Beleggersclaims tegen Daimler om dieselkwestie stapelen zich op
STUTTGART (ANP) - Boze beleggers hebben via een Duitse rechtbank nog eens honderden miljoenen euro's aan schadevergoedingen geëist van Daimler. Ze vinden dat het Duitse moederbedrijf van Mercedes-Benz te laat openheid van zaken heeft gegeven over verdenkingen van gesjoemel met uitstootmetingen bij dieselauto's.
In één proces alleen al eisen beleggers bijna 250 miljoen euro aan schadevergoedingen, meldde de rechtbank van Stuttgart. Daarnaast zijn drie andere zaken tegen het autoconcern goed voor claims ter waarde van 100 miljoen euro. Samen met de al lopende procedures tegen Daimler komt dat neer op ruimschoots meer dan 1 miljard euro aan geëiste schadeloosstellingen.
Justitie in Duitsland verdenkt Daimler ervan in bepaalde dieselauto's illegale technologie te hebben verwerkt, waardoor de uitstootwaardes in laboratoriumtests gunstiger leken dan ze in werkelijkheid waren. Verschillende groepen beleggers beweren dat Daimler te laat met informatie kwam over de financiële gevolgen van deze affaire. Aandelen die ze op dat moment kochten of bezaten werden daardoor minder waard, zonder dat ze zich dit realiseerden.
Daimler trof onlangs al een schikking met het Amerikaanse ministerie van Justitie en de milieutoezichthouder EPA wegens het dieselschandaal. Volgens de Amerikaanse autoriteiten verkocht Daimler tussen 2009 en 2016 in de VS 250.000 dieselauto's met sjoemelsoftware. De autofabrikant kocht voor 1,5 miljard dollar verdere vervolging af in de VS. Daimler spreekt alle beschuldigingen van fraude met emissietests tegen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het aantal publieke laadpunten voor elektrische auto's is in de afgelopen vijf jaar meer dan verdrievoudigd. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.
16 uur geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.
17 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.
18 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.
19 uur geledenDAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.
20 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.
21 uur geleden