Beleggersclub vreest flinke financiële tegenvaller bij Ajax
AMSTERDAM (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) vreest voor een flinke financiële tegenvaller bij Ajax. De voetbalclub moet de door de ontslagen Sven Mislintat aangekochte spelers later dit jaar opnieuw waarderen, en volgens directeur Gerben Everts van de beleggersclub kan dat zomaar leiden tot een afboeking van tientallen miljoenen euro's. Daarvoor zal Ajax dan tijdig met een winstwaarschuwing moeten komen, zegt hij.
Mislintat was afgelopen zomer directeur voetbalzaken bij de club en kocht voor meer dan 100 miljoen euro aan spelers, totdat hij werd ontslagen om gebrek aan draagvlak. Ajax stelde vervolgens een onderzoek in naar het handelen van de 51-jarige Duitser. Volgens Everts is daaruit naar voren gekomen dat allerlei controles die normaal hadden moeten plaatsvinden bij grote transfers, helemaal niet zijn gedaan.
De VEB-directeur stelt dat de club waarschijnlijk veel te veel heeft betaald voor de spelers. Everts voorziet niet direct financiële problemen bij de club. Maar de schade kan volgens hem verder oplopen als de door Mislintat aangekochte spelers ervoor kiezen om lang bij Ajax op de bank te blijven zitten en tegelijk een hoog salaris blijven ontvangen. Ook is het de vraag of bijvoorbeeld de verkoop van merchandise niet een knauw krijgt door de problemen bij de club.
Kritiek
Uit het onderzoek kwam ook naar voren dat er geen aanwijzingen zijn voor belangenverstrengeling door Mislintat. Everts uit op dit punt echter forse kritiek op de aanpak van Ajax. Volgens hem is de studie, die werd uitgevoerd door accountantskantoor KPMG, "niet diepgravend genoeg". Ook zijn de uitkomsten volgens hem niet onafhankelijk omdat de conclusies door de raad van commissarissen zelf zijn opgesteld.
Everts dringt nu aan op "zelfreflectie" in de top van Ajax. Commissarissen die afgelopen zomer al toezichthouder waren bij de club, zouden over hun positie moeten nadenken. Datzelfde geldt volgens Everts voor president-commissaris Michael van Praag, op wie de VEB-directeur vorige week al forse kritiek uitte naar aanleiding van een fout rond het registreren van aandelen.
De aandeelhouders van Ajax komen op 21 mei bijeen om te vergaderen over het geplande ontslag van algemeen directeur Alex Kroes en het onderzoek naar Mislintat. Maar de meerderheid van de stemmen ligt bij de bestuursraad van Ajax. Everts wil komende tijd met die raad gaan praten. Volgens hem zijn de belangen van de beleggers en de raad hetzelfde, namelijk dat Ajax er zo snel mogelijk weer bovenop komt.
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - Real Madrid heeft de koppositie in La Liga in de veertiende speelronde verspeeld aan FC Barcelona. De ploeg van trainer Xabi Alonso kwam bij Girona niet verder dan een 1-1-gelijkspel.
8 uur geledenROME (ANP) - David Neres heeft Napoli aan een uitzege op AS Roma geholpen. De oud-aanvaller van Ajax maakte het enige doelpunt in Stadio Olimpico. De Braziliaan scoorde in de 36e minuut.
8 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Stanley Menzo heeft zijn functie als bondscoach van Suriname neergelegd. Die beslissing komt op een opvallend moment. Suriname kan zich in maart via intercontinentale play-offs voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico plaatsen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gestaakte duel tussen Ajax en FC Groningen wordt dinsdag vanaf 14.30 uur zonder publiek in de Johan Cruijff ArenA uitgespeeld. Dat meldt de club uit Amsterdam.
8 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB baalt dat het duel tussen Ajax en FC Groningen definitief is gestaakt nadat fans van de thuisploeg tot tweemaal toe veel vuurwerk voor een overleden supporter hadden afgestoken. "De veiligheid van spelers en alle anderen die op en rond het veld hun werk moeten doen, kan niet worden gegarandeerd", reageert de voetbalbond.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Financieel directeur Shashi Baboeram Panday heeft namens Ajax excuses aangeboden aan iedereen die gedupeerd is door het definitief staken van het duel met FC Groningen. "Als Ajax vinden we dit schandalig", zei hij bij ESPN.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Supportersvereniging Ajax heeft zich gedistantieerd van het massaal afgestoken vuurwerk bij Ajax - FC Groningen. De Eredivisiewedstrijd werd aanvankelijk na 5 minuten stilgelegd door scheidsrechter Bas Nijhuis omdat supporters massaal vuurwerk hadden afgestoken om zo een overleden supporter te herdenken. Nadat bij de hervatting van het duel zo'n 40 minuten later meteen weer vuurwerk werd afgestoken, werd de wedstrijd opnieuw stilgelegd en kort daarop definitief gestaakt.
10 uur geleden