Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggersclub vreest flinke financiële tegenvaller bij Ajax

Beleggersclub vreest flinke financiële tegenvaller bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) vreest voor een flinke financiële tegenvaller bij Ajax. De voetbalclub moet de door de ontslagen Sven Mislintat aangekochte spelers later dit jaar opnieuw waarderen, en volgens directeur Gerben Everts van de beleggersclub kan dat zomaar leiden tot een afboeking van tientallen miljoenen euro's. Daarvoor zal Ajax dan tijdig met een winstwaarschuwing moeten komen, zegt hij.

Mislintat was afgelopen zomer directeur voetbalzaken bij de club en kocht voor meer dan 100 miljoen euro aan spelers, totdat hij werd ontslagen om gebrek aan draagvlak. Ajax stelde vervolgens een onderzoek in naar het handelen van de 51-jarige Duitser. Volgens Everts is daaruit naar voren gekomen dat allerlei controles die normaal hadden moeten plaatsvinden bij grote transfers, helemaal niet zijn gedaan.

De VEB-directeur stelt dat de club waarschijnlijk veel te veel heeft betaald voor de spelers. Everts voorziet niet direct financiële problemen bij de club. Maar de schade kan volgens hem verder oplopen als de door Mislintat aangekochte spelers ervoor kiezen om lang bij Ajax op de bank te blijven zitten en tegelijk een hoog salaris blijven ontvangen. Ook is het de vraag of bijvoorbeeld de verkoop van merchandise niet een knauw krijgt door de problemen bij de club.

Kritiek

Uit het onderzoek kwam ook naar voren dat er geen aanwijzingen zijn voor belangenverstrengeling door Mislintat. Everts uit op dit punt echter forse kritiek op de aanpak van Ajax. Volgens hem is de studie, die werd uitgevoerd door accountantskantoor KPMG, "niet diepgravend genoeg". Ook zijn de uitkomsten volgens hem niet onafhankelijk omdat de conclusies door de raad van commissarissen zelf zijn opgesteld.

Everts dringt nu aan op "zelfreflectie" in de top van Ajax. Commissarissen die afgelopen zomer al toezichthouder waren bij de club, zouden over hun positie moeten nadenken. Datzelfde geldt volgens Everts voor president-commissaris Michael van Praag, op wie de VEB-directeur vorige week al forse kritiek uitte naar aanleiding van een fout rond het registreren van aandelen.

De aandeelhouders van Ajax komen op 21 mei bijeen om te vergaderen over het geplande ontslag van algemeen directeur Alex Kroes en het onderzoek naar Mislintat. Maar de meerderheid van de stemmen ligt bij de bestuursraad van Ajax. Everts wil komende tijd met die raad gaan praten. Volgens hem zijn de belangen van de beleggers en de raad hetzelfde, namelijk dat Ajax er zo snel mogelijk weer bovenop komt.

Meer uit Voetbal

PSV begint bekertoernooi met eenvoudige zege op GVVV

EINDHOVEN (ANP) - PSV is het bekertoernooi begonnen met een eenvoudige thuiszege op GVVV. Na vroege treffers van Guus Til en Paul Wanner leek de score hoog uit te gaan vallen in Eindhoven, maar de nummer 8 van de tweede divisie hield de schade beperkt tot 3-0.

8 uur geleden
FIFA komt na kritiek met goedkopere kaarten voor WK

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA is na kritiek met goedkopere tickets gekomen voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. 10 procent van de aan nationale bonden toegewezen kaarten gaat 60 dollar per ticket kosten, omgerekend zo'n 51 euro.

10 uur geleden
Wiegman voor vijfde keer beste coach vrouwenteam bij FIFA Awards

DOHA (ANP) - Sarina Wiegman is op een gala van wereldvoetbalbond FIFA in Doha voor de vijfde keer gekozen tot beste coach van een vrouwenteam. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.

11 uur geleden
Oranje-international Dumfries geopereerd aan linkerenkel

MILAAN (ANP) - Oranje-international Denzel Dumfries heeft dinsdag een operatie ondergaan om zijn linkerenkel te stabiliseren. De verdediger van Internazionale zal de komende weken een revalidatieprogramma volgen. Dat meldt de Italiaanse koploper op de eigen website.

13 uur geleden
Aanvaller Oufkir verruilt Sparta Rotterdam voor AZ

ROTTERDAM (ANP) - Voetballer Ayoub Oufkir maakt in de winterstop de overstap van Sparta Rotterdam naar AZ. Dat melden beide Eredivisieclubs. AZ betaalt naar verluidt een bedrag van rond de 5 miljoen euro voor de 19-jarige aanvaller, die afgelopen zomer met Oranje onder 19 de Europese titel won.

14 uur geleden
Ajax legt verdediger Tomiyasu tot het einde van het seizoen vast

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de transfervrije verdediger Takehiro Tomiyasu afgerond. De 27-jarige Japanner tekende een contract tot de zomer van 2026. Tomiyasu speelde in Europa voor Sint-Truiden, Bologna en Arsenal. Hij speelde zijn laatste officiële duel voor Arsenal in oktober 2024, waarna hij door een knieblessure niet meer in actie kwam.

15 uur geleden
FIFA roept Italiaan Donnarumma uit tot beste doelman

DOHA (ANP/DPA) - Gianluigi Donnarumma is door de FIFA uitgeroepen tot beste mannelijke doelman van het jaar. De Italiaan kreeg de voorkeur boven Thibaut Courtois (Real Madrid), Manuel Neuer (Bayern München), David Raya (Arsenal), Yann Sommer (Internazionale), Wojciech Szczesny (FC Barcelona) en Emiliano Martínez (Aston Villa). Martínez won de FIFA-award vorig jaar.

17 uur geleden