Beleggersclub vreest flinke financiële tegenvaller bij Ajax
AMSTERDAM (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) vreest voor een flinke financiële tegenvaller bij Ajax. De voetbalclub moet de door de ontslagen Sven Mislintat aangekochte spelers later dit jaar opnieuw waarderen, en volgens directeur Gerben Everts van de beleggersclub kan dat zomaar leiden tot een afboeking van tientallen miljoenen euro's. Daarvoor zal Ajax dan tijdig met een winstwaarschuwing moeten komen, zegt hij.
Mislintat was afgelopen zomer directeur voetbalzaken bij de club en kocht voor meer dan 100 miljoen euro aan spelers, totdat hij werd ontslagen om gebrek aan draagvlak. Ajax stelde vervolgens een onderzoek in naar het handelen van de 51-jarige Duitser. Volgens Everts is daaruit naar voren gekomen dat allerlei controles die normaal hadden moeten plaatsvinden bij grote transfers, helemaal niet zijn gedaan.
De VEB-directeur stelt dat de club waarschijnlijk veel te veel heeft betaald voor de spelers. Everts voorziet niet direct financiële problemen bij de club. Maar de schade kan volgens hem verder oplopen als de door Mislintat aangekochte spelers ervoor kiezen om lang bij Ajax op de bank te blijven zitten en tegelijk een hoog salaris blijven ontvangen. Ook is het de vraag of bijvoorbeeld de verkoop van merchandise niet een knauw krijgt door de problemen bij de club.
Kritiek
Uit het onderzoek kwam ook naar voren dat er geen aanwijzingen zijn voor belangenverstrengeling door Mislintat. Everts uit op dit punt echter forse kritiek op de aanpak van Ajax. Volgens hem is de studie, die werd uitgevoerd door accountantskantoor KPMG, "niet diepgravend genoeg". Ook zijn de uitkomsten volgens hem niet onafhankelijk omdat de conclusies door de raad van commissarissen zelf zijn opgesteld.
Everts dringt nu aan op "zelfreflectie" in de top van Ajax. Commissarissen die afgelopen zomer al toezichthouder waren bij de club, zouden over hun positie moeten nadenken. Datzelfde geldt volgens Everts voor president-commissaris Michael van Praag, op wie de VEB-directeur vorige week al forse kritiek uitte naar aanleiding van een fout rond het registreren van aandelen.
De aandeelhouders van Ajax komen op 21 mei bijeen om te vergaderen over het geplande ontslag van algemeen directeur Alex Kroes en het onderzoek naar Mislintat. Maar de meerderheid van de stemmen ligt bij de bestuursraad van Ajax. Everts wil komende tijd met die raad gaan praten. Volgens hem zijn de belangen van de beleggers en de raad hetzelfde, namelijk dat Ajax er zo snel mogelijk weer bovenop komt.
Meer uit Voetbal
BELO HORIZONTE (ANP) - Memphis Depay kan voorlopig niet in actie komen voor zijn club Corinthians. De topscorer aller tijden van Oranje ontbrak in de nacht van zondag op maandag (Nederlandse tijd) bij de verloren wedstrijd van Corinthians tegen Cruzeiro (0-3) vanwege een knieblessure en heeft mogelijk zijn laatste wedstrijd van het jaar al gespeeld.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in winterse omstandigheden met 2-2 gelijkgespeeld tegen PEC Zwolle. Het duel werd twee keer vanwege de sneeuw stilgelegd. De Groningers staan na dertien wedstrijden op de zevende plaats met 20 punten. PEC Zwolle staat vijftiende met 13 punten.
15 uur geledenZWOLLE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zondag in de Eredivisie een ruime nederlaag geleden. PEC Zwolle was met liefst 7-1 te sterk voor de ploeg van coach Anouk Bruil. De nederlaag volgde drie dagen na de Europese uitschakeling door het Zweedse Hammarby IF.
18 uur geledenLEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft de tweede plaats in de Bundesliga behouden. De ploeg herstelde zich van een nederlaag bij Hoffenheim, waarmee net voor de interlandperiode een einde was gekomen aan een reeks van acht duels zonder verlies. Leipzig won zondag de thuiswedstrijd tegen Werder Bremen met 2-0.
19 uur geledenCREMONA (ANP) - AS Roma heeft dankzij een 3-1-zege bij Cremonese de koppositie ingenomen in de Italiaanse Serie A. De Romeinen kwamen op 27 punten uit twaalf duels en houden daarmee Napoli (25 punten) achter zich. Internazionale kan de leiding zondagavond weer overnemen als het wint van AC Milan in de Milanese derby.
19 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De competitiewedstrijd tussen FC Groningen en PEC Zwolle is na twaalf minuten gestaakt. Het veld in de Euroborg was volgens scheidsrechter Alex Bos te glad om op te spelen. Volgens hem was het te gevaarlijk voor de spelers.
19 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Matteo Berrettini heeft de Italiaanse tennisploeg op voorsprong gezet in de finale van de Davis Cup tegen Spanje. De nummer 56 van de wereldranglijst won in Bologna zijn wedstrijd tegen Pablo Carreño Busta, die op de 89e plaats staat: 6-3 6-4.
19 uur geleden