Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Beleggersvertrouwen herstelt maar blijft laag door coronacrisis'

'Beleggersvertrouwen herstelt maar blijft laag door coronacrisis'

AMSTERDAM (ANP) - Het vertrouwen van Nederlandse beleggers is in mei iets hersteld, maar blijft laag door de coronacrisis. Dat meldt ING in zijn maandelijkse BeleggersBarometer. Volgens de bank zijn beleggers over de gehele linie nog steeds erg voorzichtig.

De graadmeter waarmee ING het vertrouwen meet, steeg deze maand naar een stand van 83. In april was nog sprake van een niveau van 68, het laagste in jaren.

Beleggers hebben volgens ING voorzichtig weer wat meer vertrouwen in de komende maanden en zijn ze iets positiever in hun verwachtingen voor de economische situatie in Nederland en de eigen beleggingsportefeuille. Ook de verwachtingen voor de Amsterdamse AEX-index zijn wat minder negatief: ruim een derde denkt dat de AEX de komende maanden zal stijgen.

Negatiever

De aandelen waar beleggers kansen zien, zijn daarnaast duidelijk verschoven door de uitbraak van het coronavirus. Zo verwachtte 20 procent van de ondervraagden dat Ahold het meest rendement zal opleveren binnen de voorgelegde AEX-aandelen. Dat was in januari nog maar 3 procent. Ook van Philips verwacht men meer rendement de komende maanden dan men in januari dacht. "Gezien de recente ontwikkelingen is dat geen gekke gedachte. De verkopen bij Ahold zijn de afgelopen periode gestegen en er zal na de coronacrisis wellicht nog meer aandacht zijn voor gezondheid, waarvan Philips kan profiteren", zegt Bob Homan, directeur van ING Investment Office.

De impact die de coronacrisis heeft op de beurs is verder duidelijk te zien in het oordeel van de beleggers over het beursjaar tot nu toe. Vergeleken met een halfjaar geleden is dit oordeel veel negatiever geworden. Driekwart van de beleggers vindt het beursjaar tot nu toe (veel) minder goed dan verwacht. Dit was in november nog 17 procent. "Toen we dit eind vorig jaar aan beleggers vroegen, verwachtten de meeste beleggers lichte koersstijgingen voor dit jaar. Geen wonder dat het tegenvalt nu markten nog duidelijk in de min staan. Waarbij ik vind dat we, gezien de terugval van de economie met koersen die ongeveer op het niveau van vorig jaar augustus staan, niet mogen klagen", aldus Homan.

Meer uit Financieel

VS-minister: substantiële vooruitgang in handelsgesprekken China

GENÈVE (ANP/RTR) - Volgens de Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, is "substantiële vooruitgang" geboekt in de gesprekken tussen zijn team en dat van de Chinese vicepremier He Lifeng in Genève. In de Zwitserse stad doen de twee grootste economieën ter wereld pogingen de door de Amerikaanse president Donald Trump aangewakkerde handelsoorlog te bezweren.

3 uur geleden
Handelsminister VS optimistisch over gesprek met China

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Handel zegt optimistisch te zijn over onderhandelingen tussen China en de Verenigde Staten die in Zwitserland plaatsvinden. De twee grootmachten praten dit weekend in Genève over mogelijkheden om hun handelsoorlog te de-escaleren.

6 uur geleden
Frankrijk: hardere oliesancties als bestand Rusland uitblijft

PARIJS (ANP/AFP) - Europa moet de Russische oliesector en financiële sector zwaardere sancties opleggen als Vladimir Poetin niet instemt met een staakt-het-vuren, zegt de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot.

8 uur geleden
VS en China hervatten handelsgesprekken in Genève

GENÈVE (ANP) - De handelsbesprekingen tussen China en de Verenigde Staten in Genève zijn hun tweede dag ingegaan, melden Zwitserse media. Persbureau Reuters schrijft ook dat onderhandelaars zondagochtend weer bijeen zijn gekomen.

11 uur geleden
Saudi Aramco boekt lagere winst en keert minder dividend uit

DHARAN (ANP/BLOOMBERG) - Saudi Aramco heeft in de eerste drie maanden van het jaar een lagere winst geboekt dan een jaar eerder. Het energieconcern verkocht meer olie en gas, maar lagere prijzen voor die brandstoffen zaten 's werelds grootste verkoper van olie dwars. Het Saudische staatsbedrijf keert ook minder winst uit, wat een tegenvaller is voor de overheidsfinanciën. Kroonprins Mohammed bin Salman wil juist fors investeren in de modernisering van de economie van Saudi-Arabië.

13 uur geleden
Handelsbesprekingen China-VS gestaakt, overleg gaat zondag verder

GENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het handelsoverleg tussen China en de Verenigde Staten in Genève is afgebroken, melden bronnen aan de persbureaus Reuters en AFP. De besprekingen gaan naar verwachting zondag verder.

1 dag geleden
Interim-bestuur van FNV weggestuurd

UTRECHT (ANP) - Het Ledenparlement van FNV heeft zaterdag het interim-bestuur van de vakbond weggestuurd. Voorzitter Henk de Jong en medebestuurders Carolien Bijen en Miranda Diependaal waren sinds maart aan het werk, maar hun termijn stopt zondag.

1 dag geleden