Beleggersclub kritisch op beleid Ajax rond gedrag Marc Overmars
DEN HAAG (ANP) - Beleggers eisen in een brief aan Ajax duidelijkheid over de feiten rond het vertrek van directielid Marc Overmars. Zondag werd bekend dat de beursgenoteerde voetbalclub al signalen had gekregen over het grensoverschrijdend gedrag van Overmars voor zijn herbenoeming. Dat is volgens belangenvereniging European Investors-VEB voor aandeelhouders relevante informatie. "Deze informatie is niet per persbericht verschenen", stelt de beleggersclub in de brief.
De directie en raad van commissarissen van Ajax kregen vlak voor de herbenoeming van Overmars al signalen over grensoverschrijdend gedrag van de directeur voetbalzaken. Dat vertelde algemeen directeur Edwin van de Sar zondag aan een groepje journalisten. Overmars werd op 28 januari tijdens een bijzondere algemene vergadering van aandeelhouders herbenoemd tot medio 2026 en daarbij ontving hij een tekenvergoeding van 1,25 miljoen euro.
De VEB wil onder meer van Ajax weten of dat geld wordt teruggevorderd en of de arbeidsovereenkomst met Overmars überhaupt is beëindigd. Ook vraagt de club zich af of er binnen Ajax onderzoeken lopen naar grensoverschrijdend gedrag van anderen dan Overmars. Daarnaast maakt de VEB zich zorgen over nadelige commerciële en financiële gevolgen doordat er bijvoorbeeld sponsors kunnen afhaken.
Onvoldoende duidelijkheid
De VEB vindt dat Ajax tot nu toe "onvoldoende duidelijkheid heeft geboden over feiten, omstandigheden en organisatorische en personele consequenties" over de gebeurtenissen die hebben geleid tot het vertrek van Overmars. "We begrijpen dat er heftige (mede persoonlijke) gevoelens spelen binnen de organisatie, maar het is belangrijk passende regie te nemen", aldus de beleggersvereniging. Het is volgens de VEB "van groot belang dat de raad van commissarissen het benodigde leiderschap toont in deze zeer turbulente periode voor betrokkenen en de vennootschap". De beleggers willen nog deze maand in vergadering met Ajax.
Overmars vertrok op zondag 6 februari bij Ajax. Hij zou zich schuldig hebben gemaakt aan 'stalkingachtig’ gedrag tegenover vrouwelijke medewerkers van de club uit Amsterdam. Overmars zou ook dickpics, foto’s van zijn geslachtsdeel, hebben verstuurd.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met 8 punten bijgedragen aan een overtuigende thuiszege van Golden State Warriors op Orlando Magic in de NBA: 120-97. De 25-jarige Nederlander begon aan het duel en gaf ook 4 assists. Vedette Stephen Curry was het best op schot met 26 punten.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.
20 uur geledenHOFSTADE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft met overmacht de Plage Cross Hofstade gewonnen. De Brabander reed vroeg in de wedstrijd weg van de concurrentie en kwam solo over de finish. Van der Poel won al voor de derde dag op rij. Hij was zaterdag de sterkste in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen en zondag de beste in de wereldbekerwedstrijd in Koksijde. Het was zijn vierde zege in evenzoveel wedstrijden deze winter.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Darter Wessel Nijman is er niet in geslaagd de derde ronde op het WK darts te bereiken en is uitgeschakeld. De Duitser Gabriel Clemens won in drie sets (3-0). De 25-jarige Nederlander begon goed en won de eerste leg, maar verloor de drie daaropvolgende legs en daarmee de set. De tweede en derde set gingen ook naar de Duitse nummer 47 van de wereldranglijst.
1 dag geledenHOFSTADE (ANP) - Lucinda Brand heeft haar hegemonie in het veldrijden bekrachtigd met de zege in de Plage Cross Hofstade. De 36-jarige wielrenster kwam solo over de finish. Het was haar dertiende zege in vijftien wedstrijden deze winter.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Het kunstrijpaar Michel Tsiba en Daria Danilova mag alsnog deelnemen aan de Olympische Winterspelen in Milaan-Cortina. Het paar had niet voldaan aan de nationale eis om zich te kwalificeren, maar directeur topsport André Cats van sportkoepel NOC*NSF heeft het verzoek van schaatsbond KNSB om Tsiba en Danilova alsnog aan te wijzen ingewilligd. Het wordt de eerste keer dat een Nederlands kunstrijpaar meedoet aan de Winterspelen.
1 dag geleden