
Beleggingen in vastgoed stijgen weer na historisch dieptepunt
AMSTERDAM (ANP) - Beleggers hebben in de eerste helft van dit jaar aanzienlijk meer geïnvesteerd in Nederlands commercieel vastgoed, zoals kantoren, hotels, winkelpanden en woningen. Dat komt naar voren uit cijfers van vastgoedadviseur CBRE. Daarmee heeft de vastgoedbeleggingsmarkt zich hersteld van het historische dieptepunt in de eerste zes maanden van 2023. De opvallendste groei was te zien op de hotelmarkt, waar het volume bijna is verzesvoudigd.
Het totale beleggingsvolume, het bedrag van de transacties in commercieel vastgoed, was in de eerste zes maanden van het jaar 4,6 miljard euro. Dat bedrag is 44 procent hoger dan in de eerste helft van 2023.
Van het totale beleggingsvolume is 250 miljoen euro geïnvesteerd in hotels. Vorig jaar was dit nog 42 miljoen euro. "Waar hotels de afgelopen jaren nog last hadden van de nasleep van de coronajaren, zijn de exploitatieresultaten van hotels nu sterker dan ooit tevoren", legt hoofd kapitaalmarkten bij CBRE Erik Langens uit. "Dit maakt deze sector voor beleggers erg interessant en dat zien we terug in de cijfers."
Wet betaalbare huur
Ook de logistiek is een "trekpleister voor beleggers", stelt CBRE. Het vastgoed in deze sector was van januari tot en met juni goed voor een volume van 1,6 miljard euro, 15 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar.
Woningen blijven daarentegen achter, waarbij CBRE wijst op de Wet betaalbare huur die sinds deze maand van kracht is. Door deze wet wordt ook voor woningen in het middensegment een maximale huurprijs vastgesteld. Hierdoor is het verhuren van woningen voor sommige investeerders minder rendabel geworden.
Prijzen gestabiliseerd
De impact van de huurwet is volgens Langens nu al merkbaar in de sector. "Hiermee zal het aantal huurwoningen in de Nederlandse woningvoorraad de komende jaren fors teruglopen", stelt hij. Langens verwacht dat veel beleggers hun huurwoningen zullen verkopen zodra de laatste huurder is vertrokken.
Vorig jaar daalde het belegde bedrag in Nederlands vastgoed nog doordat de rente sterk was gestegen. Hierdoor was het voor beleggers duurder geworden om commercieel vastgoed aan te kopen. Ook was de marktwaarde van veel vastgoed gedaald, wat resulteerde in aanzienlijke afwaarderingen voor de investeerders. Inmiddels zijn de prijzen weer gestabiliseerd, aldus CBRE.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Vrouwen doen niet alleen minder vaak een aanvraag voor financiering van hun onderneming, maar krijgen ook structureel minder geld toegekend wanneer ze een aanvraag indienen dan mannelijke ondernemers. Dat meldt Code-V, de Nederlandse Code Stimuleren Vrouwelijk Ondernemerschap, op basis van het eerste nationale onderzoek op het gebied van gendergelijkheid in toegang tot financiering.
25 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Ondernemingskamer grijpt in bij FNV na maandenlange onrust binnen de vakbond. De afdeling van het gerechtshof in Amsterdam benoemt als tijdelijke maatregel twee nieuwe leden in de raad van toezicht van de bond. Die krijgen beslissende zeggenschap binnen die raad en moeten onder meer nieuwe verkiezingen organiseren en adviseren over mogelijke verbeteringen bij de organisatie.
39 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De industrie en de handel in de eurozone hebben in april zware klappen gekregen door de onzekerheid rond het handelsbeleid van de Amerikaanse president Donald Trump. De industriële productie in het eurogebied daalde in april met 2,4 procent ten opzichte van een maand eerder, meldt het Europese statistiekbureau Eurostat. De daling was groter dan economen hadden verwacht.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt in ieder geval tot 1 juli niet op de Israëlische stad Tel Aviv. Dat besluit is genomen na aanvallen van Israël op Iran in de nacht van donderdag op vrijdag. De luchtvaartmaatschappij schortte eerder ook al vluchten op door spanningen in de regio.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische luchtvaartmaatschappijen El Al, Israir en Arkia verplaatsen hun vliegtuigen uit Israël. Dat melden de airlines enkele uren nadat Israël aanvallen op Iran had uitgevoerd.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - NS heeft de vakbonden met een verbeterd loonbod uitgenodigd terug te keren naar de onderhandelingstafel. Vrijdag staken medewerkers voor de derde keer in een week uit onvrede over de cao-voorstellen van het spoorbedrijf tot nu toe.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijzen zijn vrijdag gestegen tot het hoogste niveau sinds eind mei. Gas werd duurder door de oplopende spanningen in het Midden-Oosten, na de Israëlische aanval op Iran. De prijs op de toonaangevende Europese gasbeurs in Amsterdam voor levering in juli stond bijna 3 procent hoger op 37,20 euro per megawattuur. Dat is de grootste prijsstijging in vijf weken.
2 uur geleden