Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggersclub vreest flinke financiële tegenvaller bij Ajax

Beleggersclub vreest flinke financiële tegenvaller bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) vreest voor een flinke financiële tegenvaller bij Ajax. De voetbalclub moet de door de ontslagen Sven Mislintat aangekochte spelers later dit jaar opnieuw waarderen, en volgens directeur Gerben Everts van de beleggersclub kan dat zomaar leiden tot een afboeking van tientallen miljoenen euro's. Daarvoor zal Ajax dan tijdig met een winstwaarschuwing moeten komen, zegt hij.

Mislintat was afgelopen zomer directeur voetbalzaken bij de club en kocht voor meer dan 100 miljoen euro aan spelers, totdat hij werd ontslagen om gebrek aan draagvlak. Ajax stelde vervolgens een onderzoek in naar het handelen van de 51-jarige Duitser. Volgens Everts is daaruit naar voren gekomen dat allerlei controles die normaal hadden moeten plaatsvinden bij grote transfers, helemaal niet zijn gedaan.

De VEB-directeur stelt dat de club waarschijnlijk veel te veel heeft betaald voor de spelers. Everts voorziet niet direct financiële problemen bij de club. Maar de schade kan volgens hem verder oplopen als de door Mislintat aangekochte spelers ervoor kiezen om lang bij Ajax op de bank te blijven zitten en tegelijk een hoog salaris blijven ontvangen. Ook is het de vraag of bijvoorbeeld de verkoop van merchandise niet een knauw krijgt door de problemen bij de club.

Kritiek

Uit het onderzoek kwam ook naar voren dat er geen aanwijzingen zijn voor belangenverstrengeling door Mislintat. Everts uit op dit punt echter forse kritiek op de aanpak van Ajax. Volgens hem is de studie, die werd uitgevoerd door accountantskantoor KPMG, "niet diepgravend genoeg". Ook zijn de uitkomsten volgens hem niet onafhankelijk omdat de conclusies door de raad van commissarissen zelf zijn opgesteld.

Everts dringt nu aan op "zelfreflectie" in de top van Ajax. Commissarissen die afgelopen zomer al toezichthouder waren bij de club, zouden over hun positie moeten nadenken. Datzelfde geldt volgens Everts voor president-commissaris Michael van Praag, op wie de VEB-directeur vorige week al forse kritiek uitte naar aanleiding van een fout rond het registreren van aandelen.

De aandeelhouders van Ajax komen op 21 mei bijeen om te vergaderen over het geplande ontslag van algemeen directeur Alex Kroes en het onderzoek naar Mislintat. Maar de meerderheid van de stemmen ligt bij de bestuursraad van Ajax. Everts wil komende tijd met die raad gaan praten. Volgens hem zijn de belangen van de beleggers en de raad hetzelfde, namelijk dat Ajax er zo snel mogelijk weer bovenop komt.

Meer uit Voetbal

Duizenden supporters bij huldiging AZ na winst KNVB-beker

ALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.

1 uur geleden
Pulisic kijkt uit naar WK voetbal met 'sterke selectie' VS

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.

4 uur geleden
Flick wil contract bij Barcelona na behalen landstitel verlengen

BARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.

4 uur geleden
Voetbalsters Oranje terug in top tien wereldranglijst

ZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.

9 uur geleden
Hagi nieuwe bondscoach Roemeense voetballers

BOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.

1 dag geleden
Chery kan nauwelijks geloven dat NEC ruim van AZ heeft verloren

ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.

2 dagen geleden
AZ overklast NEC en wint KNVB-beker voor vijfde keer

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.

2 dagen geleden