Beleggersclub eist ruim 11,5 miljoen euro van BinckBank
AMSTERDAM (ANP) - De beleggersclub Fibonacci eist ruim 11,5 miljoen euro van BinckBank, zo blijkt uit een brief die de club heeft gestuurd aan het bestuur van de broker. Het gaat om een schikkingsvoorstel in een zaak waarbij BinckBank eerder de beleggingsportefeuille van Fibonacci liquideerde.
BinckBank deed dit op 26 januari 2015, omdat de broker onder meer vond dat de club zijn leden misleidde met te positieve verwachtingen. In 2015 oordeelde de rechter dat Fibonacci weliswaar een afwijkende manier had om resultaten te berekenen, maar dat niet vast stond dat de club zijn leden heeft misleid. Er volgden meerdere keren hoger beroepen en vorig jaar werd uiteindelijk cassatie ingesteld.
"Ons aanbod om tot een schikking te komen is slechts ingegeven door de wens tot een snelle oplossing te komen en deze onverkwikkelijke affaire achter ons te kunnen laten", stellen de investeerders. Het 'schikkingsaanbod' staat open tot 15 september, laten ze verder weten. Ook stellen ze dat als BinckBank het aanbod naast zich neer legt, de broker na een schadeprocedure meer kwijt zal zijn.
De eisers zeggen dat BinckBank destijds ongeveer 16.000 optiecontracten liquideerde in een tijdsbestek van twee uur. Het zou gaan om "gedurende zes jaar zorgvuldig opgebouwde en gemanagede posities". BinckBank, nu onderdeel van de Deense bank Saxo, was niet direct bereikbaar voor commentaar.
Meer uit Financieel
KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Aziƫ vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
13 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
14 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
15 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.
16 uur geleden