Beleggersclub eist ruim 11,5 miljoen euro van BinckBank
AMSTERDAM (ANP) - De beleggersclub Fibonacci eist ruim 11,5 miljoen euro van BinckBank, zo blijkt uit een brief die de club heeft gestuurd aan het bestuur van de broker. Het gaat om een schikkingsvoorstel in een zaak waarbij BinckBank eerder de beleggingsportefeuille van Fibonacci liquideerde.
BinckBank deed dit op 26 januari 2015, omdat de broker onder meer vond dat de club zijn leden misleidde met te positieve verwachtingen. In 2015 oordeelde de rechter dat Fibonacci weliswaar een afwijkende manier had om resultaten te berekenen, maar dat niet vast stond dat de club zijn leden heeft misleid. Er volgden meerdere keren hoger beroepen en vorig jaar werd uiteindelijk cassatie ingesteld.
"Ons aanbod om tot een schikking te komen is slechts ingegeven door de wens tot een snelle oplossing te komen en deze onverkwikkelijke affaire achter ons te kunnen laten", stellen de investeerders. Het 'schikkingsaanbod' staat open tot 15 september, laten ze verder weten. Ook stellen ze dat als BinckBank het aanbod naast zich neer legt, de broker na een schadeprocedure meer kwijt zal zijn.
De eisers zeggen dat BinckBank destijds ongeveer 16.000 optiecontracten liquideerde in een tijdsbestek van twee uur. Het zou gaan om "gedurende zes jaar zorgvuldig opgebouwde en gemanagede posities". BinckBank, nu onderdeel van de Deense bank Saxo, was niet direct bereikbaar voor commentaar.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Shell koopt het Canadese energiebedrijf ARC Resources voor 13,6 miljard dollar, meldt het Britse olie- en gasconcern maandag. Het gaat omgerekend om bijna 11,6 miljard euro. Volgens persbureau Bloomberg is het de grootste deal van Shell in meer dan tien jaar.
18 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag voorzichtig geopend. Nu de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran lijken vastgelopen, wachten beleggers op een golf aan kwartaalcijfers en commentaar van de Federal Reserve-vergadering deze week. Daarnaast komt de Federal Reserve woensdag met een rentebesluit.
18 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De staat Suriname, KLM en IATA-reisagenten moeten binnen twee weken evalueren of de commissie op ticketverkoop door Surinaamse reisbureaus moet worden aangepast. Dat heeft de rechter in Paramaribo maandag bepaald in het kort geding dat de luchtvaartmaatschappij in februari aanspande tegen de staat Suriname. Sinds 2008 zijn luchtvaartmaatschappijen verplicht om 6 procent per ticket te betalen aan reisagenten in Suriname. KLM had gevraagd om verlaging of volledige afschaffing van de commissie.
18 uur geledenREDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft en ChatGPT-maker OpenAI passen hun samenwerking aan. Het techbedrijf heeft aangegeven dat het partnerschap met het belangrijke AI-bedrijf voortaan niet meer exclusief zal zijn en dat afspraken over het delen van inkomsten veranderen.
18 uur geledenMANNHEIM (ANP/AFP) - Een Duitse maatregel bij tankstations om automobilisten te beschermen tegen de stijgende olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft het tegenovergestelde effect gehad. Dat zeggen economen van het Mannheimse ZEW-instituut en het Düsseldorf Institute for Competition Economics na onderzoek.
22 uur geledenNEW TAIPEI (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een oud-medewerker van het grote Taiwanese chipconcern TSMC moet van een Taiwanese rechtbank tien jaar de cel in voor het stelen van bedrijfsgeheimen. Hij ging na zijn vertrek bij 's werelds grootste chipmaker bij de Japanse rivaal Tokyo Electron aan de slag. Daar maakte hij gebruik van contacten met voormalige collega's om Tokyo Electron te helpen bij het binnenhalen van meer contracten.
22 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De overname van het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus door Facebook-moederconcern Meta Platforms mag niet doorgaan van China. Chinese autoriteiten blokkeren de deal waarmee 2 miljard dollar is gemoeid, zonder daarvoor een duidelijke reden te noemen.
23 uur geleden