Beleggingen opnieuw naar recordniveau dankzij Amerikaanse opmars
AMSTERDAM (ANP) - De beleggingen van Nederlandse huishoudens zijn voor het derde kwartaal op rij naar een recordniveau gestegen. In de laatste maanden van vorig jaar profiteerden beleggers vooral van goede prestaties van Amerikaanse aandelen en de in waarde gestegen dollar, meldt De Nederlandsche Bank (DNB).
De totale 192,4 miljard euro aan beleggingen is iets meer dan de 191,7 miljard euro van een kwartaal eerder. Beleggingsfondsen zijn het populairst (bijna 122 miljard), gevolgd door beursgenoteerde aandelen (65 miljard) en obligaties (6 miljard).
Huishoudens grepen het laatste kwartaal van vorig jaar ook aan om veel beleggingen van de hand te doen. Alleen in het laatste kwartaal van 2023 gebeurde dat vaker: 4,7 miljard euro om 1,6 miljard euro. Aan obligaties werd voor 1,3 miljard euro verkocht, wat te maken zou kunnen hebben met de renteverlagingen die de centrale banken doorvoerden in de tweede helft van het jaar.
Nederlanders verkiezen sparen (487 miljard euro) nog altijd duidelijk boven beleggen. Ook hebben Nederlanders veel vermogen op betaalrekeningen staan (113 miljard euro) en in onder meer pensioenfondsen en vastgoed.
Meer uit Financieel
KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Deense farmaceut Novo Nordisk heeft in de Verenigde Staten goedkeuring gekregen om een pilversie van zijn succesvolle obesitasinjectie Wegovy op de markt te brengen. "Met de goedkeuring van de Wegovy-pil vandaag krijgen patiënten een handige, dagelijkse pil die hen kan helpen net zoveel gewicht te verliezen als de oorspronkelijke Wegovy-injectie", stelt topman Mike Doustdar.
17 minuten geledenMAASTRICHT (ANP) - Kweekvleesbedrijf Mosa Meat heeft nog eens 15 miljoen euro opgehaald bij investeerders. Waar branchegenoot Meatable moet stoppen om geldproblemen, lukt het Mosa Meat dus wel nieuwe financiering te vinden. Eerder werd al 40 miljoen euro opgehaald en er was een crowdfundingcampagne, waarmee in de afgelopen twee jaar in totaal 58 miljoen euro is binnengebracht.
29 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe personenauto's in de Europese Unie is in november voor de vijfde maand op rij gestegen. Volgens de Europese autobrancheorganisatie ACEA steeg de verkoop met 2,1 procent in vergelijking met een jaar eerder, tot 887.491 nieuwe auto's.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Crisp verwacht deze maand voor het eerst winst te maken, wanneer wordt gecorrigeerd voor onder meer belastingen. Volgens de in 2018 opgezette boodschappenapp is die mijlpaal het resultaat van structurele verbeteringen in voorafgaande jaren.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn de verkorte kerstweek positief begonnen, vooral doordat technologieaandelen opnieuw gewild waren bij beleggers. Deze aandelen zijn sinds vorige week weer aan het stijgen, gestuwd door sterke vooruitzichten van chipbedrijf Micron Technology en een meevallend inflatierapport. Daardoor liggen de toonaangevende Amerikaanse beursgraadmeters S&P 500 en de Dow-Jonesindex nog geen 1 procent onder hun record van 11 december.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet neemt het Amerikaanse energiebedrijf Intersect Power over voor 4,75 miljard dollar. De overname is bedoeld om Google toegang te geven tot meer elektriciteit voor zijn datacenters, werd maandag bekendgemaakt.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump lijkt op een nieuwe manier te proberen windenergieparken voor de oostkust tegen te gaan. De vergunningen voor vijf parken in aanbouw zijn opgeschort uit zorgen om de nationale veiligheid. Ze kunnen volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken radarsystemen verstoren en valse doelwitten creëren.
14 uur geleden