Beleggersclub dringt aan op opstappen Michael van Praag bij Ajax
DEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) dringt aan op het opstappen van president-commissaris Michael van Praag bij Ajax. "Ik zou in zijn positie de eer aan mezelf laten en Ajax gunnen dat ze echt een nieuw begin kan maken", zei VEB-directeur en voormalig bestuurder bij toezichthouder AFM, Gerben Everts, voor de camera van NOS.
De omroep meldde vrijdag dat ook Van Praag de fout in is gegaan met aandelen in Ajax, door zijn stukken niet bij de Autoriteit Financiële Markten (AFM) te laten registreren. Eerder deze week had de raad van commissarissen, die onder leiding staat van Van Praag, nog algemeen directeur Alex Kroes geschorst omdat die vlak voor het naar buiten komen van zijn aanstelling bij Ajax duizenden aandelen had gekocht. Daarmee zou Kroes zich schuldig hebben gemaakt aan handel met voorkennis.
"Het zijn niet veel aandelen, maar het gaat om het principe", zei Everts tegen de NOS over de misstap van Van Praag. "En het principe, dat heeft hij heel duidelijk ook richting de heer Kroes verwoord. Op dit niveau speel je gewoon als beursgenoteerd bedrijf in de Champions League. En dan moet je gewoon aan de wet- en regelgeving voldoen."
Boete
Volgens Everts had Van Praag zijn aandelen in Ajax afgelopen najaar al moeten laten registreren. Dat hij dit heeft nagelaten zou Van Praag ook een boete kunnen opleveren. Everts stelt dat de AFM hier in theorie een boete voor kan opleggen van een half miljoen euro.
Een woordvoerster van de AFM benadrukt dat de toezichthouder verschillende maatregelen kan nemen bij een overtreding van de regels. Partijen die de fout in gaan kunnen bijvoorbeeld eerst een waarschuwingsbrief krijgen, maar ook een last onder dwangsom. Op individuele gevallen gaat de AFM niet in.
"In algemene zin geldt dat bestuurders en commissarissen hun aandelenbezit in de eigen en daaraan gelieerde uitgevende onderneming moeten melden bij de AFM."
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in Londen niet kunnen stunten tegen Crystal Palace in de derde speelronde van de Conference League. De nummer 9 van de Premier League was te sterk voor de nummer 3 van de Eredivisie: 3-1. De Alkmaarders blijven dankzij de eerdere zege op Slovan Bratislava op 3 punten staan en zakken weg in de stand. Crystal Palace is op 6 punten gekomen en klimt juist omhoog.
2 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Feyenoord heeft de derde nederlaag in vier duels in de Europa League geleden. De club verloor de uitwedstrijd tegen VfB Stuttgart door doelpunten van Bilal El Khannouss en Deniz Undav in de slotfase (2-0).
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli wilde donderdagavond niets kwijt over de situatie bij zijn oude werkgever. Dat zei de Italiaan bij de persconferentie na afloop van de Europa League-wedstrijd tegen FC Utrecht met zijn huidige club FC Porto die eindigde in 1-1.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft na vier duels voor het eerst een punt overgehouden aan een Europa League-wedstrijd. Tegen het FC Porto van trainer Francesco Farioli werd het in een uitverkochte Galgenwaard 1-1. Utrecht-keeper Vasilis Barkas moest in de 66e minuut na de gelijkmaker met een rode kaart het veld verlaten na een opstootje met doelpuntenmaker Borja Sainz.
4 uur geledenSALZBURG (ANP) - Go Ahead Eagles heeft niet opnieuw gestunt in de Europa League. De laatste winnaar van de KNVB-beker verloor het uitduel met RB Salzburg (2-0) na een goede eerste helft en een minder optreden na rust .
4 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Gonçalo Borges begint om 21.00 uur met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen VfB Stuttgart in de Europa League. De linksbuiten vormt een voorhoede met Ayase Ueda en Anis Hadj Moussa.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Alex Kroes vertrekt ook bij Ajax als de gewenste opvolger van de ontslagen John Heitinga alleen naar Amsterdam komt als de technisch directeur blijft. "Ik werd vanochtend met het gevoel wakker dat ik mijn functie ter beschikking moest stellen", vertelt hij in een gesprek met een aantal vaste volgers van de club uit de hoofdstad. "Ik voel me verantwoordelijk voor de staf en de spelers, maar doe alles met de mensen om me heen. Maar mijn gevoel is dat ik dit moest doen."
6 uur geleden