Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggersclub kritisch op beleid Ajax rond gedrag Marc Overmars

Beleggersclub kritisch op beleid Ajax rond gedrag Marc Overmars

DEN HAAG (ANP) - Beleggers eisen in een brief aan Ajax duidelijkheid over de feiten rond het vertrek van directielid Marc Overmars. Zondag werd bekend dat de beursgenoteerde voetbalclub al signalen had gekregen over het grensoverschrijdend gedrag van Overmars voor zijn herbenoeming. Dat is volgens belangenvereniging European Investors-VEB voor aandeelhouders relevante informatie. "Deze informatie is niet per persbericht verschenen", stelt de beleggersclub in de brief.

De directie en raad van commissarissen van Ajax kregen vlak voor de herbenoeming van Overmars al signalen over grensoverschrijdend gedrag van de directeur voetbalzaken. Dat vertelde algemeen directeur Edwin van de Sar zondag aan een groepje journalisten. Overmars werd op 28 januari tijdens een bijzondere algemene vergadering van aandeelhouders herbenoemd tot medio 2026 en daarbij ontving hij een tekenvergoeding van 1,25 miljoen euro.

De VEB wil onder meer van Ajax weten of dat geld wordt teruggevorderd en of de arbeidsovereenkomst met Overmars überhaupt is beëindigd. Ook vraagt de club zich af of er binnen Ajax onderzoeken lopen naar grensoverschrijdend gedrag van anderen dan Overmars. Daarnaast maakt de VEB zich zorgen over nadelige commerciële en financiële gevolgen doordat er bijvoorbeeld sponsors kunnen afhaken.

Onvoldoende duidelijkheid

De VEB vindt dat Ajax tot nu toe "onvoldoende duidelijkheid heeft geboden over feiten, omstandigheden en organisatorische en personele consequenties" over de gebeurtenissen die hebben geleid tot het vertrek van Overmars. "We begrijpen dat er heftige (mede persoonlijke) gevoelens spelen binnen de organisatie, maar het is belangrijk passende regie te nemen", aldus de beleggersvereniging. Het is volgens de VEB "van groot belang dat de raad van commissarissen het benodigde leiderschap toont in deze zeer turbulente periode voor betrokkenen en de vennootschap". De beleggers willen nog deze maand in vergadering met Ajax.

Overmars vertrok op zondag 6 februari bij Ajax. Hij zou zich schuldig hebben gemaakt aan 'stalkingachtig’ gedrag tegenover vrouwelijke medewerkers van de club uit Amsterdam. Overmars zou ook dickpics, foto’s van zijn geslachtsdeel, hebben verstuurd.

Meer uit Sport

Dopingschorsing voor Australische dubbelspecialist Purcell

CANBERRA (ANP/RTR) - De Australische dubbelspecialist Max Purcell is voor achttien maanden geschorst om een overtreding van de dopingregels. De tweevoudig grandslamwinnaar (27) kreeg eind 2023 op twee momenten te veel vitamines via een infuus, waarna hij er afgelopen december zelf voor koos alvast een schorsing uit te zitten. Nu heeft antidopingorganisatie ITIA de totale duur vastgesteld op anderhalf jaar, waardoor Purcell tot juni volgend jaar niet mag tennissen.

1 uur geleden
FIA-baas overweegt straffen voor wangedrag coureurs aan te passen

PARIJS (ANP/RTR) - Voorzitter Mohammed Ben Sulayem van de internationale autosportfederatie FIA heeft aangekondigd de straffen voor vloeken en ander wangedrag van autocoureurs aan te passen. "Na constructieve feedback van coureurs uit onze zeven wereldkampioenschappen ben ik van plan de regels te verbeteren", schrijft Ben Sulayem op zijn Instagram-account.

13 uur geleden
Tennistoernooi Madrid schrapt resterende partijen na stroomuitval

MADRID (ANP) - Het tennistoernooi van Madrid heeft door de stroomuitval in Spanje alle resterende partijen voor maandag afgelast. Het betekent dat onder anderen Aryna Sabalenka en Iga Swiatek niet in actie komen. Zij zijn de hoogst geplaatste speelsters in het vrouwentoernooi.

16 uur geleden
Burgemeester Londen wil in 2040 vierde keer Olympische Spelen

LONDEN (ANP/Belga) - Burgemeester Sadiq Khan van Londen heeft zijn zinnen gezet op het binnenhalen van de Olympische Spelen in 2040. "Ik wil het graag zien gebeuren dat Londen de eerste stad wordt die vier keer de Spelen organiseert", zei Khan in The Times.

18 uur geleden
Wielrenner Del Grosso boekt in Turkije eerste profzege op de weg

KALKAN (ANP) - De Nederlandse wielrenner Tibor Del Grosso heeft in de tweede etappe van de Ronde van Turkije zijn eerste profzege op de weg geboekt. De 21-jarige Drent van Alpecin - Deceuninck won na ruim 167 kilometer tussen Kemer en Kalkan de sprint voor de Italiaan Giovanni Lonardi en de Belg Lander Loockx.

18 uur geleden
Los Angeles Lakers dicht bij uitschakeling in play-offs NBA

MINNEAPOLIS (ANP/AFP) - De basketballers van Los Angeles Lakers zijn dicht bij uitschakeling in de play-offs van de Amerikaanse profcompetitie NBA. Het team van sterspelers Luka Doncic en LeBron James heeft een 3-1-achterstand in de serie tegen Minnesota Timberwolves, na een 116-113-nederlaag in Minneapolis.

1 dag geleden
Pieterse en Vollering voelen zich op waarde geklopt

LUIK (ANP) - Puck Pieterse (tweede) en Demi Vollering (derde) moesten zich zondag in Luik-Bastenaken-Luik neerleggen bij de winst van de van Mauritius afkomstige Kimberley Le Court. "De sterkste sprintster van ons vieren", zei Pieterse naderhand bij de NOS. "Ik ben bij haar in het wiel gaan zitten, maar kwam er niet langs."

1 dag geleden