Beleggersclub kritisch op beleid Ajax rond gedrag Marc Overmars
DEN HAAG (ANP) - Beleggers eisen in een brief aan Ajax duidelijkheid over de feiten rond het vertrek van directielid Marc Overmars. Zondag werd bekend dat de beursgenoteerde voetbalclub al signalen had gekregen over het grensoverschrijdend gedrag van Overmars voor zijn herbenoeming. Dat is volgens belangenvereniging European Investors-VEB voor aandeelhouders relevante informatie. "Deze informatie is niet per persbericht verschenen", stelt de beleggersclub in de brief.
De directie en raad van commissarissen van Ajax kregen vlak voor de herbenoeming van Overmars al signalen over grensoverschrijdend gedrag van de directeur voetbalzaken. Dat vertelde algemeen directeur Edwin van de Sar zondag aan een groepje journalisten. Overmars werd op 28 januari tijdens een bijzondere algemene vergadering van aandeelhouders herbenoemd tot medio 2026 en daarbij ontving hij een tekenvergoeding van 1,25 miljoen euro.
De VEB wil onder meer van Ajax weten of dat geld wordt teruggevorderd en of de arbeidsovereenkomst met Overmars überhaupt is beëindigd. Ook vraagt de club zich af of er binnen Ajax onderzoeken lopen naar grensoverschrijdend gedrag van anderen dan Overmars. Daarnaast maakt de VEB zich zorgen over nadelige commerciële en financiële gevolgen doordat er bijvoorbeeld sponsors kunnen afhaken.
Onvoldoende duidelijkheid
De VEB vindt dat Ajax tot nu toe "onvoldoende duidelijkheid heeft geboden over feiten, omstandigheden en organisatorische en personele consequenties" over de gebeurtenissen die hebben geleid tot het vertrek van Overmars. "We begrijpen dat er heftige (mede persoonlijke) gevoelens spelen binnen de organisatie, maar het is belangrijk passende regie te nemen", aldus de beleggersvereniging. Het is volgens de VEB "van groot belang dat de raad van commissarissen het benodigde leiderschap toont in deze zeer turbulente periode voor betrokkenen en de vennootschap". De beleggers willen nog deze maand in vergadering met Ajax.
Overmars vertrok op zondag 6 februari bij Ajax. Hij zou zich schuldig hebben gemaakt aan 'stalkingachtig’ gedrag tegenover vrouwelijke medewerkers van de club uit Amsterdam. Overmars zou ook dickpics, foto’s van zijn geslachtsdeel, hebben verstuurd.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Jorrit Bergsma vindt het een mooie kans voor Nederland om het olympisch schaatstoernooi van 2030 in Thialf te organiseren. Dat zei de 40-jarige schaatser na aankomst op Schiphol. Samen met een groot deel van de Nederlandse olympische ploeg arriveerde hij daar maandagmiddag vanuit Milaan, waar hij op de Olympische Spelen goud op de massastart en brons op de 10 kilometer veroverde.
9 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout was na zijn aankomst op Schiphol verbaasd door de ontvangst. "Volgens mij heeft het hier heel erg geleefd", zei de 24-jarige shorttracker in een aankomsthal van Schiphol waar de Nederlandse olympische sporters maandagmiddag juichend werden onthaald door zeker honderd mensen.
23 minuten geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Tomás Martín Etcheverry heeft op het tennistoernooi van Rio de Janeiro zijn eerste ATP-titel veroverd. De 26-jarige Argentijn versloeg in de finale de Chileen Alejandro Tabilo met 3-6 7-6 (3) 6-4.
6 uur geledenVERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.
17 uur geledenVERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.
18 uur geledenVERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.
18 uur geleden