werd voor 1,3 miljard euro verkocht, wat te maken zou kunnen hebben met de renteverlagingen die de centrale banken doorvoerden in de tweede helft van het jaar.

Nederlanders verkiezen sparen (487 miljard euro) nog altijd duidelijk boven beleggen. Ook hebben Nederlanders veel vermogen op betaalrekeningen staan (113 miljard euro) en in onder meer pensioenfondsen en vastgoed.

Meer uit Financieel

Minister Bessent en Chinese vicepremier He praten in New York

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat zondag in New York praten met de Chinese vicepremier He Lifeng over veiligheid van AI, handel, belangrijke grondstoffen en andere economische onderwerpen. Het overleg vindt plaats op het hoofdkantoor van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase in Manhattan.

1 uur geleden
Frankrijk rekent op recordschulden door oplopend tekort

PARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.

18 uur geleden
Paramount dicht bij deal met Amerikaanse staten over Warner Bros.

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.

20 uur geleden
Tankstations onaangenaam verrast door Duitse accijnsverlaging

VOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.

21 uur geleden
Recordprijs diesel op 2,824 euro, stelt voordeelplatform

AMSTERDAM (ANP) - De recordprijs van diesel in Nederland komt uit op 2,824 euro per liter, meldt voordeelplatform UnitedConsumers. Brandstofprijzen stijgen al een tijdlang door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran, die de export van brandstoffen door Golfstaten ernstig hindert.

1 dag geleden
Ook AI van Google hackte andere bedrijven

MOUNTAIN VIEW (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ook de AI van Google, Gemini, heeft onbedoeld meerdere andere bedrijven gehackt door inloggegevens te raden. Dat gebeurde in mei, heeft het bedrijf bekendgemaakt.

1 dag geleden
Nike verliest op Wall Street na vertrek voetballer Kylian Mbappé

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag overwegend hoger gesloten. Beleggers beleefden een bewogen handelsweek waarin de Amerikaanse Federal Reserve de rente voor het eerst in drie jaar verhoogde. De rente op tienjarige Amerikaanse staatsobligaties liep ook weer op na een korte daling, door speculatie dat de hoge energiekosten inflatie kunnen aanwakkeren. Dat zou kunnen leiden tot een nieuwe renteverhoging van de Fed.

1 dag geleden