Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggersclub eist ruim 11,5 miljoen euro van BinckBank

Beleggersclub eist ruim 11,5 miljoen euro van BinckBank

AMSTERDAM (ANP) - De beleggersclub Fibonacci eist ruim 11,5 miljoen euro van BinckBank, zo blijkt uit een brief die de club heeft gestuurd aan het bestuur van de broker. Het gaat om een schikkingsvoorstel in een zaak waarbij BinckBank eerder de beleggingsportefeuille van Fibonacci liquideerde.

BinckBank deed dit op 26 januari 2015, omdat de broker onder meer vond dat de club zijn leden misleidde met te positieve verwachtingen. In 2015 oordeelde de rechter dat Fibonacci weliswaar een afwijkende manier had om resultaten te berekenen, maar dat niet vast stond dat de club zijn leden heeft misleid. Er volgden meerdere keren hoger beroepen en vorig jaar werd uiteindelijk cassatie ingesteld.

"Ons aanbod om tot een schikking te komen is slechts ingegeven door de wens tot een snelle oplossing te komen en deze onverkwikkelijke affaire achter ons te kunnen laten", stellen de investeerders. Het 'schikkingsaanbod' staat open tot 15 september, laten ze verder weten. Ook stellen ze dat als BinckBank het aanbod naast zich neer legt, de broker na een schadeprocedure meer kwijt zal zijn.

De eisers zeggen dat BinckBank destijds ongeveer 16.000 optiecontracten liquideerde in een tijdsbestek van twee uur. Het zou gaan om "gedurende zes jaar zorgvuldig opgebouwde en gemanagede posities". BinckBank, nu onderdeel van de Deense bank Saxo, was niet direct bereikbaar voor commentaar.

Meer uit Financieel

ABN AMRO: tanktoerisme naar België in grensregio groeit

AMSTERDAM (ANP) - Ook ABN AMRO ziet dat Nederlandse automobilisten die in de buurt van België wonen sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten vaker de grens overgaan om te tanken. Zoals bekend liggen de prijzen aan de Nederlandse pomp aanzienlijk hoger dan in België. Voor een gemiddelde auto scheelt het inmiddels ongeveer tussen de 25 en 30 euro per volle tank, becijferde de bank.

3 uur geleden
Tim Cook stopt als topman van Apple

CUPERTINO (ANP) - Tim Cook stopt als topman van Apple. Het Amerikaanse bedrijf meldt dat hij de komende maanden nog in functie blijft, maar vanaf september wordt vervangen door John Ternus. Die is nu bestuurder van de hardwaredivisie.

4 uur geleden
Wall Street beperkt verlies door nieuwe hoop op einde oorlog

NEW YORK (ANP) - Wall Street beperkte maandag de verliezen, gesteund door hernieuwde hoop bij beleggers op een compromis tussen de VS en Iran over het conflict. Volgens de Amerikaanse nieuwszender CNN houden de VS en Iran woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan.

4 uur geleden
Siemens: EU raakt achterop in AI-race en moet regels versoepelen

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse industriële concern Siemens waarschuwt dat de EU ernstig achterop raakt in de race rond kunstmatige intelligentie. Het concern zegt dat Brussel ingrijpende verbeteringen moet doorvoeren om het gebruik van de technologie te versnellen.

6 uur geleden
Handelaar: minder kerosine door militair gebruik leidingen

ROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De aanvoer van kerosine naar Europese luchthavens is verstoord door meer militair gebruik van een pijpleidingennetwerk vanuit Rotterdam, zegt een brandstofhandelaar. Onder andere het belangrijke vliegveld van Frankfurt zou zijn getroffen.

9 uur geleden
Damrak onder druk door aanhoudende spanningen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel in Amsterdam werd maandag opnieuw gedomineerd door spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Vrijdag gingen de beurzen nog omhoog door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig zou heropenen voor de commerciële scheepvaart. Zaterdag sloot Teheran de voor het olietransport belangrijke zeestraat echter weer af door de aanhoudende blokkade van de Iraanse havens door de Amerikaanse marine. Olie werd daardoor weer duurder na de forse prijsdaling op vrijdag.

9 uur geleden
Frankrijk en Polen bouwen samen militaire satelliet

GDAŃSK (ANP) - Frankrijk en Polen gaan samen een communicatiesatelliet de ruimte in sturen voor de Poolse krijgsmacht. Polen wil er zeker van zijn dat zijn militairen met elkaar kunnen blijven communiceren als het zich moet verweren tegen bijvoorbeeld een Russische aanval.

11 uur geleden