'Beleggersvertrouwen bijna weer positief'
AMSTERDAM (ANP) - Het vertrouwen van Nederlandse beleggers is in juni opnieuw verder omhoog gegaan. Toch zijn beleggers nog net negatief gestemd, meldt ING in zijn maandelijkse BeleggersBarometer.
De graadmeter waarmee ING het vertrouwen meet kwam uit op een stand van 98 van een stand van 83 in mei. Alles onder een stand van 100 geeft een negatieve stemming weer, alles erboven een positieve.
Beleggers zagen de waarde van hun eigen beleggingsportefeuille weer stijgen en denken dat dit de komende maanden voortzet. Ook de economische situatie in Nederland zien ze de komende maanden verder verbeteren.
Deze maand toonden beleggers zich nog wel wat voorzichtig. Bijna de helft handelde niet. Een kwart kocht meer aandelen dan dat ze verkochten. De komende maanden verwacht de helft van de ondervraagde beleggers extra aandelen te gaan kopen. Ze hinken echter op twee gedachten over waar ze hun geld in willen steken. Een fors deel wil investeren in bedrijven die door de coronavirus klappen hebben gekregen, terwijl een ander deel juist aandelen van ondernemingen wil kopen die nieuwe kansen hebben gekregen. Hoofd van het ING Investment Office Bob Homan herkent dat beeld ook terug van de beurs. "De ene dag springen de achterblijvers eruit en de volgende dag als er toch weer wat corona-angst in de markt komt, zijn het juist de it-aandelen die het meest profiteren van bijvoorbeeld thuiswerken en online winkelen."
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Een internationale redersorganisatie maakt zich zorgen om het lot van duizenden opvarenden van zeeschepen die vastzitten in de Perzische Golf. Nu de blokkade van de Straat van Hormuz voortduurt, dreigen tekorten aan drinkwater en brandstof, waarschuwt de International Chamber of Shipping (ICS) tegenover persbureau AFP.
1 uur geleden\NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten gesloten. In het Midden-Oosten zijn nog altijd geen tekenen van de-escalatie in de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. Olieprijzen liepen verder op, maar in beperkte mate.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever overweegt zijn voedingsmiddelentak af te splitsen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Gesprekken daarover zouden zich nog in een vroege fase bevinden. Het bedrijf achter merken als Knorr, Calvé en Hellmann's onderzoekt al langer hoe het zijn merkenportfolio kan verkleinen en kijkt daarbij nadrukkelijk naar voedingsmerken.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk is bereid om zich aan veel marktregelgeving van de Europese Unie te conformeren als dat goed is voor de economische groei, zei de Britse minister van Financiën Rachel Reeves. "Als de economische voordelen groter zijn dan de kosten, is het de moeite waard om die afweging te maken", zei ze in een speech in Londen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt het voorgenomen bezoek aan zijn Chinese collega Xi Jinping uit, zo kondigde hij aan. De reis naar Beijing zou van 31 maart tot 2 april plaatsvinden. Dat wordt nu zo'n vijf tot zes weken vooruitgeschoven, zei Trump.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland vindt met een aantal andere EU-lidstaten de omvang van de EU-meerjarenbegroting 2028-2034 veel te hoog. De Europese Commissie heeft een begroting voorgesteld van bijna 2000 miljard euro, een verhoging van 800 miljard euro. Behalve Nederland vinden ook in ieder geval België, Zweden en Finland dat onacceptabel, zo bleek dinsdag tijdens een vergadering met EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De energieprijzen worden een van de topthema's van de vergadering van EU-regeringsleiders aankomende donderdag, laat een hooggeplaatste EU-bron weten. EU-landen willen snel een beslissing nemen om de energieprijzen omlaag te brengen, maar ze zijn het nog niet eens over wat de beste aanpak daarvoor is.
5 uur geleden